شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

زهر و پادزهر - گردآوری نخست

علی ناظر

(لطفا برای مطالعه متن کامل با فورمات پ.د.اف، روی لینک زیر کلیک کنید)

سلام به خواننده این سطور

 با غفلتی کودکانه، دوباره جغد شوم جنگ بر آسمان ایران پرواز کرده و از آن تلّی از خاک می سازد. با غفلتی کودکانه، ریشه های اسلام ارتجاعی که بر همگان عیان شده، در شکلی متفاوت بر ما حاکم خواهد شد. 


امروز، صحبت از این است که اسلام جمهوری اسلامی بهتر از اسلام داعش است، و اسلام ترکیه بهتر از جمهوری اسلامی، و اسلام مجاهدین پادزهر اسلام ارتجاعی است. به راستی و آیا در این ادعاها حقیقتی نهفته است، و یا اینکه اسلام، اسلام است، و آنچه بر مردان و زنان قبیله بنی قریظه در زمان محمد و علی رفت، امروز داعشی ها بر سر عشایر سنی البو نمر در عراق می آورند؟
از سوی دیگر، با این سوال روبرو می شویم که آیا رویداد های حاضر، خاورمیانه را دستخوش تغییری بنیادین کرده و بالاخره بهار خاورمیانه از پس زمستان حاضر، این نمود از مادون ترین لایه های اسلام ارتجاعی، خودنمایی خواهد کرد، و یا اینکه خاورمیانه محکوم به ویران شدن کامل است؟
اصولا، آیا تضاد اصلی، اسلام است، و یا اینکه امپریالیسم از نقاط ضعف اسلام سیاسی استفاده ابزاری می کند؛ و دولتمردان مسلمان را گرفتار ترفندهای رنگارنگ خود کرده است؟ و ....

 

آنچه در زیر می آید بخشی از مجموعه مطالبی است که در عرض چند سال اخیر، در ارتباط با مباحثی چون "صلح اصولی"، "تروریستها"، "اشتباه محاسبه"، و "اسلام سیاسی" نوشته ام. این مطالب در سایت های دیدگاه و بحران منتشر شده اند. برخی از نکات اشاره شده در این مجموعه، هنوز و با گذشت زمان قابل تأمل هستند. این مجموعه اولین گام برای آماده سازی کتاب زهر و پادزهر است. زهر و پادزهر شامل فصل هایی خواهد بود که تهیه شده اما تاکنون منتشر نشده اند.
طبیعتا حق چاپ محفوظ است، منابع قید شده، و نمودارها، پیش از انتشار دوباره شماره گذاری خواهند شد و برخی از جملات و پاراگراف ها، فصل ها، و یا اسناد، ممکن است حذف و یا بسط داده شوند. البته، همچنانکه پیش از این نوشته ام، برای انتشار زهر و پادزهر بصورت یک کتاب، حرص و عطش غیرقابل کنترلی ندارم.

 همکاری و همفکری شما عزیزان باعث خوشحالی می شود.

برای شما شادی، و برای ایران سربلندی و استقلال خواهانم.

با ایمان به سرنگونی رژیم اسلامی

علی ناظر

2 نوامبر 2014
11 آبان 1393

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.