شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دشمن مردم

علی ناظر

حتما شنیده و خوانده اید که رهبر جهان دموکرات، دانلد ترامپ، فرموده اند که «مطبوعات دشمن مردم» است. البته ایشان فرموده اند که مطبوعاتی که اخبار جعلی انتشار می دهند، «دشمن مردم» هستند. شایان توجه اینکه، به نظر رهبر جهان دموکرات، هر رسانه ای که خلاف ایشان خبری منتشر کند، رسانه دروغگویست. مثلا اگر کسی بنویسد و یا در تلویزیون گزارش کند که فلین برخلاف قانون عمل کرده و با روس ها خوش و بش کرده، آن رسانه و خبرنگار، جاعل است.

ظاهرا در عالم سیاست، هرکس که ادعای رهبری می کند، سعی می کند خود را بالاتر از همه، بهتر از همه، فهمیده تر از همه، و خلقی تر از همه، جا بیندازد، و همیشه در اولین گام، مطبوعات و منتقد را به زیر سوال می برد. ترامپ، اولین و یا آخرین «رهبر» نیست. پیش از او، هیتلر و استالین و مائو، تا برسیم به خمینی، همگی با سرکوب و به ایزوله کشاندن مطبوعات آغاز کردند. بهانه همه هم این بود که مطبوعات با اشاعه اخبار جعل و دروغ، سد پیشرفت، مانع در برابر عدالت، و بالاخره، خائن به آرمان میهن پرستی هستند.

مطبوعات آمریکا، که همیشه و بدون استثناء نگاهبان منافع سرمایه داری بوده، و در هیچ زمانی پشت به سرمایه داران نکرده، با شگفتی، پدیده ترامپ را ارزیابی کرده و با پوزخند او را تمسخر می کنند. به او می خندند چرا که نمی فهمد مطبوعات در آمریکا دقیقا همان کاری را می کند که خواست سیاستمداران آمریکا و طراحان استراتژی است.
به نظر من این تمسخر و پوزخند بزرگترین خطای مطبوعات است. برخلاف تصور آنها، ترامپ نقش مطبوعات را بخوبی درک می کند، اما او خیلی بیشتر می خواهد. فاشیسم همیشه مطبوعات سرکوب شده، و مطیع لازم دارد، در غیر اینصورت نبودش بهتر از بودنش است.

آنچه به ما مخالفین جمهوری اسلامی مربوط می شود، عبرت گرفتن از اینگونه «رهبران» و این قبیل نمونه هاست. اینهایی که مدعی حمایت از مردم و مردمسالاری، و آزادی هستند، البته تا به آن نقطه که منافع خودشان به زیر سوال نرفته باشد.

علی ناظر

1 اسفند 1395

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.