شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

آن کار دیگر می کنند
علی ناظر

علی ناظر

روزی آخوندی بر منبر نشسته و می گفت که اگر بچه ای بر قالی شاشید آن تکه از قالی نجس است و باید انداختش دور. شب که به خانه آمد دید که زنش به همان دلیل تکه ای از قالی منزل را بریده است. بر سر زنان گفت «من این را برای آنها گفته ام نه خودمان».
دیروز محمد امامی کاشانی، خطیب نمایش جمعه در بخشی از سخنانش با اشاره به اينكه دومین امام شیعیان حسن بن علی‌ چند بار در زندگي‌اش نصف اموالش را به مردم فقير كمك كرد، چنین می گوید: «آنهايي كه مي‌توانند از امام حسن ياد بگيرند و نصف ثروت‌شان را به مردم پاكستان كمك كنند.»
 شایان یادآوری اینکه عباس پاليزداردر 19 خرداد 1387 امامی کاشانی را به عنوان کسی معرفی می کند که «معادن سنگ های تزئينی کشور را تصاحب کرده» [...] «ديدم که يک آقايی آمده و نامه زده که پسرش معلول جسمی است. گفته می خواهم يک مؤسسه توانبخشی بزنم ‏که پسرم هم برود در آن مؤسسه توانبخشی، دم دست خودم باشد. ۱۰۰ تا، ۲۰۰ تا، ۳۰۰ تا معلول را نگهداری ‏کنيم در آنجا، پسرم هم مسئول آنها باشد. گفتند: باشد، خدا پدرت را بيامرزد. مؤسسه را که ثبت کرده و کارش را ‏استارت زده، نامه زده به آقای ... گفته که من ساپورت نياز دارم، نمی توانم خرج کنم که، بايد نظام به ما کمک ‏کند. چه کار کنيم؟ فلان معدن را، معدن سنگ ده بيد فارس را بدهيد به اين آقا. آقا اين سنگ مرمر بهترين سنگ ‏مرمر دنياست. از منابع انفال جمهوری اسلامی است. بدهيم به شما؟ بله، بدهيدش به من. معامله انجام شد و اين ‏معدن را به اين آقا واگذار کردند.» [...] «دوباره بعد از يک مدت گفت آقا اين معدن کافی نيست، معدن زنجان را هم ‏بدهيد به ما. چهار تا را که ما پيدا کرديم، چهار تا معدن را يک آقايی از علما گرفته، که مردم هم پشتش نماز ‏مي خوانند متأسفانه. اين يکی که عرض کردم، آقای امامی کاشانی است. استاد ‏اخلاق و چه و چه و از اين مسائل.»
عاقلان می دانند که منظور این «استاد ‏اخلاق و چه و چه »  مفسدینی مثل خودش و دیگر آخوندها که سرمایه ملت را به تاراج برده اند نیست. روی سخن خطیب نماز دشمن شکن به مردم عادی و ستمدیده ای است که به خاطر لقمه ای نان، تن می فروشند.  پس از سرنگونی و تقسیم ثروت رفسنجانی و طبسی و کاشانی بین مردم ایران، نه تنها فقر از ایران ریشه کن می شود، بلکه می توان به مردم سیل زده در پاکستان هم یاری رساند.

اما به راستی هدف این آخوند پاچه ورمالیده در حمایت از مردم ستمدیده و سیل زده پاکستان چیست؟ آیا جمهوری اسلامی به دنبال محکم کردن جاپای خود در پاکستان است؟ آیا منظور واقعی وی توسعه شبکه های نفوذ در میان نهادهای بنیادگرا نیست؟ آیا منظور از کمک به سیل زدگان به همان شکل نیست که از مردم جنگ زده در فلسطین و جنوب لبنان حمایت شد؟

علي اكبر آقايي به تشکیل جلسه ای با شرکت علی لاریجانی و بروجردی، البته تحت عنوان «گروه دوستی» اشاره می کند و اطلاع می دهد که « متعاقب فاجعه سيل پاكستان به دستور علي لاريجاني جلسات مختلفي با حضور اعضاي گروه دوستي پارلماني و بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي تشكيل شد و در آن جلسات ضرورت كمك به سيل‌زدگان و نيازهاي سيل‌زدگان بررسي و طبق دستور لاريجاني هيئتي متشكل از 5 نماينده عازم پاكستان شد. »  علي عبدالهي معاون امنيتي-انتظامي وزير كشور که از ورود هواداران ریگی هراس دارد، به «سیل زدگان» هشدار می دهد « در وزارت كشور و براي مواجهه با ورود اتباع اين كشور به خاك ايران پيش بيني و تدابير لازم اتخاذ و حتي به مسئولين استان نيز ابلاغ شده است. » هرچند مصلحی ادعا می کند که « ورود عوامل گروهك ريگي به كشور اصلا صحت ندارد »

علی ناظر

6 شهریور 1389

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.