شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حمله جنگنده‌های ائتلاف به کاروان ارتش سوریه و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران

رادیو فردا

حمله جنگنده‌های ائتلاف به کاروان ارتش سوریه و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران

یک مقام شورشیان مورد حمایت آمریکا در سوریه اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف به رهبری ایالات متحده یک کاروان ارتش سوریه و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران را در روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت هدف قرار دادند.

این کاروان در حال حرکت به سمت پایگاه «التنف» در جنوب سوریه بود که محل استقرار نیروهای ویژه آمریکاست.

مزاحم السلوم، از گروه مغاوير الثورة، به خبرگزاری رویترز گفته است جنگنده‌های ائتلاف بعد از آن به کاروان حمله کردند که نیروهای ارتش سوریه و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در ۲۷ کیلومتری این پایگاه نظامی با نیروهای شورشی درگیر شدند.

وی افزود: «ما به ائتلاف خبر دادیم که از سوی ارتش سوریه و ایرانی‌ها هدف حمله قرار گرفته‌ایم و جنگنده‌های ائتلاف به کمک ما آمدند و این کاروان را منهدم کردند».

سعید سیف، از مسئولان گروه «شهید احمد عبدو» وابسته به ارتش آزاد سوریه، گفته که مداخله ایالات متحده به شورشیان کمک می‌کند تا منطقه تحت کنترل خود را در برابر حملات آینده ارتش سوریه و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران حفظ کنند.

منابع اطلاعاتی غربی به رویترز گفته‌اند که واحدهای ویژه آمریکا و بریتانیا پایگاه «التنف» را گسترش داده‌اند تا شبه‌نظامیان گروه حکومت اسلامی (داعش) را از استان شرقی دیرالزور بیرون کنند که با عراق هم مرز است.

منابع امنیتی منطقه‌ای می‌گویند بزرگراه بغداد- دمشق تا پیش از تصرف نوار مرزی عراق و سوریه از سوی گروه حکومت اسلامی یک مسیر عمده برای انتقال تسلیحات ایران به داخل خاک سوریه بود.

ارتش سوریه ظرف چند هفته گذشته نیروهای کمکی به مناطق مرزی خود با عراق و سوریه اعزام کرده بود. آنها شهر دورافتاده «السبع بیار» در نزدیکی بزرگراه بغداد- دمشق را تصرف کردند تا مانع از این شوند که مناطق رها شده از سوی گروه داعش در ماه مارس، به دست شورشیان ارتش آزاد سوریه که مورد حمایت آمریکا هستند بیفتد.

منابع اطلاعاتی منطقه‌ای و شورشیان می‌گویند که هدف نهایی ارتش سوریه برای حرکت به سمت البادی، پیوستن به شبه‌نظامیان شیعه عراقی در آن طرف مرز بود.

نیروهای شیعه روز جمعه عملیاتی را برای بیرون کردن شبه‌نظامیان داعش از منطقه‌ای بیابانی در نزدیکی مرز با سوریه آغاز کردند. رهبران گروه‌های شیعه عراقی گفته‌اند که امیدوارند به نیروهای دولتی سوریه بپیوندند.

منبع: رادیو فردا، 28 اردیبهشت 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فردا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.