شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

آیا بمباران ایران اقدامی ضروریست؟

علی ناظر

وقتی جتها و موشکهای آمریکا و فرانسه و انگلیس به چند پایگاه نظامی سوریه حمله بردند تا مشخص کنند که با استفاده از سلاح شیمیایی مخالفند، شورای ملی مقاومت ایران در اطلاعیه 14 آوریل 2018 نوشت «... از کار انداختن ماشین جنگی این رژیم، یک اقدام ضروری برای پایان دادن به فاجعه تاریخی سوریه است». 

می دانیم که جان بولتون در 26 مارس 2015، آمریکا و اسرائیل را تشویق به بمباران ایران کرد، و مایک پمپئو یکسال پیش از آن طرح 2000 سُرتی بمباران را پیشنهاد کرد. بولتون در مقاله خود پیشنهاد می کند که همزمان با بمباران باید از اپوزیسیون رژیم حمایت کرد.

آیا شورای ملی مقاومت، با صدور این اطلاعیه، به این نتیجه گیری رسیده که «ازکارانداختن ماشین جنگی» رژیم توسط جت های بیگانه، قابل قبول و یک اقدام ضروری است، و راه حل سوم دیگر جواب ندارد؟ آیا شورای ملی مقاومت تکلیف خودش را با راه حل سوم و خط نه جنگ و نه مماشات، مشخص کرده است؟ و یا اینکه «مرگ خوبست فقط برای همسایه؛ بمباران سوریه درست است اما بمباران ایران برای از کار انداختن ماشین جنگی جمهوری اسلامی نه؟»

صدور این قبیل اطلاعیه ها شاید شورای ملی مقاومت را به شخصیتهایی چون بولتون و پمپئو که این روزها در مکانی تصمیم گیرنده قرار دارند، نزدیک کند، اما گرامیداشت روزهایی چون  29 اسفند، 30 تیر و 28 مرداد، و پیام کانون شورش 988، بی معنی می شود.

ناگفته روشن است که نگارنده به عنوان یک ایرانی، هرگونه اقدام نظامی علیه خاک ایران را غیر انسانی، علیه منافع ملی، و طبیعتا علیه روند سرنگونی می دانم.
در زیر، لینک به اطلاعیه شورای ملی مقاومت، نامه جان بولتون در 26 مارس 2015 و به مواضع پمپئو آمده است.

علی ناظر
6 اردیبهشت 1397
26 آوریل 2018
کپی اطلاعیه، مواضع پمپئو، و مقاله بولتون
“In an unclassified setting, it is under 2,000 sorties to destroy the Iranian nuclear capacity. This is not an insurmountable task for the coalition forces.”
—Dec. 3, 2014, during a roundtable with reporters
 
 
جان بولتون
An attack need not destroy all of Iran’s nuclear infrastructure, but by breaking key links in the nuclear-fuel cycle, it could set back its program by three to five years. The United States could do a thorough job of destruction, but Israel alone can do what’s necessary. Such action should be combined with vigorous American support for Iran’s opposition, aimed at regime change in Tehran.

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

نابودی تأسیسات شیمیایی دیکتاتور سوریه یک اقدام ضروری برای پایان فاجعه در سوریه است

 

1397/01/25

 

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

نابودی تأسیسات شیمیایی دیکتاتور سوریه یک اقدام ضروری برای پایان فاجعه در سوریه است   

 و باید با اخراج کامل پاسداران و شبه‌نظامیان مزدورشان از سراسر منطقه تکمیل شود

هدف قرار دادن مراکز و تأسیسات تولید و نگهداری سلاحهای مرگبار شیمیایی دیکتاتور بیرحم سوریه و از کار انداختن ماشین جنگی این رژیم، یک اقدام ضروری برای پایان دادن به فاجعه تاریخی سوریه است که 7سال است بیش از 500هزار کشته در میان کودکان و زنان و مردان بیگناه و بی‌دفاع به‌جای گذاشته و نیمی از مردم این کشور را آواره کرده و دامنه آن بسا فراتر از مرزهای این کشور رفته است.

این اقدام که خواست مبرم همه مردم و آزادیخواهان سوریه و دیگر کشورهای منطقه است باید با بیرون انداختن رژیم ضدبشری آخوندی و پاسداران و مزدورانش از سوریه و یمن و عراق و دیگر کشورهای منطقه تکمیل شود. رژیمی که عامل اصلی بقای بشار اسد و منشأ اصلی تروریسم و افراطی‌گری و جنگ افروزی در خاورمیانه و بخشهای وسیعی از جهان است.

سیاست مماشات با فاشیسم دینی حاکم باعث شد که این رژیم بدون پرداخت هیچ قیمتی جنایت علیه بشریت و جنایات جنگی در داخل و خارج ایران را به‌ نحو بی‌سابقه‌يی افزایش دهد. زمان پایان دادن قطعی به مماشات و چشم‌پوشی در مقابل این جنایات که نقض آشکار قوانین و معیارهای شناخته شده بین‌المللی است فرا رسیده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

25فروردین 1397(14آوریل 2018)

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.