شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

خود کرده را تدبیر نیست
علی ناظر

علی ناظر

اصلا متوجه شدید که چگونه رهبر جندالله را بدون سرو صدا، و با یک گاوبندی خیلی محرمانه، دست بسته و آرام و بدون اینکه آب از آب تکان بخورد، تحویل رژیم ایران دادند. اشتباه متوجه حرف من نشوید، منظور دفاع از خط و استراتژی و کارهای گروه جندالله نیست. آن را می گذارم به عهده خود شما.

آنچه که مهم است، این واقعیت است که هنوز عرق آن پروژه خشک نشده، آلمان خبر می دهد که در یک یورش، حاج احمدی، رهبر پژاک را بازداشت کرده است. جالب اینکه، هیچ کس هم صدایش بلند نشد که «بله، چی شد؟» بازهم اشتباه نشود. منظور دفاع از خط و استراتژی پژاک نیست.  
رژیم قداره بند هم که پشت تمام این رذالت ها و انسان فروشی ها است، وقتی اوضاع را ساکت و صامت دید، و متوجه شد که هرکس سرش به کار خودش بند است، یک گام وقیحانه دیگر برداشته و لاریجانی را جلو انداخته و طلبکارانه خواهان استرداد حاج احمدی از آلمان می شود. ولی بازهم
ما جماعت خوش خیال اپوزیسیون هم که تا آتش بیخ شال خودمان را نگیرد کک مان نمی گزد، باز هم سکوت کرده تا ببینیم در بر چه پاشنه ای می چرخد.
آخر، جنداللهِ مسلمان و قشری، پژاک کرد/ترکی که شاید اصلا به ایران هم مربوط نباشد، به ما چه مربوط؟ جای ما خوش ِخوش است. رهبران راه کارگر، حزب کمونیست کارگری و چریکها و ... و البته مجاهدین، در امان هستند. کسی به دنبال آنها نیست. خواب دیده اید، خیر باشد. خبر بدتر از این خیال های باطل است. نوبت این رهبران هم فراخواهد رسید – آسیاب به نوبت. مگر اینکه، این رهبران عزیز در یک اطلاعیه مشترک، همصدا و هماهنگ، بر سر این اراذل انسان فروش غرب و شرق و منطقه فریاد بزنند، و این انسان فروشی را شدیدا، یک صدا، و هماهنگ محکوم کنند.

البته اگر حرکت مشترکی نکردند، که فکر نکنم بکنند، و فردا نوبت شان شد، یادتان باشد که «خودکرده را تدبیر نیست». فقط یادشان باشد که اول جندالله، بعد پژاک، و بعد... شما!

علی ناظر

17 اسفند 1388

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 09 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: korlor bida]  [  ]  
ضمن درودهای انقلابی به شما از جمله علی ناظر که اینگونه حساسیت بشان می دهید . من به سهم خودم همانگونه بااینکه هوادار سازمان مجاهدین نیستم اما خطر را عینی دیدم و شوخی نداشت و اطلاعیه های مجاهدین که تقاضای کمک کرده بودند در زمان دستگیری مریم رجوی به پاریس رفتم و چند شب هم مهمان انها در زمین خالی روبروی خانه صالح رجوی و کوچه محل تحصن خوابیدم و البته بعد از خوردن چند باتوم از پاسبانان روز سوم 17 ژوئن که از درد نمی توانستم بخوابم(جون نصف جانمان را زندانهای رژیم ملاها گرفته است و توان کتک بیشتر را ندارم)اگر برای ازادی اعضای پژاک هم فراخوانی بدهند حتما شرکت می کنم (البته شاغل هستم و بیکار نیستم) ضمنا دستگیری صورت پذیرفته و مجاهدین هم از این همدردانش که میدانند در چه موقعیتی هستند چرا حمایتی نکردند و یا محکومیتی جانانه که انتظار واقعی هست را نکردند(البته خسروان بهتر میدانند ....)
اما خبر این است که ..... وزارت امور خارجه ایران از آزادی رهبر گروه پژاک در آلمان خبر داده اما مقامات آلمانی هنوز در این مورد اظهار نظری نکرده اند.!!!!!!!!
  

[تاریخ ارسال: 09 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: علی یحیی پور سل تی تی]  [  ]  
به نظرم هر مبارز انقلابی وهر مسلمانی که اسلحه بگیرد واز حیثییتش وخلقش دفاع کند برای امریکا تروریست هست امریکا دنبال طالبان ویا بن لادن نیست چرا اینکه امریکا می توانست بن لادن را در افغانستان دستگیر کند ولی نکرد امریکا به امثال بن لادن ها واحمدی نژاد ها نیاز مند هست تا حضور امپریالیستی اش را تو جیه کند دیدیم که چگونه عبدولله او چا لان را تحویل دولت تر کیه دادند همین طور هم ریگی را هم همین کار را کردند من نگران مسعود رجوی هستم پایگاه توده ای هم در ارو پا داشتن نمی تواند جلوی این جنایت را بگیرد چرا اینکه او چا لان در فستیوال سالانه اش هفصد هزار نفر از هوا دارانش را در کلن شهر آلمان جمع می کند ولی این تودهء هوا دار مانع آن نشد که اسرائیل به دستور سیا او چا لان را تحویل دولت ترکیه ندهد فکری به حال رهبری مجا هدین کنید این بی ناموس ها همه کار می کنند من نگرانم نگران امریکا هیچ آلتر نا تیوی به جز جمهوری احمدی نژاد خامنه ای ندارد امریکا حتی با موسوی هم مخالف هست که یک عمر نوکری اش را کرده است در پس کله اوبا ما نوکری انحصارات مالی امپریالیسم خوابیده هست که فقط منا فعش در دفاع از خامنه ای تاء مین می شود امپریالیسم با دولت های انقلابی وملی وسکولار مخالف هست این سیاست را در ایران دنبال می کند باید به فکر مجا هدین ورهبریش بود ...   

[تاریخ ارسال: 09 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: mahmood]  [  ]  
با درود،

به دوست عزیز الف. مطالبی که نوشته ایدی مربوط به برشت نیست. کشیشی که ناماش را فراموش کردهام مطلب را گفته است. با احترام

  

[تاریخ ارسال: 09 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: naseem]  [  ]  

آقای ناظر عزیز، با نظر شما موافقم که باید کاری کرد و دست به دست هم این اهداف شوم رو افشا کرد. و سکوت ما باعث جری تر شدن جمهوری ولایت وقیح میشه. اما در مورد ردیف کردن همه اپوزیسیون کمی‌ با شما اختلاف نظر دارم چون تا اونجا که من به یاد دارم، چندین سال قبل رژیم ایران یک نقشه حسابی‌ کشیده بود و از همه طرف به بزرگترین گروه اپوزیسیون رژیم ولایت وقیح یعنی‌ مجاهدین و شورای ملی‌ مقاومت حمله کرد و البته که نتوانست به اهداف شومش دست پیدا کند.و هم این که مجاهدین معمولاً تنها گروهی هستن که همه اعمال شنیع مزدوران رژیم ایران رو افشا کرده اند.این که شما اونهارو در ردیف باقی‌ گروهها آوردید کمی‌ بی‌ انصافی است. امیدوارم که این مورد رو به عنوان یاد آوری بپذیرید. با ارادت نسیم

علی ناظر: هموطن عزیز «نسیم» با تشکر.

خلاصه آنچه شما نوشته اید را من اینگونه می فهمم: چون یکی بیشتر زندانی سیاسی دارد و دیگری کمتر، بنابراین نباید آنها را کنار هم گذاشت.
به راستی چه فرقی دارد اگر چند سال پیش مریم رجوی را گرفتند و رهایش کردند و امروز پس از چند سال نوبت به حاج احمدی رسیده است؟ مهم این است که نوبت به او رسید، و این هشدار دهنده است. 
«فرخنده» که در همین ستون نظر داده، اطلاع داده که حاج احمدی آزاد شده است، و کسی هم با ساکنین خارج از کشور کاری ندارد (نترسید). چه خوب.
سوال این است که مگر مریم رجوی چند سال پیش آزاد نشد؟ مگر همه فکر نمی کردند که این پروژه فقط به مجاهدین ختم می شود؟ دیدیم که نشد، و امروز رهبران جندالله و پژاک بازداشت می شوند.  اصلا مهم نیست که حاج احمدی آزاد شده یا نه؛ مهم این است که بازداشت شده است.
  

[تاریخ ارسال: 09 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: فرخنده]  [  ]  
باباجان چقدر شلوغش کرده اید .؟ طرف را آزاد کردند اینهم مصاحبه اش .یک جوری نوشته اید که گویا جمهوری اسلامی حاکم همه دنیاست و حالا همه سایت ها ی خارج از ایران راهم می بندد و مسئولینش را هم میگیرد و اعدام میکند!! یک کمی آرامش داشته باشید . خارج از ایران کسی را نمیکشند . نترسید!! http://www.roozonline.com/persian/news/newsitem/article/2010/march/09//-e395076630.html   

[تاریخ ارسال: 08 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: سیامک دهقانی]  [  ]  
انتظاری کاملا بجا و منطقی است! اما از کی؟ از نیروها و جریاناتی که مدتهای مدیدی است رحل اقامت را جهان متمدن و تروریست غرب افکنده اند, و از بام تا شام اطلاعیه و بیانیه صادر می کنند و از رژِیم جنایتکار جمهوری اسلامی تقاضا می کنند که هر چه سریعتر حقوق معوقۀ کارگران را بدهد,وگرنه بیشتر اطلاعیه صادر خواهندذ کرد. به نظر من راه کارگر, اقلیت, سربداران, طوفان, گروههای انشعابی کمونیست کارگری و ... خودشان هم می دانند که جایی در معادلات سیاسی ایران فعلی ندارند و ماندن در همین اروپا و دنیای آرام و مرفه غرب را به همه چیز ترجیح می دهند. اینرا می توان از حرفها و نوشته هایشان ملاحظه کرد. تازه, اینها بر اساس تحلیل هایی که از شرایط ایران دارند, بر این باورند که جریاناتی مثل جنداالله عبدالمالک ریگی و پژاک عبدالرحمان حاج احمدی, مانع رشد باصطلاح حرکات کارگری و جنبش دمکراسی در اایران هستند پس چه بهتر که رژیم دفع شوند تا اینها در شرایط بحرانی آینده و در یک روز گرم بهاری مثلا اول ماه مه 2110 یعنی صد سال بعد نظام اسلامی را بیندازند و جامعۀ سوسیالیستی ناب شورایی را در تهران, تبریز, شیراز, مشهد و اصفهان بر قرار نمایند. اصلا به چنین جریانات واقع بین و رئالیستی چه ربطی دارد که بخواهند از حاج احمدی و ریگی دفاع نمایند! در ضمن! می خواستم خیال علی ناظر گرامی را از بابت امنیت این جریانات تخت کنم و بگویم دولتهای امپریالیستی غرب کاری به کار اینها ندارند! چون این جریانات خارج کشوری در عمل کار ی بر علیه سگ زنجیریشان یعنی جمهوری اسلامی نمی کنند که بخواهند رهبران و اعضای رده بالایشان را بربایند! چنین اعمال تروریستی و ضد بشری فقط شامل کسانی است که در عمل و درمیدان واقعی نبرد نظام مورد علاقۀ این راهزنان بین المللی را بخطر می اندازند, بی آنکه شعارهای دهان پر کن سر دهند.   

[تاریخ ارسال: 08 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: حسین]  [  ]  

آقای ناظر من یادم هست که وقتی مجاهدین در اروپا زیر تیغ بودند و خیلی هایشان دستگیر شده بودند بعضی از مسئولین دفاتر مجاهدین در ارائه دلیل دعوت به تظاهرات میگفتند بدانید اگر مادر اروپا اینطور بشویم بحث پناهندگان و سایرین وفعالیتهای سیاسی زیرسوال است وکسی گوش نمیداد وحال یاد آنزمان افتادم والان هم نوبت بقیه است و نظر شما کاملا درست است وروزی هم نوبت مسئولین سایتهاو...خواهد رسید همچنانکه کروبی و موسوی هم نمیدانستند در سال 60در زندانها چی میگذشت وحالا زندانیان و خانواده ها را کمی درک میکنند.

علی ناظر: رکن چهارم و دگراندیشان و رسانه ها 30 سال است که قربانی بوده اند. در اپوزیسیون -  از چپ و راست، و از انقلابی تا مترقی - همه و همه «ماده واحده» علیه رکن چهارم تصویب می کنند. رژیم هم که سر ژورنالیست و دگراندیش را می برد و رسانه تعطیل می کند.
هموطن عزیز، رسانه ها همیشه قربانی بوده اند. همیشه.
نگذاریم نهادهای سیاسی قربانی بشوند. نگذاریم.
  

[تاریخ ارسال: 08 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: nima]  [  ]  
با درود به اقای ناظر. کاملا با گفته شما موافق هستم . به نظر من نیروهای انقلابی و سرنگونی طلب ضمن اگاهی به ایرانیان تبعیدی باید تا میتوانند انها را بسیج کرد و با تظاهرات گسترده در جلو لانه های جاسوسی رژیم در شهرهای بزرگ به جهانیان نشان دهند که تروریست واقعی رهبران جنایتکار جمهوری اسلامی ومزدورانی هستند که در این جاسوسخانه ها در سالیان دراز به ترور تبعیدیان بی دفاع مشغول بودند وهنوزهم هستند .
  

[تاریخ ارسال: 08 Mar 2010]  [ارسال‌کننده: الف]  [  ]  
لطفآ به این سایت هم نگاه کنید
پلیس بین الملل در تعقیب مدیر یک شبکه ماهواره ای اپوزسیون ایرانی:

http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=18149


اول به سراغ یهودی‌ها رفتند

من یهودی نبودم، اعتراضی نكردم .

پس از آن به لهستانی‌ها حمله بردند

من لهستانی نبودم و اعتراضی نكردم .

آن‌گاه به لیبرال‌ها فشار آوردند

من لیبرال نبودم، اعتراض نكردم

سپس نوبت به كمونیست‌ها رسید

كمونیست نبودم، بنابراین اعتراضی نكردم .

سرانجام به سراغ من آمدند

هر چه فریاد زدم كسی نمانده بود كه اعتراضی كند

از برتولت برشت
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.