شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

بخش «نظامی» سایت دیدگاه
علی ناظر

علی ناظر

با درود به امیرپرویز پویان که در 3 خرداد 1350 برای خلق جان فدا کرد تا آرمان همیشه زنده فدایی خلق جاودان بماند، و با احترام به بنیانگذاران مجاهد خلق که در 4 خرداد 1351 با نثار جان، جهانی بی طبقه و توحیدی را  نوید دادند.
در بهمن 1395 نوشتم به دو دلیل سایت دیدگاه «باز فعال» می شود: «جمهوری اسلامی در حال آماده شدن برای نمایش انتخاباتی» و «فاشیسم و جنگ طلبی در سطوح مختلف نظام سیاسی آمریکا در حال رشد» است.
در حد امکان، شعبده بازی جمهوری اسلامی را در یک سری یادداشت های روز ارزیابی شد. در عین حال، مواضع نهادهای سیاسی اپوزیسیون سرنگونی طلب هم منتشر، و بر «تحریم» این نمایش تأکید شد. می دانیم که بخش قابل توجهی از «مردم ایران» در این نمایش شرکت کرده، و عملا به پیشنهاد اپوزیسیون سرنگونی طلب توجه نکردند. واقعیت اینست که ملت ها در طول تاریخ، بسیار خطا کرده، و در مواردی هم از رهبران خود پیشی جسته اند. در این لحظه، این اقدام «مردم ایران» خطا به نظر می رسد. درست و یا غلط بودن این اقدام را تاریخ ثابت خواهد کرد.
یکی دیگر از مباحث جاری در منطقه، افزایش احتمال «درگیری نظامی» با «ایران» است. قرارداد چندصد میلیارد دلاری با عربستان، فروش پدافند هوایی به کشورهای جنوب خلیج فارس، گردهمایی کشورهای اسلامی (سنّی) در ریاض، گسترش عملیات تروریستی در غرب و عراق و یمن و لیبی و سوریه، و البته تشدید تحریم علیه جمهوری اسلامی و متعاقبا اعلام تولید موشک در سومین شهرک زیر زمینی توسط سپاه، احتمال درگیری را افزایش می دهد؛ هرچند دور از ذهن به نظر می رسد.
در راستای تسهیل کاربردی سایت دیدگاه، ستون جدید «نظامی» به سایت اضافه می شود تا اخبار در ارتباط با «تروریسم»، «نظامی»، و «سیاسی-نظامی» در این ستون درج شود.
همانطور که در بهمن 1395 نوشته شد، بازفعال شدن دیدگاه موقتی است.
شاد باشید
علی ناظر
5 خرداد 1396

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.