شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

شایعه «مرگ ظالمان»
علی ناظر

علی ناظر

گزارش شده است که خامنه ای برای چندمین بار و غیر مترقبه راهی قم شده، تا با برخی از آیت الله های بلند پایه حوزه دیدار کند.

پیش از این و بدون برنامه قبلی، و به بهانه «بازدید» از آن عده از آیت الله هایی که در سفر رسمی اش به قم، از او دیدار کرده بودند، وی با عجله شگفت آوری به قم سفر کرد.

اما نه در سفر اول، و نه در سفرهای بعدی و نه در سفر امروز که به دیدن آیت الله ملکوتی شتافته بود، موضوع دیدار و حرفهایی که زده شده بود، علنی نشد. در سفرهای پیشین، برخی از آیت الله ها، تنها به فرستادن فرزندان خود بسنده کرده بودند. آیت الله هایی مانند خراسانی و اردبیلی تا بحال به دیدن او نرفته اند، که این عدم توجه به سفرهای مکرر خامنه ای به قم، خود سوال برانگیز بوده و نشانی از شکاف عمیق در حوزه می دهد.

امروز در برخی از محافل این شایعه قوت گرفته است که یکی از علل سفرهای مکرر خامنه ای به قم، قریب الوقوع بودن مرگ او است، و به این خاطر وی بعنوان نماینده بخشی از نظام سعی بر این دارد که جانشین خود، که مورد حمایت حوزه قم هم باشد، را بر شیوخ آن حوزه تحمیل کند. شاید به همین خاطر است که خامنه ای چند روز پیش، برای اولین بار، بر «اسلام ایرانی» مهر تأیید زد. فراتر اینکه، رسانه های خودی و وابسته به سپاه و نظام، سفر امروز او را در سطح گسترده و متداول همیشگی گزارش نکرده اند، که این خود بر این شایعه شدت بخشیده که خامنه ای به علت وخامت حالش مستقیما از «بیت» ملکوتی به تهران منتقل شده است، و دور نخواهد بود که شایعه مرگ او به حقیقت بپیوندد.

البته این شایعات می تواند تنها برای تست عکس العمل جامعه پیش از 16 آذر و نشست 5+1  با رژیم اسلامی هم باشد.

 

علی ناظر

14 آذر 1389

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.