شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دیدگاه [اطلاعیه مشترک]: اعدام جنایت کارانه ی پنج زندانی سیاسی را محکوم می کنیم
اطلاعیه مشترک

علی ناظر

صبح امروز (یک شنبه 19 اردیبهشت 89)، جمهوری اسلامی در یک اقدام به غایت وحشیانه، پنج زندانی سیاسی را در زندان اوین اعدام کرد. اعدام شدگان که یک زن و یک معلم را شامل می شوند عبارتند از شیرین علم هوایی، فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، و مهدی اسلامیان.

فرزاد کمانگر، دبیر هنرستان کار و دانش شهرستان کامیاران، عضو انجمن صنفی فرهنگیان و انجمن زیست محیطی ئاسک (آهو) بود و با نام مستعار "سیامند" برای نشریه ی فرهنگی - آموزشی رویان که به اداره آموزش و پرورش کامیاران تعلق دارد، می نوشت. فرزاد همواره اتهامات وارده از سوی مزدوران قضایی رژیم را در مورد خود رد کرده بود. خانم علم هوایی نیز عضویت در گروه پژاک را نپذیرفته بود.

 

نیازی به گفتن نیست که رژیم متزلزل و پا در هوای جمهوری اسلامی فرزندان مردم ایران را - بویژه در آستانه ی یکمین سالگرد انتخابات تقلبی ریاست جمهوری - به منظور ایجاد ارعاب و وحشت اجتماعی و ممانعت از بالا گرفتن مجدد اعتراضات خیابانی، اعدام کرده است، اما این اقدام زبونانه، بیش از هر زمان دیگر ترس و هراس گردانندگان سفله ی رژیم را از مردم ناراضی و به جان آمده، به نمایش می گذارد.

 

سردمداران پلید جمهوری اسلامی باید بدانند که اگر معلمان و زنان به رویارویی و یا به گفته ی مزدوران قضایی رژیم به محاربه ی با نظام نکبت بار ولایی بر می خیزند، مقصر اصلی خود رژیم و جنایات بی حد و مرزی است که علیه مردم ایران مرتکب می شود. و گرنه چه سلاحی برنده تر و موثرتر از قلم، در دستان آگاهی بخش معلمان.

 

بدون تردید اعدام این پنج زندانی سیاسی، خشم آزادی­خواهان ایران و جهان را بر می انگیزد و رژیم جنایت کار آخوندی را با بی آبرویی باز هم بیشتر، و معضلات و بن بست های باز هم افزون تر روبرو خواهد ساخت. ما نیز همراه با تمام مردم ایران این اعدام های سبعانه را با آرزوی ایرانی بدون جمهوری اسلامی و بدون اعدام، محکوم می کنیم.

 

مسعود ابراهیم نژاد، سعید اطلس، داریوش افشار، مهدی تقوایی، نادر ثانی، پرویز داورپناه، بهرام رحمانی، بهروز شادیمقدم، کورش طاهری، کورش عرفانی، علی فیاض، ستار لقایی، میلاد مختوم، مجید مشیدی، ایرج مصداقی، عباس منصوران، علی ناظر، بصیر نصیبی، اسماعیل وفا یغمایی

19 اردیبهشت 1389

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 13 May 2010]  [ارسال‌کننده: -]  [  ]  
سلام دوستان عزیز کرد
لطفا شعر زیر را اگر ممکن است تکمیل کنید و با ترجمه فارسی آن همین جا بنویسید.
با تشکر

====================
کس نله کورد مردوو کورد زییندو زییندوو کس نانووه الاکمان /
ایمه روله ی میدیا و کی خسرووین / دینمان ایینمانه نیشتمان
  

[تاریخ ارسال: 11 May 2010]  [ارسال‌کننده: Hadi Shahab]  [  ]  
یاد فرزاد کمانگر معلم مبارزه راه آزادی و برابری در دل تمام انسانهای آزاده جهان برای همیشه زنده باد.

افتخار به خلق کرد و کردستان که با داشتن چنین فرزندانی حاکمیت جهل نظام اسلامی را به
زباله دانی تاریخ خواهد افکند.
اعدام شیرین علم هوایی، فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، و مهدی اسلامیان را بطور شدید محکوم میکنم.

هادی شهاب  

[تاریخ ارسال: 09 May 2010]  [ارسال‌کننده: گل کو]  [  ]  
ننگ و نفرین بر این رژیم سفاک و آدمخوار. رژیمی که آنچنان از اعتراضات مردم به هراس آمده که چاره را در ایجاد رعب و وحشت و کشتار فرزندان مردم می بیند. غافل از اینکه به قول مادر قهرمان فرزاد "فرزند او تازه زنده شد. هر کدام از شاگران فرزاد یک فرزاد دیگر خواهند شد." مگر با کشتن صمد بهرنگی خاطره او از اذهان پاک شد ؟

روز شنبه 6 نفر به جرم قاچاق مواد مخدر و امروز ( روز مادر در سراسر جهان) 5 زندانی سیاسی اعدام شدند. بنا بر آخرین نوشته شیرین علم هولی او مجبور شده بود بین مصاحبه و اعدام یکی را انتخاب کند. آیا این ماجرا شباهتی به قتل عام زندانیان سیاسی در سال 67 ندارد؟

تکلیف ما چیست؟ آیا اجازه خواهیم داد انسانهای بیگناه دیگری قربانی قدرت طلبی رژیم شوند؟ علی صارمی- جعفر کاظمی- محمد حاج آقایی و بسیاری دیگر در صف اعدام هستند. آیا ما این اراده را داریم که دست به دست هم دهیم و این ماشین آدمکشی را متوقف کنیم؟ یا باز هم بعد از دو روز عزاداری همه چیز را فراموش خواهیم کرد؟ این شهیدان و زندانیان سیاسی امتحان خود را پس دادند. حالا نوبت ما است. بهانه های واهی را دور بریزیم . باید یکی شویم. اینان هراسشان ز یگانگی ما است...

  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.