شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

1929
علی ناظر

علی ناظر

امروز قطعنامه 1929 برای تحریم ایران به تصویب رسید - «دوازده  رای مثبت داده شد. ترکیه و برزیل نمایندگانی بودند که رای منفی دادند و فقط لبنان بود که به «قطعنامه شماره ۱۹۲۹» رای ممتنع داد». تركیه و برزیل خواهان اعتمادسازی میان جامعه‌ی جهانی و ایران شدند و بر استفاده از راه‌حل مسالمت‌آمیز تاكید داشتند. از سوی دیگر، همانطور که انتظار می رفت، متكي به جامعه جهانی هشدار داد که «منتظر حركت بعدي ايران در برابر تصويب قطعنامه باشيد». مريم رجوى، «از هفتمين قطعنامه شوراى امنيت درباره پروژههاى اتمى فاشسيم دينى حاکم بر ايران و تصويب چهارمين دور تحريمها عليه اين رژيم استقبال کرد». شایان توجه اینکه پس از ۹۰ روز چنانچه رژيم بچه عاقل و سربراهی نشده باشد، و فعاليتهای مشکوک اتمی خود را متوقف نکرده باشد، شورای امنیت اقدامهاى بيشترى را مورد مطالعه قرار مىدهد. دقت کنید «مورد مطالعه» قرار خواهد داد، یعنی هیچ.

 

دو سال قبل ( 25 دی 1385 )، پیش از تصویب قطعنامه 1737 نوشته بودم:

«با وجود اينکه تحريم کنندگان دندان و چنگ و ناخن نشان مي دهند، اما همانطور که انتظار مي رفت «دندان» پنبه اي بوده و «گاز»ي که گرفته شده است، بيشتر در راستاي خريدن زمان بيشتر براي رژيم خواهد بود.
آمريکا هشدار مي دهد که اگر [رژيم] ايران به مفاد اين قطعنامه (جلب اعتماد آژانس) تن ندهد، در نشست هاي بعدي با قطعنامه هاي شديدالحن تري روبرو خواهد شد – مشخصا منظور آمريکا استفاده از قواي نظامي است. روسيه با استفادهء قواي نظامي مخالفت کرده است.
بنا به اين قطعنامه اعضا موظف شده اند که از هرگونه مراودات اقتصادي و تکنولوژي در ارتباط مستقيم با «فن آوري هسته اي» خودداري کنند.»

 

به راستی از آن زمان تاکنون چه اتفاق مثبتی رخ داده است، که امروز باید دلمان به این قبیل قطعنامه ها خوش بشود؟

·       رژیم به لحاظ پیشرفت در تکنولوژی اتمی چندین گام کیفی برداشته است

·       مجاهدین در اشرف در محاصره هرچه بیشتری قرار گرفته اند، و تعدادی از یاران آنها در حمله وحشیانه به اشرف، به قتل رسیدند.

·       جنبشی اعتراضی، زیر عبای سبز سیدی، به انحراف کشانده شد، و زحمات چندین ساله مبارزین رادیکال برای براندازی کمرنگ شد

·       اوباما، و دیگر کشورهای اروپایی دستان خود را برای پشتیبانی از رژیم به سوی خامنه ای دراز کردند، و حتی در همین قطعنامه کذایی، چراغ سبزی نیست که به رژیم نداده باشند

·       برای رهانیدن رژیم از سختی «تحریمی که هرگز تحریم نخواهد بود»، و چند هفته پیش از تصویب قطعنامه، ترکیه بعنوان دروازه برای عبور و مرور کالاهای لازم جلو انداخته شد

 

خلاصه اینکه، این قطعنامه همان غلطی را خواهد کرد که سه تای قبلی کردند. برای تحریم رژیمی مثل رژیم ایران، باید جدی بود، و جدی عمل کرد.

·       کلیه حسابهای بانکی وابسته به سران رژیم بلوکه شود

·       کلیه مراودات تجاری با ایران قطع شود

·       فروش بنزین به ایران متوقف شود،

·       خرید نفت از ایران متوقف شود،

·       گلوگاه دریای عمان بلوکه شود،

·       کلیه سفرا از ایران بازخوانده شده، و کلیه سفرای ایران از کشورها اخراج شوند.

·       برچسب تروریستی از مجاهدین برداشته شود، و «مبارزه برای آزادی» بعنوان حق مسلم مردم ایران به رسمیت شناخته شود،

·       جنبش اعتراضی مردم در داخل ایران جدی گرفته شود، و مثل آقای اوباما گفته نشود که اعتراض مردم علیه نقض حقوق بشر، مساله ای داخلی است،

·       بجای اینهمه موضعگیری های توخالی، فروش باتون و دیگر ادوات سرکوب به رژیم ممنوع شود،

 

زمانبندی این قطعنامه هدیه بسیار ارزشمندی به جناح غالب نظام است. خامنه ای و شرکاء از امروز تا پایان خرداد، مظلوم نمایانه، و همچون قهرمانی که همیشه مورد ظلم و ستم امپریالیسم بوده، بر حامیان امپریالیسم – معترضین به رژیم، خواهند تاخت. آقایان موسوی و کروبی شایسته است که بجای محکوم کردن (احتمالی) این قطعنامه، برنامه های اتمی نظام را محکوم کرده و صف خود را از پشتیبانان «ایرانی اتمی» جدا کنند، در غیر اینصورت، تفاوتی بین آنها و احمدی نژاد نخواهد بود.

 

علی ناظر

19 خرداد 1389

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 11 Jun 2010]  [ارسال‌کننده:  فرزین]  [  ]  
(...) آیا مجاهدین ماهواره دارند که توانستند عکس‌های ماهواره ایی تأسیسات اتمی‌ ایران را افشا کنند؟ (...)   

[تاریخ ارسال: 10 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: علی یحیی پور سل تی تی]  [  ]  
به نظر من امپریالیسم امریکا هیچ آلترناتیوی به جز جمهوری سرمایه داری اسلامی در ایران به رهبری خامنه ای ندارد امریکا حتی خواهان اصلاحات در ایران نیست امریکا وتمام کشور های غربی هیچ گونه تمایلی به استقرار دموکراسی در ایران ندارند آنها در فکر منافع خود هستند منافع آنها در سرکوب وخفقان نیروهای انقلابی وآزادیخواه در ایران هموار شده است ومیشود امریکا دلش به حال مردم ایران نمی سوزد تا جمهوری اسلامی را بیا ندازد دعوای آنها دعوای دوتا بورژوای فاسد است آمریکا می خواهد در خاور میانه هژمونی اش ذره ای خدشه نشود به خاطرآن می خواهد بورژوازی ایران را در کنترل خود داشته باشد که در عراق دخالت نکند در فلسطین دخالت نکند در افغانستان دخالت نکند می خواهد افسار بر گردهء بورژوا ملاهای ایران بزند هیچ گونه تمایلی به تضعیف حاکمیت سیاسی ایران در قبال مردم ایران ندارد اگر جمهوری اسلامی را در فشار بگذارد طوری که پاشیده شود منافع امریکا واروپا در خطر خواهد افتاد بنا براین خواهان طوری بر خورد هست که جمهوری اسلامی را در کنترل داشته خوا هان سر نگونی آن نیست اصلاح طلبان هم التر نا تیو خوبی برای امریکا نیستند آنها نمی توانند تمامییت خواهی امپریالیسم را در ایران انقلابی تاء مین کنند دعوای امریکابا جمهوری اسلامی مثل دعوای هیتلر با امریکا نیست دعوای امریکا با جمهوری اسلامی بر سر بمب اتم هم نیست اگر امریکا خواهان خلع سلاح اتمیست چرا خود دارد چرا از اسرائیل بدون قیدوشرط دفاع می کند چرا پاکستان وهند دارند تما م این کشور هائی که بمب اتمی دارند زیر هژمونی امریکا یند او در فکر این است اگر جمهوری اسلامی به بمب اتم دست یافت قابل کنترل نیست همین اگر جمهوری اسلامی به کار های امریکا در خاور میانه وعراق وافغانستان دخالت نکند بهترین الترناتیو برای امریکاست وامریکا این را می خواهد که افسار به گردن بورژوازی ایران بزند کسی که توهم دارد که امریکا مخالف خلع سلاح اتمیست یا مدافع دموکراسی وحقوق بشر در ایران هست یا مدافع اصلاحات در ایران است الف بای امپریالیسم را هنوز نیا موخته است امریکا اگر جمهوری اسلامی را در ایران محاصرهء اقتصادی کند اعتراضات خیابانی علیه حاکمیت ملاها عوج می گیرد ورژِیم سقوط می کند امریکا واروپا این را می دانند او خواهان محاصرهء اقتصادی در ایران نیست خواهان زیر فشار قرار دادن نرم وآرام است تا جمهوری اسلامی از یک طرف باقی بماند تا آزادی را در ایران سر کوب کند واز طرف دیگر هژمونی بورژوازی امریکا را بپذیرد همین دل بستن به امپریالیسم توهم پراکنیست باید برای مبارزات مردم بر نامه داشت مجاهدین اگر می خواهند در ایران آینده مطرح شوند باید از عراق زیر هژمونی ژنرالهای امریکائی که دستشان تا مرفق به خون آغشته است بیرون بیایند تمام معادله های مجاهدین در عراق پس از سقوط صدام همه به نفع امپریالیسم بهم خورده هست هیچ شانسی مجاهدین در عراق ندارند نیروی انقلابی در فکر سازماندهی تود ه ها در ایرانهستند این یک ضرورت هست این است راه انقلاب نه بند شدن به دعوا های برادرانهء دو جنا ح بورژوازی ایران وامریکا   

[تاریخ ارسال: 10 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: بهرام/ سوئد]  [  ]  
این افشاگریهای سازمان مجاهدین خلق ایران بود که پای آخوندها را به شورای امنیت کشاند.
شکست مالکی در عراق و پیروزی نیروهای سکولار هم با کمک زیاد مجاهدین خلق محقق گشت.
رادیکالیزه شدن جنبش داخل در روز عاشورا به گفته آخوند علم الهدی به فرماندهی نیروهای مجاهدین خلق ایران صورت گرفت.

حکم اعدام برای 6 نفری که خانواده هایشان در قرارگاه اشرف می باشد نشان از وحشت و کینه سید علی قاتل خامنه ای ولی فقیه بیمار و سر شکسته حکومت می باشد.

برای رضای حکومت جانیان و دستگاههای امنیتی و تبلیغاتی اش یا از روی حسادت و عقده نباید مقاومت را نادیده گرفت و علیه آن سمپاشی نمود.

(البته) اشکالات جنبش کم نیست و می توان به نقد اصولی ان پرداخت.
  

[تاریخ ارسال: 10 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: فرزین]  [  ]  
تحریمها به سیه روزی بیشتر مردم ایران منجر میشود و مردم را بیشتر به دولت محتاج مینماید و هیچ تأثیری بر حاکمیت نخواهد گذاشت. همانطور که بر دولت قبلی‌ عراق تأثیری نداشت و فقط مردم عراق هزینه سنگین آن را پرداختند با یک میلیون کودکی که از سؤ هاضمه و بی‌ دارویی و بی‌ غذائی از بین رفتند یا دچار بیماریهای سخت گشتند که تا آخر عمر گریبانگیر آنها خواهد بود!!! تکلیف حکومت ایران را مردمش باید روشن کنند اگر خواهان تغییر آن هستند. در مورد مجاهدین خلق هم باید عرض کنم به هیچوجه در این معادلات مطرح نیستند، زیرا رقابت و اختلاف بین قدرتهای منطقه و بین المللی با یکدیگر است و در حال حاضر ترکیه هم پایش به این معرکه کشیده شده است و نتیجه مشخص نیست حالا پیدا کنید پرتغال فروش را که میخواهد مجاهدین خلق را در این بین مطرح کند!!!!!! مجاهدین خودشان به خودشان بهأ میدهند و نه هیچ کس دیگر   

[تاریخ ارسال: 10 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: خواننده]  [  ]  
نظرات (...) شباهت عجیبی به نظرات احمدی نژاد و کودتاچیان دارد. اتفاقاً آن‌ها هم انتقادات امثال توکلی و باهنر و زاکانی که در جبهه خودشان هستند را بر نمی تابند.
دلیل شباهت یکسانی، نگاه تمامیت خواه است.
وقتی شما به ولایت مطلقه فقیه معتقد باشید اسم‌اش چه رهبری عقیدتی باشد چه ولی فقیه مسلمین جهان کارکردش یکسان است.

شما به رهبری ذیصلاح انقلابی چسبیده‌اید و کسی حق اظهار نظر ندارد آن‌ها به ولی فقیه عادل زمان و دانا و مدیر و مدبر.
هر دو هم می‌گویند رمز پایداری ما پیروی از رهبری است.

آقای آرش دوره این‌ حرف‌ها گذشته است به خود ‌آیید. هرچه خامنه‌ای و انصار او که در قدرت هستند برده‌اند شما و آقای رجوی که در خیال تصاحب قدرت هستید خواهید برد. به سرنوشت کسانی که این راه را رفته‌اند فکر کنید.
===
  

[تاریخ ارسال: 10 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: فرهنگ]  [  ]  
آقای علی ناظر گرامی غرب نمی خواهد این سیستم ارتجاع اسلامی از ایران تار و مار شود. هدف غرب ضعیف نمودن گروههای سرنگون طلب و بخصوص مجاهدین خلق ایران می باشد تا در نبود آنها بتواند جنبش سبز سیدی دنباله رو تفکر خمینی را به اسم تغییر در ایران جا بیندازد. لیست تروریستی آمریکا یک هدف استراتژیک را دنبال می کند و یک بازی ساده نیست. هدف تحریمها افسار زدن به مقام ولایت فقیه می تواند باشد ولی با این کارها نمی توان دستگاه کشتار فاشیسم آخوندی را سرنگون نمود. تا زمانی که سازمان محوری و ستون فقرات جنبش در لیست سیاه آمریکا باشد تضمینی است برای حفظ نظام و سرکوب اپوزیسیون سرنگون طلب. کشتار در اشرف یک کار جمعی خامنه ای و مالکی و سرکار اوبا ما خان بود برای نزدیکی و دلجویی از کفتار پیر ولایت. سرنگونی و تغییر توسط جوانان در ایران صورت خواهد گرفت و همه نیروها باید تمام توانشان را روی مبارزات داخل کشور بگذارند. اکسیونهای خارج کشوری در حمایت از قیام مردمی مفهوم پیدا می کند و بی تاثیر نیست اگر سراسری و گسترده باشد. پراکندگی و چند صدایی بسود دستگاه جهنمی حکومت وحشت اسلامی ولایت فقیه می باشد. متا سفانه نیروهای سرنگون طلب ما نا متحد می باشند و بدور از فرهنگ دمکراتیک. با تفکر دیکتاتوری نمی توان از آزادی حرف زد. حرف و عمل اپوزیسیون متا سفانه یکی نیست و این باعث عدم اعتماد جوانان به گروههای سیاسی می باشد. موفق و پاینده باشید   

[تاریخ ارسال: 09 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: آرش]  [  ]  
آقای ناظر بالاخره ما نفهمیدیم موضع شمادربرابر مقاومت ایران چیست؟
در برابر...چیست؟ و چرا اینهمه تناقض با خود حمل میکنید؟
من فکر میکنم بخاطر دو علت است.یکم اینکه ایدئولوژی یعنی دستگاه منسجم فکری ندارید تاهمه مسائل را با یک دیدگاه تجزیه وتحلیل کنید .
دوم اینکه امر به شما مشتبه شده که مرشد هستید.
این مریضی امروزه بااینترنت همگانی شده.هرکس یک سایت و وبلاگ راه انداخته و فکر میکند مبارز و انقلابی و رهبر و ...است. از یک سو با تمسخر به موضع گیری خانم رجوی نگاه میکنید واز سوی دیگر برای اشرف اشک تمساح میریزید.
از یک سو فضای نا امیدی و پاسیویزم را بااین منطق که همه چیز بسود رژیم است، دامن میزنید واز سوی دیگر فرمان چند ماده ای برای شورای امنیت صادر میکنید که باید چنان و بهمان کند.
چه خوب بود که اگر مقاومت ایران دوستانی !؟ مانند شما را نداشت تابا عرض معذرت گاو نه من شیر ده و یا دوستی خاله خرسه را ماده کنند.
آیا هیچ میدانید که اگر هواداران مقاومت این چنین به رهبری خود وصل نبودند با این نوع مطالب دوستان ! چه روحیه ای پیدا میکردند؟
دوست عزیز!شما بهتر است که کاری بکار مواضع وکلاً مقاومت ایران نداشته باشید اگر میخواهید که دوست واقعی مجاهدین باشید که ما هر چه میکشیم از دست دوست نادان است ونه از دست دشمن دانا.
  

[تاریخ ارسال: 09 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: bahram]  [  ]  
کسی كه تحريم همه جانبه مى خواهد در واقع دشمنِ مردم ايران است و در واقع جنگ ميخواهد ولى روش نميشه وگرنه حرف شما را اسراييل جنگ طلب هم ميزند كه اين تحریمها كافى نيست.

بجايى اينكه تحريم از قدرتها بخواهيد از مردم بخواهيد كه اين رژيم جنایتكار را تحريم كند .
خودتان هم میگوئيد كه آمريكا جنگ میخواهد و سناریوهای تحریم هم در رابطه با جنگ است مثل عراق...
----
لطفا با استفاده از سایت www.bitaweb.com نظر خودتان را به فارسی بنویسید تا قابل درج باشد. مسئول ستون نظرات
  

[تاریخ ارسال: 09 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: nima]  [  ]  
با درود به اقای علی ناظر. نوشته بسیار خوبی بود و نکات بسیار درست و روشنی ذکر کردید. رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی یک رژیم وابسته به امپریالیسم می باشد و این فطعنامه ها همه کشک است وتنها برای فریب مردم دنیا یکی پشت دیگری صادر میشود. واقعا خنده دار نیست که امریکا ظاهرا از یک طرف قصد تنبیه سگ زنجیری خود یعنی جمهوری اسلامی را میکند و از طرف دیگر رژیم های دست نشانده اش در منطقه مانند ترکیه . عراق . افغانستان و پاکستان را به یاری رژیم می فرستد؟. و ترکیه را مامور مذاکرات اتمی با دشمن فرضی خود میکند!. کشور های امپریالیستی نه تنها قصد تحریم ان چنانی رژیم دست نشانده خود را ندارند بلکه مزدوران و لابی های رژیم را در سراسر دنیا ازاد گذاشته اند تا بوسیله انها برای رژیم وسائل و ابزار هسته ای و تکنولوژی به ایران بفرستند. رژیم جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته نابود باید گردد.
  

[تاریخ ارسال: 09 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: زنگی زنگ]  [  ]  
موسوی و کروبی هیچ فرق ماهوی با احمدی نژاد و خامنه ای ندارند، حتی اگر در ظاهر هم در مورد این قطعنامه سکوت کنند، قصدشان تنها منحرف کردن اذهان مردم و فریب افکار عمومی خواهد بود. موسوی و همسرش بارها سیاست های دولت احمدی نژاد در مورد پرونده اتمی،( به عنوان نمونه در مورد ارسال اورانیوم های غنی شده به خارج از ایران) را با قرارداد ترکمنچای مقایسه کرده اند!   

[تاریخ ارسال: 09 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: کیانوش رشیدی]  [  ]  
1929

1+9+2+9

برابر است با: 21

در هرصورت، در این مرحله، رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی در بازی با جامعۀ جهانی باخت.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.