شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سناریوی ترور

علی ناظر

حدود یکسال پیش (15 اردیبهشت 1396) در سلسله مقالات « ققنوس رادیکالیسم انقلابی – حاشیه2» نوشتم

«....

 رفتن مجاهدین از اشرف به لیبرتی و سپس به آلبانی نه تنها خطرات مقطعی متعددی را به همراه داشت، بلکه به لحاظ امنیتی، موقعیت اعضای منتقل شده از اشرف به لیبرتی و امروز به آلبانی، دائما در حال کاهش است. مجاهدین به آن اندازه که در اشرف «امن» بودند، امروز نیستند. کسی متوجه نمی شود رفقایی که به آلبانی منتقل شده اند، در بهترین حالت «سیبل» تروریست های جمهوری اسلامی هستند. هرلحظه یکی و یا همه آنها را می شود مورد تهاجم نظامی قرار داد. 
.....»

متاسفانه امروز در یکی از اطلاعیه های شورای ملی مقاومت «توطئه ترور و حملات تروریستی به دفاتر شورا و مراکز مجاهدین در کشورهای مختلف» خواندم که « ... بخشی از طرح و برنامه‌ها و اقدامهای گسترده تروریستی رژیم آخوندی علیه مقاومت ایران در کشورهای مختلف از آلبانی تا آلمان و آمریکاست. مقاومت ایران بیش از یک‌ماه است درگیر یک کارزار فشرده برای خنثی کردن توطئه‌های رژیم برای ترور و حملات تروریستی به دفاتر شورا و مراکز مجاهدین است.....»

به عنوان فعالی سیاسی، و به دور از تمام اختلافاتی که با مواضع مجاهدین خلق ایران و مراودات سیاسی آنها با شخصیتهای معلوم الحال و جنگ طلبی چون بولتون و جولیانی دارم، هر اقدام تروریستی علیه این سازمان، اعضا و هواداران آنها را شدیدا محکوم کرده و در تقابل با منافع سرنگونی طلبانه مردم ارزیابی می کنم.

پناهجویان وابسته به مجاهدین طی استقرار در اشرف و لیبرتی بارها مورد هجوم تروریست ها قرار گرفتند، و دولت عراق، کلاه آبی ها، و نیروی ائتلاف، برای خشنودی جمهوری اسلامی، این اقدامات را خنثی نمی کردند. دولت و مقامات امنیتی آلبانی قاعدتا به وظایف و تعهداتش آشناست، اما اقدام به ترور فرزندان خلق صدها کیلومتر دور از مرز ایران، موکد افسارگسیختگی و هارتر شدن جمهوری اسلامی است، و نباید احتمال وقوع آنرا ناچیز ارزیابی کرد.

 

سناریوی ترور مخالفین در اروپا، می تواند اذهان عمومی را از هدف اصلی منحرف کرده، و روند رو به رشد خیزش اجتماعی علیه نظام اسلامی را به حاشیه بکشاند، مگر آنکه در یک اقدام همسو توسط فعالین سیاسی و دگراندیشان، در نطفه خفه شود.

متن کامل اطلاعیه شورای ملی مقاومت جهت اطلاع عموم در پایین این متن آمده است.

علی ناظر

31 فروردین 1397
20 آوریل 2018

 

توطئه ترور و حملات تروریستی به دفاتر شورا و مراکز مجاهدین در کشورهای مختلف

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

1397/01/31

 

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

روز پنجشنبه ۳۰فروردین ۱۳۹۷ آقای ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی، در پاسخ به سؤالی در مورد تهدیدات تروریستی علیه مجاهدین در این کشور گفت: «من معتقدم در رابطه با مجاهدین ما کار درستی را انجام دادیم. ما به گروهی که مورد آزار و تعقیب بودند، جا دادیم. و همین. در رابطه با سؤال شما حول امنیت و تهدیدات، ما در سمت درست تاریخ قرار داریم.‌ ما جزو گروه کشورهای اروپایی-آتلانتیک هستیم که به شیوه مشابه مورد تهدید هستند. من معتقدم تمام این کشورها علیه تهدیدات تروریستی اقدام می‌کنند»،(تلویزیون ویژنپلاس-۱۹آوریل۲۰۱۸).،

در واقع آنچه مورد اشاره نخست وزیر ادی راما قرار گرفته است، بخشی از طرح و برنامه‌ها و اقدامهای گسترده تروریستی رژیم آخوندی علیه مقاومت ایران در کشورهای مختلف از آلبانی تا آلمان و آمریکاست. مقاومت ایران بیش از یک‌ماه است درگیر یک کارزار فشرده برای خنثی کردن توطئه‌های رژیم برای ترور و حملات تروریستی به دفاتر شورا و مراکز مجاهدین است.

هم‌چنانکه بارها در اطلاعیه‌ها و بیانیه‌های شورا خاطرنشان شده، آخر خط و هدف از شیطان‌سازی و دروغپردازی و خصومتهای دیوانه‌وار علیه مجاهدین که همزمان با قیام دیماه شدت گرفته است، چیزی جز تروریسم و خونریزی نیست. این حقیقت بارها در اشرف و لیبرتی با بهای سنگین و خونین تجربه شده است.

نکاتی که اکنون درباره چرخهٴ تروریستی ولایت فقیه بعد از قیام می‌توان گفت به شرح زیر است:

1- در روز ۲فروردین (۲۲مارس ۲۰۱۸) رسانه‌های آلبانی از دستگیری دو مأمور ایرانی مشکوک به فعالیتهای تروریستی در تیرانا با اسامی «ف. ز» و «س. م» خبر دادند که «خود را خبرنگار معرفی می‌کردند». به گزارش رسانه‌های آلبانی «این دو تبعه ایران برای تحقیقات بیشتر توسط آژانس‌های ضدتروریسم و به‌دنبال دریافت اطلاعات از شرکای بین‌المللی آلبانی مبنی بر این‌که (مأموران رژیم ایران) می‌خواهند عملیات تروریستی انجام بدهند، دستگیر شدند».

یادآوری می‌شود دژخیم فلاحیان وزیر سابق اطلاعات آخوندها در روز ۱۸تیر۹۶ گفت: «وزارت اطلاعات برای جمع‌آوری اطلاعات، پوشش لازم دارد چه در داخل چه در خارج. ما یک مأمور اطلاعاتی را نمی‌فرستیم آلمان یا آمريکا بگوید من از وزارت اطلاعات هستم پوشش کارِ بازرگانی یا خبرنگاری لازم است... »

2- در روز ۲فروردین۹۷ ریپورت تی وی در آلبانی خبر داد: «از اوايل ماه مارس آژانس‌های اطلاعاتی و ضدتروریسم ۱۰نفر را که گفته می‌شود می‌توانند فعالیت تروریستی را در آلبانی سازماندهی کنند، زیر نظر دارند. تمام اتباع ایران که وارد آلبانی می‌شوند، در مرز و در مدت اقامت در آلبانی تحت کنترل وسیع قرار می‌گیرند. آژانس‌های اعمال قانون در آلبانی به‌طور خاص نگران ایرانیانی هستند که توسط سرویس‌های مخفی تهران ممکن است به‌کار گرفته شوند تا بتوانند برای صدمه زدن به حفاظت ۳۰۰۰نفر مجاهدین ایرانی پناهنده در آلبانی دست به اقداماتی بزنند».

3-از ابتدای سال میلادی جاری (دیماه ۱۳۹۶) موارد متعدد مشکوک از قبیل شناسایی و عکس گرفتن و پارک آزمایشی خودروها در برابر دفتر شورای ملی مقاومت در برلین وجود داشت که پلیس و مقامات ذیربط مطلع هستند. رژیم برای آماده‌سازیهای تروریستی مزبور به تناوب از مأموران ایرانی و مزدوران غيرایرانی استفاده می‌کند. در نیمه فروردین ۹۷ همه علائم حاکی از آماده‌سازی یک حمله تروریستی بود که مقامات ذیربط در جریان قرار گرفتند.

4-همزمان در واشینگتن نیز نمونه‌های مشکوک متعدد از تعقیب و مراقبت در اطراف دفتر شورا توسط افرادی باملیت‌های گوناگون وجود داشت که حاکی از تهدیدهای جدی تروریستی است. پلیس و مقامات ذیربط در جریان این تهدیدات قرار دارند.

5-سفارتها و اطلاعات آخوندها با استفاده از ردیاب‌های تلفن همراه، موقعیت و مشخصات استفاده کنندگان اینتلفن‌ها را به‌دست می‌آورند و در این مورد نمونه‌های زیادی وجود دارد.

6-رژیم از کمکها و امکانات دولتهای پشتیبان و متحدان بالفعل خود حداکثر استفاده را علیه مخالفان به‌عمل می‌آورد.

سوابق

1-خامنه‌ای در روز ۱۹دی ۹۶با تأکید بر این‌که قیام توسط مجاهدین سازماندهی شده و از ماهها پیش برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند، تهدید کرد که «این کار بی‌تقاص نخواهد ماند» و گفت «با کسانی که هیجانی وارد ماجرا شدهاند چه دانشجو چه غيردانشجو باید صحبت و روشنگری کرد اما حساب منافقین جداست».

2-از فردای آن روز شورای عالی امنیت رژیم به بحث و تصمیم‌گیری درباره «عملیاتی کردن تقاص» مورد نظر خامنه‌ای پرداخت، از جمله:

-تعقیب و برخورد با نفرات اصلی شناسایی شده در داخل

-ادامه‌دار بودن گشتهای اطلاعاتی بسیج در محله‌ها و هماهنگ بودن با ناجا

-حفظ آماده‌باش و گشتهای انتظامی ناجا

-تعیین تکلیف دستگیر شدگان با همکاری و تعامل مراکز انتظامی و امنیتی با قوه قضاییه

-رسانه‌یی نمودن اظهارات و اعترافات برخی دستگیرشدگان،به‌منظور آشکار نمودن عقبه و هدایتگران اغتشاشات

-آگاه سازی به موقع و به روز توسط صدا و سیما و رسانه‌ها در حوزه خبری و تصویری با به تصویر کشیدن حقایق،

-طراحی برای ضربه سنگین به منافقین بر اساس توانمندی‌های موجود در سپاه و وزارت اطلاعات

-تهیه طرح جامع و پاسخ مناسب در خصوص درخواست‌های سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورهایی که برای جبران حمایت مستقیم و یا غیرمستقیم مسئولان سیاسی و دولتی کشورشان از اغتشاشات، پیام فرستادهاندو بهره‌برداری از این امکان برای دادن پاسخ قاطع و سنگین به منافقین

3- پاسدار شمخانی، دبیرشورای عالی امنیت رژیم، در روز ۱۱دی۹۶(پنجمین روز قیام) اعلام کرد: «هدف از دخالت خارجی سازمان یافته، جلوگیری از پیشرفت ایران است و لذا سعی دارند این کشور را از داخل فرو بپاشند». پاسدار شمخانی افزود که مجاهدین «پرچم‌های سناریوی سعودی را به دست دارند و پاسخ مناسب را از جایی که نمی‎دانند، دریافت خواهند کرد».

4- آخوند محمد خاتمی در روز ۱۲دی گفت: «حوادث تلخ روزهای اخیر در نقاط مختلف کشور نشان داد که عناصر فرصت‌طلب و عوامل آشوبگر با سوءاستفاده از اجتماعات و اعتراضات آرام مردمی با ایجاد آشوب، ناامنی، تخریب اموال عمومی، اهانت به مقدسات دینی و ملی، و حتی قتل انسانهای بیگناه، اهداف پلید دشمنان را دنبال می‌کنند... دشمنان قسم خورده و کینه‌توز ملت ایران و در رأس آنها آمریکا و عوامل زبون آنان هم‌چون تروریستهای منافق و برخی مزدوران منطقه‌یی آنان به حمایت و تشویق آشوبگران و اقدامات خشونت‌بار آنان پرداختند و عمق فریبکاری خود در ادعای دموکراسی و دلسوزی برای مردم ایران را به نمایش گذاشتند. مردم فهیم و رشید ایران هرگز جنایات و دشمنی این فریبکاران فرصت طلب را از آغاز انقلاب، دوران جنگ تحمیلی، و تحمیل تحریمهای غيرانسانی و دیگر اقدامات دشمنانه فراموش نخواهد کرد».

5-آخوند روحانی رئیس‌جمهور ارتجاع، در همان روز ۱۲دی در تماس تلفنی یکساعته با رئیس‌جمهور فرانسه از وی خواست علیه مجاهدین در این کشور دست به‌عمل بزند. به گزارش خبرگزاری فرانسه «حسن روحانی از همتای فرانسوی خود امانوئل ماکرون خواست که تدابیری علیه فعالیتهای ”یک گروه تروریستی“ ایران، مستقر در فرانسه، که از نظر وی در تظاهرات اخیر در ایران دخیل بوده است، اتخاذ نماید. رئیس‌جمهور ایران در اشاره آشکاری به مجاهدین خلق ابراز داشت: ”ما به این امر انتقاد داریم که یک گروه تروریستی پایگاهی در فرانسه داشته باشد و علیه مردم ایران عمل کند و خشونت را تشویق کند. ما از دولت فرانسه می‌خواهیم که علیه این گروهک تروریستی اقدام کند“».

6-روزنامه فرانسوی فیگارو دو روز بعد در ۱۴دیماه نوشت: «روحانی بار دیگر داستان مجاهدین را پیش می‌کشد.حسن روحانی از امانوئل ماکرون خواسته است علیه مخالفان وی در تبعید دست به اقدام بزند». فیگارو افزود: «در الیزه گفته می‌شود: هیچ گفتگویی با ایرانیها نداشتهایم که طی آن در نقطه‌یی موضوع مجاهدین به رخ ما کشیده نشود».

 

شورای ملی مقاومت

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم

۳۱فروردین ۹۷(۲۰آوریل ۲۰۱۸)

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.