شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دیدگاه بیست ساله شد و مقوله همبستگی ملی

علی ناظر

با سلام و آرزوی شادی و سلامت برای تمام سرنگونی طلبان و انسانهایی که انسانیت را قدر می دارند.

از آغاز فعالیت دیدگاه 20 سال می گذرد. در آن دوران که شبکه های اجتماعی رونق امروز را نداشتند و سیاست امری خصوصی و در دست عده ای محدود بود، تلاشم این بود که کاربران را با مقوله «آگاهی برای رسیدن به آزادی» و «انتقاد سازنده در راستای آزادی»، در حد یک سایت همسو سازم.
خیلی ها به دیدگاه خوشامد گفتند و برخی دیدگاه را همچون خاری در چشم تعبییر کردند. دشمن، فعالیت دیدگاه را زیر نظر گرفت و در مواردی سعی داشت تا با نفوذ سربازان گمنام، دیدگاه را از یک سایت «پاک» به یک سایت قابل معامله تبدیل کند. نتوانستند.

موضع من، و سایت از همان روز اول بر ترویج همسویی با نهاد های سرنگونی طلب استوار بود. بدون شک، دیدگاه در جاهایی کم آورد، و در مواردی با تیغ برنده انتقاد برخی از یاران را آزرد، ولی هرگز به دامان رژیم نیفتاد. سرنگونی طلب ماند، و پیام سرنگونی طلبان را فریاد زد، حتی اگر با آنها شدیدا اختلاف داشت.

یکی از اهداف همیشگی من، نزدیک کردن تمام نهادهای سرنگونی طلب، برای تشکیل جبهه ای واحد بود. وقتی شورای ملی مقاومت طرح «جبهه همبستگی ملی» را معرفی کرد، طبیعتا، باعث خوشحالی شد.

متاسفانه برای تشکیل جبهه، مصدقی دیگر لازم بود، که از او فقط نامی مانده و راهش به فراموشی سپرده شده است. به امید روزیکه جبهه وسیع آزادیخواهان برای سرنگونی تشکیل شود. جهت یادآوری مصاحبه مهدی سامع (سخنگوی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران) و عضو قدیمی شورای ملی مقاومت، با رادیو جنگ صدا، را باز پخش می کنم. (برای شنیدن مصاحبه اینجا را کلیک کنید - تقریبا 13 دقیقه است. 

شاد باشید

علی ناظر

31 دسامبر 2019

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.