شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

«دولت یهود»

علی ناظر

پس از پیاده شدن «کماندوهای اسرائیلی در کشتی های حامل مواد امدادی برای نوار غزه» گویی  رائد صلاح از رهبران نهضت اسلامی در اسرائیل، به همراه (احتمالا) « بیش از ده تن دیگر» کشته می شود.

نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل پس از این گزارش سفر خود به واشنگتن را لغو کرده، و ابراز تأسف کرده است، در حالیکه نظامیان اسرائیلی علت بروز این رخداد را «دفاع از خود» توصیف کرده اند.

نخست وزیر ترکیه این عمل اسرائیل را «تروریسم دولتی» نامیده و ترکیه بعنوان عضوی از ناتو، خواهان تشکیل جلسه اضطراری شده است.

به همین مناسبت « شوراي امنيت امشب تشكيل جلسه مي‌دهد » و قرار است به علل وقوع این واقعه، و نحوه برخورد با اسرائیل موضع بگیرد. شایان توجه اینکه اوباما «عمیقا ابراز تاسف» کرده است. احمدی نژاد در میان بقیه سران رژیم اسلامی که تمام روز در حال بشکن زدن است و نمی تواند خوشحالی خود را پنهان کند مزورانه می گوید « ديگر رژيم صهيونيستي بايد چه كاري انجام دهد تا حاميان حقوق بشري آزرده شوند. » گویی حقوق بشر تمام و کمال در ایران رعایت می شود، و خمینی از همین اسرائیل اسلحه برای ادامه جنگی ضد ملی 8 ساله نمی خرید.

بدون توجه به موضعگیری احمدی نژاد، اردوغان، نتانیاهو و یا اوباما و ملل متحد، واقعیت این است که دولت های وابسته به چپ و راست در اسرائیل بدون استثنا، پیشبرنده یک استراتژی – سرکوب مردم فلسطین، و نابودی فلسطین بعنوان یک هدف بوده اند.

حسن همجواری بین مردم اسرائیل و فلسطین که پرز و نتانیاهو از آن دم می زنند، امکان پذیر نخواهد بود، اگر اسرائیل بر «یهودی» بودن اسرائیل اصرار ورزد. یهودی بودن اسرائیل که اوباما و هیلاری کلینتون بر آن مهر تأیید زده اند، در کلامی ساده یعنی باز گذاشتن دست صهیونیست ها برای جنایت و سرکوب مردمی بی دفاع و تحت محاصره.

نشست های شورای امنیت، ناتو، و مذاکرات صلح بین اسرائیل و فلسطین که بیشتر بمثابه شعبده بازی سیاسی است، دستاوردی نخواهد داشت؛ و هرگونه موضعگیری از سوی این نهادها فقط بخاطر کنترل خشم مردم در منطقه خواهد بود.

علی ناظر

10 خرداد 1389

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 02 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: ارمان]  [  ]  
از اینکه از چنگال اخوندها خون میریزد شکی نیست
اخوند دشمن خلق فلسطین است و خامنه ای بد ترین اتهامات را نثار یاسر عرفات رهبر فقید فلسطین کرد
اما چطور میشود ادعای دمکرات بودن داشت واز کشتار مردم فلسطین به خشم نیامد
جنایتکار خوب نداریم چه اخوند باشد یا خاخام
اسرائیل خود یک حکومت مذهبی است که تا بحال قانون اساسی نداشته
وهیچ کدام از قطعنامه های سازمان ملل را نپذیرفته
اسرائیل خود حکومت مذهبی است ودر فروش اسلحه به اخوند بی نظیر است گول مخالفت انها را نخورید از یک خانواده فکری هستند
  

[تاریخ ارسال: 01 Jun 2010]  [ارسال‌کننده: nima]  [  ]  
هر کس که کتاب پول خون اثر اری بن مناشه که به گفته خودش سالها جاسوس اسرائیل در ایران و جهان بوده با ترجمه اقای مسعود انصاری که یک سلطنت طلب هستند خوانده باشد بخوبی متوجه میشود که رژیم صهیو نیستی اسرائیل از سالها بیش از قیام همرا ه با کشور های امپریالیستی خواهان سرنگونی رژیم شاه و به قدرت رساندن یک رژیم مذهبی در ایران بوده است. و باز بر طبق نوشته های همین کتاب و صد ها سند و مدرک دیگر رژیم صهیو نیستی از همان ابتدای به قدرت نشاندن رژیم ضد انسانی خمینی تا امروز از رژیم جنایتکار اسلامی حمایت کرده و میکند وبا رژیم اسلامی داد و ستد دارد!. حال موضوع خنده دار اینجاست که سلطنت طلبان از یک طرف خواهان سر نگونی رژیم اسلامی هستند و از طرف دیگر با تمام قدرت از رژیم نژاد پرست اسرائیل که یکی از اربابان همین رژیم اسلامی می باشد و به هیچ وجه خواهان سرنگونی رژیم اسلامی نیست حمایت میکنند؟ . این فریب خوردگان دیروز و امروز باید بدانند که: در خاور میانه سیاست اسرائیل و صهیونیسم از ۶۰ سال پیش اگاهانه بسوی پشتیبانی از مرتجع ترین و متعصب ترین جنبش ها امثال . جمهوری اسلامی . حماس . حزب الله سوق داده شده است حتی اگر این جنبش ها ظاهرا مانند رژیم اسلامی با صهیونیسم و اسرائیل مخالفت نشان داده باشند. اسرائیل تا انجا که بتواند هر گز اجازه نخواهد داد که یک حکومت دموکراتیک و مردمی در هیچ یک از کشور های خاور میانه به قدرت برسد. رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی و رژیم صهیو نیستی در کشتار و جنایت وشکنجه وزندان و ترور برادر دو قلوی هم می باشند.  

[تاریخ ارسال: 31 May 2010]  [ارسال‌کننده: کیانوش رشیدی]  [ kia_rashidi44@yahoo.de ]  
...

فراموش نکنیم:
"رطب خورده، منع رطب چون کند!"
و یا اینکه:
برخلاف آنچه که می اندیشیم:
"مرغ همسایه، غاز نیست!" چون،("مرغ همسایه غاز است"، اصل ضرب المثل است)

و یا در پایان این درست نیست که گفتند و می گویند:

"مرگ خوب است، برای همسایه!"

بیجا و بیهوده خواهد بود هرگاه فراموش کنیم که:
"کلوخ انداز را، پاسخ سنگ است!"


کیانوش رشیدی

یازدهم خردادماه 7032 ایرانی
  

[تاریخ ارسال: 31 May 2010]  [ارسال‌کننده: safa]  [  ]  

[مسئول ستون نظرها: لطفا بدون نام بردن نظر دهنده پیشین نظر خود را بنویسید]

 

همه شواهد نشان میدهد که سیاست دولت شبه فاشیستی و نژاد پرست اسرائیل طی نیم قرن اخیر در جهت تقویت نیروهای بنیاد گرا و ضد ملی در خاور میانه بوده است. ادامه اشغال سرزمینهای فلسطین و آوارگی ۶۰ ساله چند میلیون فلسطینی و مقاومت نژاد پرستان اسرائیل در مقابل تمام کوششهای صلح آمیز برای حل عادلانه و مسالمت آمیز بحران، تنها به تقویت نیروهای بنیاد گرا در خاور میانه کمک کرده است. دملهای چرکینی همچون القاعده و حمس نتیجه مستقیم سیاستهای فاشیستی و ضد بشری دولت اسرائیل هستند. بنا براعتراف یکی از مقامات اسرائیل، احمدی نژاد بیشترین خدمت را به پیشبرد اهداف ارائیل در منطقه کرده است. کشتار امروز صبح جمعی از حامیان صلح، توسط تروریستهای اسراییلی هم گامی است در ادامه سیاست ضد انسانی فاشیسم مذهبی حاکم بر اسرائیل در جهت دامن زدن به خشونت در خاورمیانه و تقویت بیشتر نیروهایی نظیر حمس و حزبالله . فاشیسم مذهبی حاکم بر اسرائیل همانند جفت ناقص الخلقه اش در ایران تنها میتواند در جنگ و بحران و آدم کشی به حیاتش ادامه دهد. در مقابل جنایات وحشیانه این دوقلوهای بظاهر دشمن هیچ انسان شریفی نمیتواند سکوت کند.
  

[تاریخ ارسال: 31 May 2010]  [ارسال‌کننده: سیامک دهقانی]  [  ]  
اسراییل در اصل یک پادگان نظامی در خاورمیانه است که در خدمت ارتجاع و سرکوب و ستم عمل می کند. جمهوری یهودی اسراییل ماهیتا با جمهوری اسلامی ایران فرقی ندارد؛ زیرا هر دو خونریز و جنایتکار هستند. اما جالب اینجاست که دولتهای ضد انقلابی و ارتجاعی ایران و ترکیه که خود در سرکوب خلقهای ساکن در این کشورها یدطولایی دارند و تاکنون جنایات بی شماری در حق مردم ستمدیدۀ این کشورها مرتکب شده اند؛ در چارچوب رقابتهای منطقه ای و بازی در بساط امپریالیستها؛ وسیله ای بهتر از علم کردن جنازۀ لت و پارۀ شدۀ فلسطین اشغال شده پیدا نکرده اند تا منافع سیاسی و اقتصادی خود را پشت آن پنهان کنند. مگر در همین سایت دیدگاه همۀ بینندگان خبر کشته شدن دهقانان ستمزدۀ عرب در خوزستان و تصرف زمینهای آنان توسط رژیم را نخوانده و ندیده اند. یا از سرکوب خلق کرد توسط دولت فاشیست ترکیه بی خبرند؟ نه! ولی همه می دانند کسانی که خلقهای ساکن در ایران و ترکیه را سرکوب می کنند و حقوق آنان را به خاک و خون می کشند؛ بهیچوجه طرفدار خلق زجرکشیده و تحقیر شدۀ فلسطین نیستند. ترکیه در درصدد احیای امپراتوری فنا شدۀ عثمانی است و جمهوری اسلامی هم راستای برقراری مجدد سلسلۀ منحوس صفوی حرکت می کند. خواب و خیالی که بیشتر برای مغزهای علیل مشتی مرتجع جنبۀ مثبت دارد. منتها, کسانی که کاروان کشتی های تبلیغی ـ امدادی به غزه را؛ راه انداخته اند؛ اکثرا همانهایی هستند که علنا و با وقاحت از جمهوری قتل و کشتار اسلامی ایران بخاطر یکسری زوزه های ضد آمریکایی و عر عرهای ضد یهودی اش؛ مثل خر کیف می کنند و برای آنها هورا می کشند. همین باصطلاح بشردوستان شیک پوش و خوش خوراک و عالی مقام اروپایی و همدستان ولگرد و بیکارۀ ایرانی شان که عوامفریبانه برای مردم غزه؛ غش و ضعف می روند و بعضا از حال می روند؛ یکبار هم که شده در رابطه با کشتار هزاران زندانی اسیر و در بند توسط جمهوری اسلامی در سال 1367 یک مراسم یادبود خشک و خالی برگزار نکرده اند؛چون به نظر اینها رژیم عوامل "آمریکا" را کشته است. اصلا، سر و دم این آقایان و خانمهایی که بدبختانه در پشت واژۀ چپ و سوسیالیسم و کمونیسم قایم شده اند؛ به مراکز غیبی و پنهان حکومت اسلامی وصل است! از همین زاویه؛ است که به مسألۀ فلسطین علاقمند هستند. تا وقیتکه ما تمام هوش و حواسمان را بر روی عامل اصلی تقویت ارتجاع و امپریالیسم یعنی جمهوری اسلامی و نظام سرمایه داری وابسته به امپریالیسم حاکم بر ایران متمرکز نکنیم, تنها و تنها نیرو و انرژی خود را در راه اهداف دشمنان خلقهای ستمدیدۀ منطقه به هدر خواهیم کرد. رهایی واقعی خلق فلسطین نیز بمانند رهایی خلقها و ملیتهای تحت ستم ساکن در ایران؛ فقط و فقط با سرنگونی قهرآمیز و انقلابی جمهوری اسلامی و بدرک واصل نمودن تمامی سردمداران و کارگزاران رژیم امکانپذیر است!
اوه؛اوه؛ اوه! امیدوارم مخالفین اعدام و تیرباران سران جمهوری اسلامی از قسمت آخر این "کامنت" عصبانی و رنجیده خاطر نشوند!
  

[تاریخ ارسال: 31 May 2010]  [ارسال‌کننده: کیانوش رشیدی]  [ kia_rashidi44@yahoo.de ]  

تصحیح:


آقای ناظر!

از دوران کهن گفته اند:"قدر عافیت کسی داند که به مصیبتی گرفتار آید!"

دسته ای از کشتی ها بسوی ساحلی روان می شوند که هنوز وضعیت بیل المللی اش روشن نیست، منظورم سواحل غزه است.

دسته ای از کشتی ها بسوی این ساحل روان می شوند که هنوز تکلیف قانونی اش روشن نیست.

دسته ای از کشتی ها با محموله هایی!! به سوی غزه روان می شوند که کسی براستی نمی داند این محموله ها چه هستند،
دسته ای از کشتی ها که فاشیست ها و چپ های پشتیبان رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی، تنها مسافران این کشتی ها هستند، بسوی غزه روان شدند،

همین فاشیست ها و همین چپ های حقوق بگیر رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی،رژیم چاوز در ونزوئلا و رژیم مورالس در بولیوی در فردایی دیگر کشتی هایی را بسوی سواحل ایران روانه خواهند کرد تا از سیاست ضد امپریالیستی!! احمدی نژاد دفاع کنند.آیا شما از از این فاشیست ها- چپ ها پشتیبانی خواهید کرد ؟

و در پایان اینکه بگذار کسی به مرز و حریم خانگی شما تجاوز کند. آیا شما اجازۀ این تجاوز را به آن کس می دهید؟

در اینکه قوانین بین المللی اشکال دارند، شکی نیست، اما هر آنکس که همین قوانین نیم بند را در تعیین حد و مرز نقض کند، به نوعی مجرم است.
به گمان من عربده کش های "گرگ های خاکستری" از ترکیه، فاشیست های آلمانی و چپ های پول بگیر از رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی عاملان اصلی آنچه هستند که در بامداد امروز در دریای مدیترانه اتفاق افتاده است؛
هرگاه فراموش نکنیم که رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی در سالگرد حوادث خردادماه گذشته در میهن ما، سناریوی "کشتی ها" بسوی غزه را براه انداخته است، تا "خرداد 88" و خردادهای دیگر فراموش شوند.

کیانوش رشیدی

دهم خردادماه 7032 ایرانی
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.