شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

خشنودی رژیم اسلامی، خشنودی آمریکا
علی ناظر

علی ناظر

در اخبار آمده که علاوی پیشی گرفته و تعداد کرسی هایش از نوری المالکی 2 تا بیشتر است، و ظاهرا این پیش افتادن می تواند به او امکان تشکیل دولت آینده عراق را بدهد.

تا اینجا به ما مربوط نیست. عراق کشوری مستقل است و سعی دارد خود را از شر نیروهای اشغالگر از یک سو، و تروریسم صادراتی رژیم اسلامی از سوی دیگر نجات دهد، تا شاید بتواند نفسی راحت کشیده و مردمش در صلح، آینده کشورشان را طراحی کرده و پایه های آن را بسازند.

آنچه که به ما، دوستداران نیروهای ایرانی که در مرزهای عراق و ایران ساکن هستند، و بخصوص ساکنین اشرف ، مربوط می شود، محدودیتهایی است که علاوی پیش روی خواهد داشت. وی، شاید، مجبور باشد بنا به داد و ستد های معمول سیاسی، بده و بستان ها و توافقات نانوشته ای با نوری المالکی داشته باشد. شناسنامه مالکی هم که برای همه روشن است، و روابط حسنه وی و خط فکری طرفداران او با رژیم اسلامی هم بر کسی پوشیده نیست.

آیا علاوی و مالکی ائتلاف خواهند کرد، و اگر چنین باشد، آیا همانطور که آمریکا و انگلیس برای خشنودی جمهوری اسلامی در فروردین81، بر سر ساکنین اشرف بمب ریختند، اینبار علاوی به خواست مالکی برای تکرار 7 مرداد 88 دیگری تن خواهد داد؟

پاسخ سخت است. واقعیت اما روشن است. علاوی دست نشانده آمریکا است، و نیروهای تحت فرمان مالکی، در جلوی چشمان نیروهای آمریکا، به اشرف حمله کردند و جنایتی وصف ناپذیر آفریدند.

با توجه به شکر آب شدن ظاهری روابط رژیم و آمریکا، آیا دوران مماشات غرب و جهانخواران به سر آمده است؟ من فکر نکنم. منافع آمریکا در خشنودی رژیم اسلامی نهفته است، و رژیم اسلامی از بودن ساکنین اشرف در عراق خشنود نبوده، نیست، و نخواهد بود.

 

علی ناظر

6 فروردین 1389

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 27 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [  ]  
اينکه بگوئيم :«ایادی علاوی, نوری المالکی, حیکم, جلال طالبانی و مسعود بازرانی نوکران محلی و خانگی دولت تروریستی و جنایتکار آمریکا هستند و در راستای سیاستهای آن عمل می کنند»،بيان بخشی از واقعيتهای موجود در صحنه سياسی عراق امروز ميتواند باشد ولی نه همه واقعيت.پيروزی علاوی همچنان نشان از فاصله گرفتن مردم عراق از دولت آغشته به مذهب و درگيريهای وحشتناک فرقه ای و جنگهای حيدری و نعمتی دارد.اينکه علاوی بتواند به اين خواست مردم عراق جواب درخوری بدهد يا نه،بحث ديگريست.مهمترين نکته اما همانا شکست خفت بار رژيم و عواملش در اين انتخابات ميباشد چرا که ديگر نه آنها و نه مزدورانشان ميتوانند بدون مزاحمت و با قدر قدرتی سياستهای دلخواهشان را به پيش ببرند.پس تا همينجا هم اين يک پيروزی بزرگ بر عليه دژخيم _آخوندها ی ايرانی و عراقی ميباشد.   

[تاریخ ارسال: 27 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: سیامک دهقانی]  [  ]  
عراق یک کشور اشغال شده است و بحث انتخابات و دمکراسی در آن همانقدر مسخره و چندش آور است,که کسی بخواهد برگزاری انتخابات نمایشی و ساختگی توسط نازیستهای اشغالگری آلمانی در سرزمینهای اشغالی در طول جننگ جهانی دوم را جدی بگیرد. هیتلر و دارودستۀ جنایتکارش,بعد از اشغال هلند, دانمارک و نروژ, با برگزاری انتخابات نمایشی مزدوان و عوامل شناخته شدۀ خود را برای پیشبرد سیاستهای آلمان نازیستی بر میگزید و اسباب گیج شدن عده ای را فراهم می نمود. انتخابات عراق و افغانستان نیز از نظر ماهیت و محتوی, فرق آنچنانی با اعمال فریبکارانۀ آدلف هیتلر آلمانی ندارد.
بنابراین, دلخوش کردن به برقراری دمکراسی در عراقی که عملا به سه بخش کردی؛ سنی و شیعی تقسیم شده است و هر تکه از آنرا شرکتها اقتصادی و سارمانهای نظامی دولتی و خصوصی به دندان می کشند, توهمی بیش نیست.
در دنیای عملی نیز ایادی علاوی, نوری المالکی, حیکم, جلال طالبانی و مسعود بازرانی نوکران محلی و خانگی دولت تروریستی و جنایتکار آمریکا هستند و در راستای سیاستهای آن عمل می کنند. آخر مگر بدون اشغال عملی عراق توسط ارتش آمریکا در سال 2003 امکان بقدرت رسیدن کسانی چون چلبی, مالکی,طالبانی, بارزانی و علوی در بغداد و سلیمانیه بود؟ معلوم است که نه! به همین جهت, همان قدرتی که زورش به صدام رسید و او را از بین برد هر ازگاهی هم,تحت عنوان دمکراسی, مهره های دست نشاندۀ خود را جابجا می کند تا از رشد و گسترش مقاومت واقعی بر علیه اشغالگران و متجاوزان غربی جلوگیری کنند. واما, درک موضعگیریهای مثبت مجاهدین خلق در رابطه ائتلاف ملی عراق چندان پیچیده و مشکل نیست. ایاد علاوی, سمبل بخشی از نیروهای سیاسی عراق, بطور عمده بخشی از بازماندگان حزب بعث و دیگر جریانات مخالف دخالت های جمموری اسلامی در عراق هستند و بر خلاف نوری المالکی,تشنه به خون مجاهدین کمپ اشرف نیست و احتمال دارد بعضی از محدودیتهای اعمال شده بر علیه آنان را بردارد. اما نکته مهم اینست که تا جایی پیش نخواهد رفت که مثلا سلاحهای نیروهای مجاهدین را به آنان برگرداند.زیرا,اختیار او در دست ژنرال پترائوس و پنتاگون است. به هر حال؛ هر انسان با شرف و دمکراتی خواهان رهایی و خلاص شدن بچه های اشرف از شرایط برزخی کنونی هستند. فقط عوامل و مزدوان عقده ای و درنده خوی جمهوری اسلامی از فشار و خفقه کردن ساکنان کمپ اشرف خوشحال می شوند. باری, باید ضمن اشاره به سیاستهای امپریالیستی و ارتجاعی آمریکا و عوامل آن, محدودیتهای عملی و واقعی سازمان مجاهدین خلق را هم در نظر داشت و بدور از تحلیل های بچگانه و ساده انگارانه, این واقعییت را پذیرفت که مجاهدین هیچ نقش و دخالتی در شرایط بوجود آمده نداشته و ندارند. وااقعا چه کسی در سال 2001 و 2002 فکر می کرد که آمریکا قصد اشغال و بلعیدن عراق را دارد؟
  

[تاریخ ارسال: 27 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: علی یحیی پور سل تی تی]  [  ]  
اینکه دولت های امپریالیستی پیوسته در کنار همند این یک باور مطلق هست دولت ملاها اولین دولتی بود که دولت نوری المالکی را به رسمییت شناخت ودولت کر زای را هم در انتخابات اخیر اولین دولتی بود که به رسمییت شناخت نباید توهم داشت دولت ایران ودولت عراق ودولت امریکا از سه حلقهء یک زنجیرند وهمه با کنسرنهای امپریالیستی وابسته اند وهمه از مجتمع صنعتی ونظامی امریکا دستور می گیرند اینها منا فع شان با هم گره خورده هست مجاهدین در گردابی دچار شده اند که باید از آن گرداب بیرون بیایند تا پتانسیل انقلابیشان آزاد شود نمی توان در جهنم امپریالیستی بود وکار انقلابی کرد متاسفانه رهبری مجاهدین سیاستش را بر روی تضاد که نه بلکه اختلافهای ملاها با امپریالیسم امریکا بنا کرده هست ومدام در این سیاست در جا می زند وسازمان را فرسوده کرده است مجاهدین باید از عراق بیرون بیایند   

[تاریخ ارسال: 27 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: sara]  [  ]  
خشنودی رژیم اسلامی، خشنودی آمریکا و خشنودی مريم رجوي

از اين آتش آبي براي مجاهدين گرم نخواهد شد چونکه هيچ کدام از ائتلاف های موجود اکثريت آرا را در اختيار ندارند،هیچ گروهی موفق نخواهد شد بیش از نیمی از کرسی های پارلمان را در اختیار بگیرد و در نتجه حزب برنده انتخابات، چاره ای جز ائتلاف با سایر احزاب برای تشکیل دولت نخواهد داشت.
  

[تاریخ ارسال: 26 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: حسین]  [  ]  
این واقعه مرا بیاد آمدن بیل کلینتون مکند که عکس دیدار آقای محدثین با الگور به بزرگترین پز سیاسی تبدیل شده بود وهمین کلینتون با گذاشتن نام سازمان در لیست بیشترین خون وعذاب را به سازمان و مردم ایران تحمیل کرد. وبااینکه ازاشرف واشرفیها درهرصورت حمایت میکنم ولی باآمدن علاوی یا بقیه باز هم نگران اشرفیها و آینده مردم ایران هستم و فکر میکنم همیشه نباید منتظر معجزه شد ودل خوش کرد یا بقول آقای رجوی کس نخوارد پشت من جز ناخون انگشت من .ومن هم مثل آقای ناظر از روی دلسوزی نگران حال اشرفیها هستم امیدوارم علاوی باعث تغییر مثبت در حال اشرف و مردم ایران باشد   

[تاریخ ارسال: 26 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: nima]  [  ]  
رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی یک رژیم وابسته به امپریالیسم می باشد که هنوز تاریخ مصرف ان از نظر امپریالیستها و صهیونیسم به پایان نرسیده است . بنابراین چه علاوی ویا چه مالکی در عراق بر سر کار باشند هیچ فرقی در روابط دو کشوروابسته به امپریالیسم عراق و ایران ندارد . چون این نوکران امثال علاوی و مالکی در رابطه با رژیم اسلامی ایران بدستور ارباب خود امریکا عمل میکنند !.راستی انهائی که ساده اندیشانه دشمنی ظاهری امریکا ورژیم جمهوری اسلامی را واقعی می پندارند هر گز از خودشان پرسیده اند: که اخر این چگونه دشمنی ای است که رهبران و سران دست نشانده امریکا در دو کشور عراق و افغانستان مرتب به دیدار رهبران رژیم اسلامی ایران که فرضا باید دشمن امریکا باشند میروند ویا رهبران رژیم اسلامی ایران مرتب به عراق و افغانستان مسافرت میکنند بدون انکه امریکا کوچکترین اعتراض به این روابط دوستانه داشته باشد؟.
  

[تاریخ ارسال: 26 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: ارمین]  [  ]  
امریکائی ها عراق را در سینی طلائی به اخوند ها دادند
واین پیروزی نتیجه مبارزات مردم عراق وگروههای سیاسی است که از متن جامعه رشد کردند
فهمیدند حکومت شیعی عراق چه جهنمی برای انها خواهد ساخت ومشغول دعواهای کودکانه که همه ما با تمام ادعاهاولاف گزاف های پوچ مان دچارش هستیم نشدند
با همه تهدید ها وکشتار ها ایستادند ودست نوکران رنگارنک اخوندهای شیعی و وابستگان انها را روکردند
دورانی که امریکائیها میتوانستند هر کاری دلشان بخواهد انجام دهند بسر امده ودلیل انهم فلسطین سر فراز است که هیچ پشت وپناهی نداشت جهان ذهنی شما همان جهان دوقطبی است که همه را توطئه میبینید و منفی بافی میکند چون راحت ترین کار است واز مسئولیت پذیری فرار میکند با سپاس
  

[تاریخ ارسال: 26 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: ساسان]  [  ]  
جناب ناظر عزیز این پیروزی بسود مردم ایران و عراق و منطقه و ساکنان کمپ اشرف می باشد و شکستی است برای خامنه ای مفلوک و جنا یتکار و جانیانش مانند مالکی در عراق. سال جدید شما هم مبارکباد   

[تاریخ ارسال: 26 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: ARMIK]  [  ]  
شما هم مثل قبیله سیاه وسفید همه چیز را توطئه می بینید بدون اینکه برای اراده وخواست مردم وآنهائیکه در صحنه عراق ایستادند ومالکی را در ارتباط به خواست خامنه ای در نابودی اشرف ، رسوا وسوزاندند از نظر سیاسی بپذیرید ورسمیتی قائل باشید. بی دلیل نیست که صحنه بین المللی را سالهاست دو دستی به ملاها تقدیم نموده وبرای حفظ خود هر از گاهی هم لگدی پرانده اید به کجا خودتان بگوئید.لطفا برای عموم بگوئید که آیا شما به عصر کبیر آگاهی مردم اعتقاد دارید یا آنرا چرند و توطئه می دانید؟!!؟؟؟!!!   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.