شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

چند تغيير در ستون کاربران

علی ناظر

یاران دیدگاه!
نزدیک به دو ماه است که در سایت دیدگاه پیوسته از شما درخواست شده است به هنگام ارسال نظر در صفحه‌ی «نظرکاربران»، نام و نام فامیل و ایمیل‌آدرس خود را در فرم «نظرکاربران» بنویسید. با توجه به نکته‌هایی که شما، در رابطه با مشکل‌آفرین بودن چنین شرطی، با ما در میان گذاشته‌ و به آن اعتراض کرده‌اید، شاید ادامه‌ی پافشاری ما بر آن، کمی غیر منطقی به‌نظر می‌رسید. اما، هدف ما از پافشاری بر نوشتن نام و نام فامیل و ایمیل‌آدرس (و نه حتماً مشخصات حقوقی و حقیقی)، بیش‌تر از این زاویه بود که ما چند قدم دورتر را در نظر داشته و بر آن بودیم که از نظر فنی، بتوانیم تمامی نظرهای هر یک از کاربران عزیز را در صفحه‌‌ای جداگانه در دسترس‌شان قرار دهیم تا بتوانند مروری بر آن‌چه که در سایت دیدگاه نوشته و ثبت کرده‌اند، داشته باشند.
چنین فکر و تدبیری نیز از آن‌جایی می‌آید که سایت دیدگاه برای فرهنگ کتبی و رشد و گسترش آن، ارزش و جایگاه ویژه‌ای قائل‌ است.
با نگاهی به لیست جدید کاربران در بالای همین صفحه (منیو)، می‌توان دریافت که اگر هریک از کاربران در هنگام ارسال نظر، از نام و نام فامیل و ایمیلی یگانه استفاده کرده و در هر نوبت همان مشخصات را ثبت می‌کردند، تا چه اندازه می‌توانست به چاپ تمامی نظرهای ثبت‌شده‌ی ایشان در یک صفحه‌ی جداگانه، کمک کند.
لطفاً تا اطلاع ثانوی به منوال همیشگی، نام، نام فامیل و ایمیل‌آدرس خود را قید کنید.
اشکال در تایپ کردن:
بعضی از کاربران گرامی، نام خود را به‌ گونه‌های متفاوتی تایپ می‌کنند؛ برای نمونه اگر در لیست اسامی کاربران، در بالای همین ستون، توجه کنید، نام «علی یحیی‌پور» به شکل‌های مختلف «علی‌یحیی‌پور»، «علی یحیی پور» و... تایپ شده است و از همین‌ روی برنامه،‌ به‌هنگام فهرست کردن نام‌ها، نمی‌تواند تشخیص دهد که تمامی این نام‌ها متعلق به یک کاربر است؛ و در نتیجه نمی‌تواند نوشته‌های ایشان را در یک صفحه چاپ کند. اما در رابطه با «گل‌کو»، «همنشین بهار»، «سیاوش محسنی» و یا «علی سالاری» اینگونه نیست و اگر روی نام ایشان کلیک کنید، مشاهده خواهید کرد که تمام نوشته‌های هر کدام در یک صفحه‌ نمایش داده می‌شود؛ دلیلش هم این است که ایشان در هر نظردهی، تنها از یک نام مشخص استفاده کرده و همواره نیز آن را به همان شکل تایپ کرده‌اند.
در همین رابطه به دو مورد مهم دیگر نیز باید اشاره کنیم:
- نام‌هایی که با حروف لاتین تایپ شده‌اند، در لیست کاربران گنجانده نخواهند شد؛
- ترتیب الفبایی نام کاربران، بر اساس نام کوچک است و نه نام‌فامیل.
سایت دیدگاه، در آینده‌ای نه چندان دور، بر آن است که دو بخش به صفحه‌ی کاربران بیافزاید:
۱: بخش «یادداشت‌‌های کاربران»
در این بخش کاربران این امکان را خواهند داشت تا در رابطه با مسائل اجتماعی و سیاسی، آن‌چه را که مهم و ضروری تشخیص می‌دهند، با دیگران در میان بگذارند.
۲: بخش «بحث آزاد»
در این بخش از میان موضوع‌های پیشنهادی، چند عنوان، با توجه به ضرورت و الویت طرح آن، برای بحث انتخاب خواهد شد.
با تشکر از همکاری شما !
سایت دیدگاه
۲۵ آذر ۱۳۸۴

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 29 Dec 2005]  [ارسال‌کننده: کاربر دیدگاه]  [ karbar@hotmail.com ]  
لطفاً شرط اسم وایمیل را برای ستون نظرات بردارید.   

[تاریخ ارسال: 17 Dec 2005]  [ارسال‌کننده: علی یحی پور (سل تی تی)]  [ s.salehkia@freenet.de ]  
آقای علی ناظر عزیز با درود فراوان به شما نام من علی یحی پور ( سل تی تی ) است فرم دیگر اشتباه بوده که خودم مر تکب شدم از شما پوزش میخواهم ولی ادرس ایمیل من وکلمهء سل تی تی در هر دو فرمش یکسان آمده است که نشان می دهد نوشتهء من است خواهش میکنم نوشته های مرا زیر نام من ردیف نمائید با تشکر

__________

متاسفانه اين امکان براي ما وجود ندارد، چرا که اين «رديف نمودن» اتومات انجام مي شود. ولي خواهشا از اين پس به نکات مربوطه توجه کنيد. ممنون مي شويم.

مسوول ستون نظر کاربران - 26 آذر 1384 - ديدگاه
  

[تاریخ ارسال: 16 Dec 2005]  [ارسال‌کننده: بينا تيزبين]  [ tizbin@lycos.com ]  
اين تدبير بسيار خوبي است. ذكر يك يك نام يا نام فاميل، حقيقي با مستعار، جيزي را به به كار بران تحميل نمي كند. هر كس مايل به نوشنتن اسم حقيقي نبود يك اسم و اسم فاميل مستعار انتخاب مي كند، مشكل سر ايميل بود، و حالا كه در مورد شيوه و طرز نگارش اين نام هم به همه توجه داديده كه اين در برنامه نويسي چه نقشي دارد حتما مشكلي كه در برنامه نويسي پيش آمده بر طرف خواهد شد، خوب بود قبلا اين را توضيح مي دايد و از مساله اجباري كردن ايميل صرفنظر مي كرديد. موفق باشيد.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.