شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اگه «مردی» بیا تو

علی ناظر

در زمانیکه هیلاری کلینتون، شهروند آمریکای امپریالیست و چه و چه می خواهد رئیس جمهور شود و بقول خودش «ایران را با خاک یکسان کند»، و یا در آلمان آنگلا مرکل می خواهد برای چندمین بار رئیس دولت آلمان شده و با آغوش باز سوری های سرگردان را به آلمان پذیرا شود، و یا کمی آنطرفتر، مارین لوپن فاشیست می خواهد رئیس جمهور فرانسه شده تا بتواند هر آنچه هیتلر نتوانست بر سر اروپا بیاورد او تمام کند؛ در ایران، که مادر تمدن است، جمهوری اسلامی، که «اسلام عزیز» را به بهترین نحوی نمایندگی می کند، با قدرت تمام و به کمک نیروهای امنیتی، مانع ورود چند دختر به ورزشگاه آزادی می شود تا در کنار مردان نامحرم، از پرسپولیس و استقلال حمایت نکننند.


در قاموس ایدئولوژیک جمهوری اسلامی، که فقط  «اگه مردی» می توانی بروی به استادیوم، اما از زنان انتظار دارد که در نمایش انتخاباتی شرکت کنند، و باور کنند که روحانی بهتر است از خامنه ای. باور کنند که رفسنجانی سردار سازندگی بود و خدا بیامرزدش.

 باید به نیروهای امنیتی دولت امید و تدبیر  گفت تو اگر «مردی» و زورت می رسد برو پولهای بلوکه شده ایی که قرار بود بعد از برجام به حساب خزانه ریخته شود را پس بگیر. اگر خیلی قلدری، برو جلوی رانت خوار ها و فاسدین اقتصادی را بگیر. اگر خیلی «مردی»، آب و برق مردم خوزستان را فراهم کن.

متاسفانه جهان کر و کور شده است. مینکی وردن، مدیر اقدامات جهانی در سازمان دیدبان حقوق بشر، چندی پیش در این باره گفته بود: « مسئولان والیبال ایران به وعده خود در مورد خرید آزادانه بلیط توسط زنان برای تماشای مسابقات لیگ جهانی در ماه ژوئیه عمل نکردند و هیچ مجازاتی در مورد آنها به اجرا در نیامد». جهان نه تنها مجازاتی برای جمهوری اسلامی تعیین نمی کند، بلکه زنان سوئدی برای امضای قرار دادهای اقتصادی (آنهم در پستوی سفارتخانه) می پذیرند تا حجاب اسلام عزیز را رعایت کنند.

علی ناظر

26 بهمن 1395

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.