شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سه نکته در سخنان زهرا مریخی

علی ناظر

سه نکته در سخنان زهرا مریخی

بنا به گزارش سایت مجاهدین خلق ایران، در 18/6/1400، مجاهد خلق خانم زهرا مریخی انتخاب مجدد خود به عنوان مسوول اول آن سازمان را پذیرفت.

سه نکته در این سخنان توجه این قلم را بیشتر جلب کرد.

نخست بخشی از سخنان را بازخوانی کنیم:

«در حضور خواهر مریم عزیزم؛ در حضور شورای مرکزی مجاهدین و برادران مجاهدم؛ با سوگند به کلام خدا قرآن مجید؛ با تعظیم به پرچم ایران و آرم سرخ فام سازمان مجاهدین خلق ایران؛ با یاد قهرمانان مجاهد و مبارز در دهه شصت و در رأس آنها اشرف و موسی؛ با یاد مجاهدان سربدار قتل‌عام ۶۷ و جاودانه فروغهای آزادی شهیدان اشرف و لیبرتی و جان‌باختگان قیام آبان ۹۸ از رأی و تصمیم جمع مجاهدین در خصوص تمدید دوره مسئولیتم به‌عنوان مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران پیروی می‌کنم.»

 

نکته اول: اگر این جملات را به ترتیب و لیست وار بنویسیم به نکته نخست (هرچند همیشه روشن) بر می خوریم:

  • مریم (رهبری)
  • شورای مرکزی (تشکیلات)
  • قران (ایدئولوژی)
  • پرچم ایران (ملی گرایی)
  • آرم سازمان (هویت)
  • موسی و اشرف (شهادت طلبی)

آنچه در لیست بالا خودنمایی میکند، ترتیب و اولویت هاست.

 

نکته دوم: نبردن نام مسعود رجوی در این لیست است. مجاهد خلق مریخی (بنا به این گزارش) در سخنانش تنها به قید «حفاظت از سازمان حنیف و مسعود» اکتفا می کند.

آیا مسعود دیگر رهبر عقیدتی نیست؟ آیا زهرا مریخی دچار خطای کلامی شده است؟ آیا رازی پنهان نهفته است که فعالان سیاسی غیر تشکیلاتی نباید از آن با خبر شوند؟ و یا اینکه نبود نام مسعود در لیست بالا، به مانند سخنرانی رئیس اسبق ساواک عربستان در گردهمایی مجاهدین است که با یک خدابیامرز مسعود، جهانی را انگشت به دهان حیران کرد؟
و بالاخره نکته سوم: شعار «ایران مریم، مریم ایران» که توسط حضار داده می شد، گویی جای «ایران رجوی، رجوی ایران» را گرفته، و «رجوی» کنار زده شده است.

شاد باشید
علی ناظر
18 شهریور 1400
9 سپتامبر 2021

 

جهت اطلاع – متن گزارش در زیر آمده است.

سخنان خواهر مجاهد زهرا مریخی در مراسم انتخاب مجدد وی به‌عنوان مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران

  • ·         1400/06/18

 

خواهر مجاهد زهرا مریخی

خواهر مجاهد زهرا مریخی در قسمتی از سخنان خود گفت:

حالا- حالا ما به آغاز پنجاه و هفتمین سال تولد سازمان مجاهدین رسیده‌ایم این عدد شکست شاه و شیخ را بیان می‌کند شکست در انهدام و نابود سازی؛ شکست در ریشه‌کن کردن و نسل کشی و شکست در قتل‌عام مجاهدین خلق؛ بله؛ این نوید پیروزی خلق و بشارت آزادی زیباترین وطن؛ ایران عزیز است. به‌مناسبت صحبت‌های رئیس شورای مرکزی سازمان زهره عزیزم می‌خواهم یادآوری کنم که موضوع مسؤل اولی سازمان بطور خاص و هر مسئولیتی در تمام سطوح مجاهدین به‌طور عام امانتی است که تارو پودش از خونها و رنجها بافته و ساخته شده؛ از شکنجه و اعدام در مصاف با انواع و اقسام توطئه‌ها و تهمت ها و اتهامات؛ امانتی به سنگینی کوه که توسط برادر مسعود و خواهر مریم غنا و محتوای عمیق پیدا کرده، با رود خروشان خون شهیدان آن و آتشفشان فدا و صداقت بی‌منتها. بنا بر این هیچگونه شائبه کرسی طلبانه برنمی‌دارد؛ مربوط و منحصر به افراد خاصی نیست وبا دستور و انتصاب شکل نمی‌گیرد، بلکه در موج پیوسته انتخابها و قیمت دادنهای مجاهدین، سوژه‌ها و محصولاتش را آشکار می‌کند و از آنجا که این موج زنده و زاینده دیوارهایی از جنس اول من و برای من در برابر خودش ندارد، برای هر مسئولیتی صفی از مسئولان شایسته را وارد میدان می‌کند.

این تصویر فشرده‌ای است از واقعیت درونی تشکیلات و سازمان ما؛ البته بعد از ۵۶سال رزم بی‌امان و بی‌وقفه با دو دیکتاتوری خون‌ریز و خون‌آشام. جواب اما هم‌چنان که برفراز آرم سازمان از قرآن نوشته شده بسیار روشن است؛ بسیار روشن و درخشان؛ فضل‌الله المجاهدین علی القاعدین اجرا عظیما

بله فضل و فزونی و اجر عظیم قانونمندی و پاسخ مجاهدت و ایستادگی بر سرموضع است، در برابر انفعال و نشست کردن و بریدگی و تسلیم به شرایط و تعادل قوا. این داستان جنبشی است که به‌قول برادر مسعود با چراغ راهنمای نه شاه نه شیخ، بزرگترین و طولانی‌ترین مقاومت سازمان‌یافته تاریخ ایران را نمایندگی می‌کند و با افتخار تمام باید گفت که در تاریخ ایران این تنها نمونه‌ای است که در این ابعاد و با این شدت و این مدت زیر ضرب و تازیانه و در معرض برچسب و لجن‌پراکنی باشد و بتواند دوام بیاورد انسجام داشته باشد و اعتلا پیدا کند؛ بله مجاهدین این افتخار را داشتند که چند نسل پیاپی در معرض بزرگترین و خطیرترین ومهیب‌ترین و طولانی‌ترین ابتلا تاریخ ایران قرار بگیرند.

در حضور خواهر مریم عزیزم؛ در حضور شورای مرکزی مجاهدین و برادران مجاهدم؛ با سوگند به کلام خدا قرآن مجید؛ با تعظیم به پرچم ایران و آرم سرخ فام سازمان مجاهدین خلق ایران؛ با یاد قهرمانان مجاهد و مبارز در دهه شصت و در رأس آنها اشرف و موسی؛ با یاد مجاهدان سربدار قتل‌عام ۶۷ و جاودانه فروغهای آزادی شهیدان اشرف و لیبرتی و جان‌باختگان قیام آبان ۹۸ از رأی و تصمیم جمع مجاهدین در خصوص تمدید دوره مسئولیتم به‌عنوان مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران پیروی می‌کنم.

در برابر جمع سرفراز و سر موضع مجاهدین که در راستای هدف بزرگ آزادی و سرنگونی رژیم آخوندی که این مسئولیت را به‌عهده من گذاشته‌اند سوگند یاد می‌کنم و تعهد می‌دهم. تعهد می‌دهم به نبرد تا آخرین نفس و آخرین قطره خون برای مردم و میهنی که در حسرت آزادی است؛ تعهد می‌دهم به حفاظت از سازمان حنیف و مسعود و نگاهبانی از دست‌آوردهای آرمانی و تشکیلاتی و سیاسی این سازمان؛ در روزهایی که بیش از همیشه مردم اسیر ما در بیماری و محنت و فقر و سرکوب وحشیانه، فریادرس می‌طلبند. تعهد می‌دهم به بسیج و سازماندهی تمام نیروها و امکانات این جنبش برای برپایی ارتش بزرگ آزادی در شهرهای میهن و سرنگونی رژیم ولایت فقیه.

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.