شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

از ورود به درگیری عشیره ای معذورم

علی ناظر

بخش نخست مطلبم «پیام سیاسی یک دیدار و زیر مجموعه های آن – بخش نخست» با عکس العمل برخی از هموطنان مواجه شده است. به یکی از آنها در «دل برادر، برچسب نزن» پاسخی کوتاه داده ام، که آن پاسخ با پاسخ متقابلی روبرو شده است. همزمان، چند ایمیل دریافت کرده ام که در آن یا مورد سرزنش قرار گرفته ام، یا بی احترامی.

کوتاه می نویسم. من یک سلسله نوشتار را آغاز کرده ام، و قصدم اینست که آنرا تمام کنم. در نتیجه نمی خواهم از مسیر منحرف شده و به دیگر مسائل مشغول شوم. از این پس، عدم پاسخ به این کامنت ها و پاسخ ها بخاطر بی احترامی به این هموطنان نیست، بلکه ذهنم فقط توانایی متمرکز شدن روی یک موضوع را دارد و بس.
بدون شک، هموطنانی که فکر می کنند نوشتارم در مسیر خشنود کردن جمهوری اسلامی است، به اعتراض خود ادامه خواهند داد، و طبیعتا، این قلم را نقد و افشا خواهند کرد (به باور من، هر عنصر وابسته به نظام جهل و جنایت باید افشا شود). برخی دیگر ممکن است نوشتار مرا دیگر مطالعه نکنند. هر آنچه که می بایست بشود، خواهد شد، بجز یک عمل. من وارد این مسیر نخواهم شد، و به این درگیری عشیره ای دامن نخواهم زد.

حرفم را می زنم. قبول یا رد آن را می سپارم به خواننده. به توهین و شانتاژ اعتنایی نمی کنم، و در عکس العمل نه توهین می کنم و نه از نوشتن دست بر می دارم. بارها نوشته ام که خود را «مبارز» و یا «روشنفکر» نمی دانم، و آنچه می نویسم فقط نظر یک ایرانی سرنگونی طلب در تبعید است، و این تبعیدی سرنگونی طلب، به اندازه کافی موضعگیری کرده تا هر انسان فهیم و نافهمی موضع سیاسی علی ناظر را بشناسد.

بخش دوم نوشتارم در دست تهیه است، و شکی ندارم که برخی از مطالب و موارد باعث رنجش بیشتر برخی از هموطنان مبارز و سرنگونی طلبان می شود. از آزردن خاطر آنها پوزش می طلبم، و برایشان شادی و پیروزی در مسیر سرنگونی خواهانم. در این باره، بیش از این نوشتن بی مورد است.

سالگرد امضای فرمان مشروطه به تمام آزادیخواهان شادباش می گویم.

علی ناظر

15 مرداد 1395

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.