شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

قتل علی موسوی

علی ناظر

بعدالتحریر: بنا به گزارش 7 دی 88 هرانا (که در زیر آمده است) وی در نزدیکی منزلش ترور شده است، که اگر چنین باشد، و ظاهرا چنین است، نحوه قتل او و قتل دیگر به پاخاسته گان کاملا متفاوت است و تحلیل دیگری به جز آنچه در زیر نوشته ام (6 دی 88) را می طلبد:

نحوه قتل سید علی حبیبی موسوی از جان باختگان اعتراضات عاشورای تهران

 

خبرگزاری هرانا - حقوق شهروندان، اندیشه و بیان: به گواه شاهدان، "سید علی حبیبی موسوی" 43 ساله، فرزند خواهر مهندس میرحسین موسوی از رهبران اعتراضات اخیر ایران، پیش از این در چند نوبت مورد تهدید تلفنی قرار گرفته بود و سرانجام ظهر گذشته توسط عناصر ناشناس به قتل رسید.
به گزارش واحد اندیشه و بیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به نقل از خانواده مرحوم، ظهر روز گذشته مورخ 6 دیماه، یک دستگاه پاترول دارای 5 نفر سرنشین پس از خروح سید علی موسوی از منزل، با حرکتی غیرمتعارف که منجر به تصادف و زخمی شدن چند رهگذر نیز شد، به آقای موسوی نزدیک شده و پس از خروج از ماشین به سمت سینه وی از فاصله بسیار نزدیک تیراندازی می نمایند.
پس از این ترور، نیروهای مهاجم به سرعت از محل می گریزند و آقای موسوی توسط برادر همسر خود به بیمارستان ابن سینا واقع در فلکه دوم صادقیه منتقل می شود. نامبرده پس از انتقال به بیمارستان و علیرغم تلاش پزشکان جان خود را بر اثر شدت آسیب وارده از دست داد. آقای سید علی موسوی برادر یکی از شهدای جنگ و دارای دو فرزند 17 و 7 ساله بود.
لازم به ذکر است در زمان تنظیم این گزارش نیروهای امنیتی با حضور در بیمارستان مورد اشاره بر انتقال جسد آقای موسوی به پزشکی قانونی کهریزک اصرار می ورزند.

---------------
علی ناظر
 
در خبر ها آمد که خواهرزاده میرحسین موسوی در کنار خلقی ستمدیده که «مرگ بر خامنه ای» را فریاد می زدند، در راه آرمانش و بر اثر گلوله ای که بر سینه اش نشست، جان فدا کرد.

رادیو فرانسه گزارش می کند که « سید علی موسوی، بیست ساله، خواهرزادۀ میرحسین موسوی در ناآرامی های امروز تهران به ضرب گلوله کشته شد. پارلمان نیوز با انتشار این خبر تصریح کرده است که گلولۀ پلیس ضدشورش سینۀ خواهرزادۀ میرحسین موسوی در میدان انقلاب را شکافت. همین منبع افزوده است که بلافاصله پس از این واقعه، میرحسین موسوی و جمعی از شخصیت های سیاسی در بیمارستان حضور یافتند.»

علی موسوی بیست ساله (برخی از رسانه ها سن او را 35/38 ساله گزارش کرده اند)، مانند بسیاری از جوانان به پاخاسته برای آرمانش سینه ستبر کرد و گلوله دشمن خلق را به جان خرید، و این پیامی است به خودکامگان که زمان حکومتشان به سر رسیده است.

همانطور که خامنه ای از برگزاری مراسم خاکسپاری و ترحیم حسینعلی منتظری جلوگیری کرد، مراسم تدفین علی موسوی را هم ممنوع خواهد کرد، اما دور نخواهد بود روزی که پدران و مادران ستمدیده و داغدار بتوانند بر مزار عزیزان خود بی دغدغه و هراس از هیولای خودکامه اشکی بریزند.

شک نکنیم که خامنه ای و حامیان جنایتکار او روزی نه چندان دور پاسخگوی قتل علی موسوی و دیگر جنایات 30 ساله خود خواهند بود.

علی ناظر

6 دی 1388
 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 27 Dec 2009]  [ارسال‌کننده: صبا]  [  ]  
با سلام..
گویا نامبرده 43 ساله بوده ودو فرزند هم داشته وبر اساس شایعات وشنیده ها به نوعی ترور شده ...جهت اطلاع وتحقیق
  

[تاریخ ارسال: 27 Dec 2009]  [ارسال‌کننده: nima]  [  ]  
هیچ انسان اگاهی نمیتواند از جانباختن مردم و جوانان بپا خاسته ایران که برای بدست اوردن ازادی و حقوق انسانی خود در خیابانها جان میدهند غم و اندوه به خود راه ندهد حتی اگر این جانباخته خواهر زاده یک قاتل مثل موسوی باشد. ولی سئوال اینجاست : حال که موسوی با جانباختن یکی از نزدیکان خود روبرو شده ایا قادر خواهد بود که غم و رنج خانواده ده ها هزازنفر از بهترین فرزندان این میهن که بفرمان او و ارباب جنایتکارش پرپرشدند را درک کند؟ وضمن انتقاد از خود از خانواده های این عزیزان عذرخواهی کند ؟ اگر چه مطمئنا این عزیزان نه می بخشند ونه فراموش میکنند.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.