شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فرح کريمي - دستگيري و بازجويي نماينده پارلمان هلند در فرودگاه تهران

علی ناظر

به گفته راديو و تلويزيون هلند شب گذشته (9 مي 2005) خانم فرح کريمي، نماينده (ايراني تبار) پارلمان هلند از حزب سبز هاي چپ در فرودگاه تهران توسط مأموران امنيتي بازداشت و مورد بازجويي قرار گرفت. فرح کريمي در مصاحبه با راديو کانال يک (امروز صبح 10 مي 2005) گفت که هنگام خروج توسط يک مأمور وزارت اطلاعات مورد بازجويي قرار گرفته و به او تذکر داده شده که تماس هاي وي با برخي فعالان سياسي مونيتور مي شود. پس از ترک اتاق بازجويي خانم کريمي توسط 6 مأمور نظامي مورد بازرسي بدني قرار گرفته و کليه وسائل وي دقيقا بازرسي شده و از کليه مدارک و دفترچه هاي وي کپي برداري شده است.
فرح کريمي خاطر نشان کرد که داراي مليت دوگانه ي ايراني و هلندي بوده و با پاسپورت ايراني براي چندمين بار به کشور سفر کرده است. وزير خارجه هلند سفير ايران در هلند را احضار و در اين رابطه به او اعتراض کرده است. نماينده حزب ليبرال (VVD) اين اقدام وزير را کافي ندانسته و خواستار احضار سفير هلند از تهران شده است.
فرح کريمي از چندين ماه پيش در تلاش بوده که تلويزيون فارسي زبان راه اندازي کند. طرح راه اندازي اين رسانه مورد تأييد مجلس هلند قرار گرفته است.
منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.