شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جنایت در روز روشن

علی ناظر

پناهجویان وابسته به مجاهدین خلق ایران که برای بازاسکان به کشوری امن، پذیرفته بودند که موقتا و برای مدتی کوتاه، و تنها برای تعیین تکلیف پرونده حقوقی و سهولت انتقال به خارج از عراق، از اشرف به کمپ لیبرتی منتقل شوند، بار دیگر مورد حمله موشک قرار گرفته اند. این حمله که ساعاتی پیش رخ داده است، منجر به قتل 2 مجاهد خلق و تعداد بیشتری از پناهچویان شده است.
باعث این جنایت، رژیم جنایتکار اسلامی و شریک آن جهانخواران است. مقامات ذینفع بین المللی تمام فراخوان ها برای انتقال سریع این پناهجویان به محلی امن و دور از بُرد موشک را نادیده گرفته و به تمام هشدارها وقعی نگذاشته اند.
خواست ساکنین لیبرتی باید مورد توجه عاجل ملل متحد و دولت عراق قرار گرفته و امنیت و سلامت ساکنان تضمین شود. صلیب سرخ بر خلاف بارهای گذشته، باید به رساندن دارو و امکانات فوری پزشکی اقدام کند.
در صورت تمایل به اضافه کردن نام خود با آدرس ایمیل زیر تماس بگیرید. irancrises@gmail.com
اسامی به ترتیب دریافت:
جمال فراهانی، مجید مشیدی، محمد رضائی، سعید اطلس، منوچهر مرعشی، علیرضا محسنی، محمد خادمی، فرامرز بهار، مهدی برزین، علی بلوریان، مارک هیل، حسین سلیمی، هاشم مرادی، محسن طحان، عزیز فولادوند
علی ناظر
25 خرداد 1392
 
حمله موشكي-شماره1
حمله موشكي به ليبرتي همزمان با نمايش انتخابات رژيم آخوندي
همزمان با نمايش انتخابات رژيم آخوندي و تحريم گسترده آن از سوي مردم، ساعت 1315 به وقت محلي،  ليبرتي بار ديگر هدف تهاجم شمار زيادي موشك قرار گرفت و خسارات جاني زيادي به جاي گذاشت. اطلاعات تكميلي متعاقباً به اطلاع خواهد رسيد.
در چهار ماه گذشته و پس از موشكباران 9 فوريه (21بهمن)، ساكنان ليبرتي و بسياري از شخصيتها و سازمانهاي بين المللي بارها خواهان بازگشت آنها به اشرف به منظور تأمين حداقل امنيت شده بودند. در تهاجم موشكي 9فوريه 8تن از ساكنان كشته و 100تن مجروح شدند.
پس از موشكباران 9 فوريه ساكنان صدها بار از دولت عراق، ملل متحد و دولت آمريكا خواستار تأمين حداقل الزامات امنيتي براي ليبرتي از جمله بازگرداندن تي والها و انتقال كلاهها و جليقه هاي حفاظتي شدند كه مورد مخالفت دولت عراق قرار گرفت.
دبيرخانه  شوراي ملي مقاومت ايران
25خرداد1392 (15خرداد2013)
حمله موشكي-شماره2
حمله موشكي با دهها موشك 107 ميلمتري همزمان با نمايش انتخابات رژيم آخوندي
در اثر موشك باران امروز مجاهد خلق خانم كلثوم صراحتي به شهادت رسيد و شمار زيادي از ساكنان مجروح شدند. اين حمله با دهها حمله موشكي همزما با نمايش انتخابات رژيم آخوندي و تحريم گسترده اين انتخابات صورت گرفت.
هيچيك از مأموران كوبلر در صحنه حاضر نشدند و غيبت آنها بر سر بزنگاه سؤال برانگيز است، زيرا اين مأموران هر روز ساعتها به گشت و گذار در داخل كمپ و گرفتن عكس و فيلم از تمامي  نقاط مشغول بوده اند.
مارتين كوبلر با وعده دروغ امنيت و انتقال سريع به كشور ثالث به زندان ليبرتي منتقل شدند. در موشك باران 9 فوريه 8 تن شهيد و 100 تن مجروح شدند. بعد از آن كوبلر حداقل 11 بار به صورت مكتوب و دهها بار از طرق مختلف قول داد كه مسائل امنيتي ليبرتي را حل خواهد، اما در اين فاصله حتي ساده ترين مسائل مانند بازگرداندن تي والها و انتقال كلاهها و جليقه هاي حفاظتي صورت نگرفت.
دبيرخانه  شوراي ملي مقاومت ايران
25خرداد1392 (15خرداد2013
 
تاریخ ایجاد در 25 خرداد 1392
در اثر سومين حمله موشكي به ليبرتي تا كنون دو تن از مجاهدان شهيد شدند و 27 مجروح شناسايي شدند.
مجاهد خلق جواد نقاشان، يكي از مجروحان حمله موشكي به ليبرتي در بيمارستان در بغداد به شهادت رسيد. به اين ترتيب تا ساعت 1430 به وقت محلي دو تن به شهادت رسيدند. ساعتي قبل خانم كلثوم صراحتي به شهادت رسيده  بود. تا اين لحظه 27مجروح و مصدوم گزارش شده است.
شمار زيادي از بنگالها و تاسيسات ليبرتي منهدم يا بشدت آسيب ديده است. يكي از بنگالها در اثر اصابت موشك آتش گرفته و تماما سوخته است. اين سومين حمله موشكي به ليبرتي از 9 فوريه 2013 است.
دبيرخانه  شوراي ملي مقاومت ايران
25خرداد1392 (15ژوئن2013)
 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.