شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۴ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

«سیا» جاده صاف کن برجام پلاس

علی ناظر

 
چند روز پس از انفجار مهیب موشک در آسمان نظنز، امروز 7 دسامبر 2021 خبرگزاری های معتبر اسرائیلی، آمریکایی و.... گزارش کردند که رئیس سی آی ای (سیا) – سازمان جاسوسی آمریکا (که در کودتا علیه دولت ملی مصدق نقش مؤثر و فعال داشت) اعلام کرده سندی در دست ندارد که جمهوری اسلامی در حال ساختن سلاح اتمی است، و اصولا قرار نیست وارد این پروژه شود.
لینک 1 و 2 و 3
شایان توجه اینکه، مایک پمپئو، رئیس پیشین سیا، و وزیر خارجه ترامپ، که اخیرا به جلسات عمومی مجاهدین هم راه پیدا کرده، چندی پیش اولین سیگنال سبز را روشن کرد. لینک 4
وی، بنا به توئیت کوتاه خود نوشته «محدود کردن جاه‌طلبیهای هسته‌یی رژیم بدخواه ایران بهترین امید برای ثبات و صلح در منطقه است» (برگرفته از سایت مجاهدین). در زبان دیپلماتیک، واژه «محدود کردن» بسیار متفاوت با «متوقف کردن» است. مایک پمپئو با این زمینه چینی می خواهد بقبولاند که می شود به جمهوری اسلامی تا مرز تولید سلاح هسته ای فضا برای مانور داد، که البته در تضاد با «ایران غیر اتمی» است (علی ناظر، شکست یا پیروزی 1-4).
بیهوده نیست که باید هرچه رساتر فریاد زد، «کس نخارد پشت من» و کلیه انرژی نیروهای سرنگونی طلب روی تشکیل جبهه وسیع برای سرنگونی متمرکز شود.
این نکات البته از چشمان ریزبین دیپلمات های انقلابی در شورا پنهان نیست، و بدون شک راهبرد دیپلماتیک و اصولی خود را بر مبنای این قبیل موضعگیری ها، و «در آینه منافع ملی» تنظیم می کنند (لینک 5).
شاد باشید
علی ناظر
16 آذر 1400
7 دسامبر 2021

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.