شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

انحراف اذهان از بحران فروپاشی

علی ناظر

درست زمانی که بحران داخلی بین جناح های جمهوری اسلامی بالا می گیرد، و در یک رفراندوم عمومی (دعوت عموم مردم به شرکت در راهپیمایی برای تقبیح سوزاندن عکس خمینی) رژیم با استقبال سرد و اندک مردم روبرو می شود، و آنطور که خبرگزاریهای رژیم در عرض چند روز اخیر توی بوق کرده بودند، مورد توجه حتی اعضای سپاه و بسیج (مثلا 20 میلیونی) قرار نمی گیرد، و سخنان ولی فقیه برای اعدام سران فتنه، با سردی در قطعنامه راهپیمایی خود این جماعت، روبرو می شود. در چنین زمانی، به ناگاه جمهوری اسلامی به یاد حقوق مرزی و نفتی و قراردادهای تاریخی افتاده و چاه نفت را مورد هجوم نظامی قرار می دهد.

همانطور که خمینی پاره پاره شده، پیش از این و در یک جنگ 8 ساله، میلیونها ایرانی و عراقی را به کشتن داد ولی نتوانست موضوع اروند رود را فیصله بدهد، اینبار خامنه ای به همان شکل، پس از ایجاد هیاهو (مثلا تأیید نشده) و حتما نوشیدن جام زهری کشنده تر از قبلی، عقب نشینی خواهد کرد، چرا که تنها دلیل این عمل ماجراجویانه، چیزی به جز انحراف اذهان نیست. رژیم می داند که دیگر نمی تواند پشت احساسات ملی و بهانه «چاه نفت» سنگر بگیرد.

در رفراندوم غیر رسمی دیروز، جمهوری اسلامی و نظام ولایی شکست خورد و کسی برایش سینه نزد. رژیم ادعا می کند که بیش از 2 میلیون عضو فعال بسیجی دارد، و نزدیک به 300-400 هزار سپاه پاسداری، که همه معتقد به ولایت فقیه هستند. اما تعداد شرکت کنندگان در این راهپیمایی بنا به گزارشهای خودی رژیم بسیار کمتر از همین تعداد در سطح کشور بوده است. به راستی چرا تمام (20 میلیون) بسیجی در این تظاهرات شرکت نکردند؟ چرا خانواده های آنها فعالانه شرکت نکردند؟ چرا جناح غالب نتوانست خیابانها و نماز جمعه دشمن شکن را مملو از جمعیت بسیجی و سپاه پاسداری کند (مردم عادی را به حساب نمی آورم)؟ پاسخ ساده است. با پاره شدن عکس خمینی، کارت ولایت فقیهی خامنه ای هم سوخت. به «فروپاشی» رژیم دیروز رسمیت داده شد. پس از شکست دیروز، اعدام موسوی و کروبی دوای درد بی درمان رژیم نخواهد بود، چرا که ریشه درد مردم در بود و نبود خامنه ای و موسوی و رفسنجانی و احمدی نژاد نیست. مردم تمامیت جمهوری اسلامی را نمی خواهند، و این در «هیس هیس» کردن های نماز جمعه بارز شد.

دغدغه واقعی خامنه ای پس از رفراندوم دیروز این است که آیا «ضدیت» مردم با نظام، در میان بسیجی ها هم در حال رشد است؟ بنا به تعریف و برداشتم از «بحران فروپاشی»، ریزش در تمام لایه های نظام آعاز شده و حتما به این لایه هم خواهد رسید.

علی ناظر

28 آذر 1388

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 20 Dec 2009]  [ارسال‌کننده: کیانوش رشیدی]  [  ]  
مش قاسم!
نخست آنکه ، با این مش قاسم بازی هاست که رژیم خمینی اکنون سی و یک است بر ایران حکومت می کند.

دو دیگر آنکه، آنچه که امروز در ایران بعنوان تقویم از آن استفاده می شود، تاریخ رفتن "پیامبر مسلمانان" از مکه به مدینه است. این تاریخ چه ربطی به مردم ایران دارد؟ مردمی که بیش از سیصد سال با اشغالگران عرب جنگیدند.حال اگر برای انسانهایی همانند شما کاربرد تقویم اشغالگران میهن ما، مسئله ای نیست، بگذارید دیگر ایرانیان آنگونه که دلشان می خواهد، سالنامه ای دگر و تقویمی دیگر را بکار ببرند. آیا کاربرد سالنمای ایرانی،شما را آزار می دهد؟فردوسی بزرگ را گواه می گیرم که سده ها پیش سرود:
"به یزدان اگر ما خرد داشتیم
کجا این سرانجام بد داشتیم؟"

سه دیگر آنکه در خود عربستان و دیگر کشورهای عربی، از تاریخ "هجری" استفاده نمی شود و در آنجا سال میلادی بکار می رود.

حال خود عربها از این تاریخ استفاده نمی کنند، چرا ما ایرانی ها باید آن را بکار ببریم؟

اگر از بیش از هفت هزار سال سخن می رود،این نشان از تاریخ بیش از هفت هزار سال ایران دارد.

مصداق گفتۀ من سروده ای از خیام است که چنین می گوید:
ای دوست بیاتاغم فردا نخوریم

وین یکدم عمرراغنیمت شمریم

فردا که از این دیر فنا در گذریم
باهفت هزارسالگان سربسریم"


کیانوش رشیدی
  

[تاریخ ارسال: 20 Dec 2009]  [ارسال‌کننده: مش قاسم]  [  ]  

"بیست و هشتم آذرماه هفت هزار و سی ویک ایرانی"! والا دوروغ چرا این آدم رو یاد دو هزارو پانصد سال شاهنشاهی میاره! آخه بالام جان تا کی این شاهپرست ها یه طوری رفتار می کنن اینگاری از کره مریخ آمدن؟ آخه مگه تقویم که مردم استفاده می کنن چه عیب داره که این بابا شش هزار سال هم روش گذاشته؟ بالام جان شاه مرد و رفت پی کارش. برو به فکر مردم بدبخت ایران باش و اینقدر تقویم را دستکاری نکن!

علی ناظر: مش قاسم، دروغ چرا، ولی این نظر شما اصلا به موضوع نوشتار ربطی نداره. مرا مجبور به سانسور الکی نکنید.
  

[تاریخ ارسال: 19 Dec 2009]  [ارسال‌کننده: کیانوش رشیدی]  [  ]  
"نه!"ی بزرگ مردم ایران!

به

رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی در سه رفراندم!
رفراندم نخست:
"روز قدس" 1388، که خمینی دجال، آن را در سال 1358 روز آزادی "قدس" اعلام کرد.
مردم ایران در این روز در یک تظاهرات سرتاسری بر علیه رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی ، به رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی و به مزدورانش در سرتاسر جهان گفتند:
"نه غزه، نه لبنان! جانم فدای ایران!"
رفراندم دوم:
شانزدهم آذرماه 1388:
مردم ایران در یک تظاهرات خودجوش در سرتاسر ایران، عکس های خمینی،نخستین سرکردۀ رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی را پاره کردند و به آتش کشیدند و از این راه خشم خود را نسبت به این شیطان بزرگ، به آگاهی سران رژیم و مماشات گران جهانی با آنها رساندند و تکلیف خود را با خمینی و خمینی صفتان در هر رنگ و لباسی تعیین کردند.
رفراندم سوم:
بیست و هفتم آذرماه 1388:
مردم ایران،این بار، و اما یکپارچه به درخواست مضحکانۀ سران رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی، برای دفاع از خمینی جنایتکار "نه!" گفتند و از این راه به سرکردگان همۀ جناح های رژیم گفتند:
"نه به خمینی!"
"نه به خامنه ای!"
" نه به کسانی که می خواهند چهرۀ کثیف، جنایتکار و منحوس خمینی را پاک کنند!"

مردم ایران در هر سه رفراندم نامبرده شده در بالا، به راه های گوناگون به رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی در تمامیت آن گفتند:
"نه"!

رژیم حقیر، اشغالگر، و جنایتکار جمهوری اسلامی در هر سه رفراندم نامبرده در بالا، از مردم بزرگ ایران شکست خورد.
عمر رژیم حقیر، اشغالگر و جنایتکار جمهوری اسلامی بر لب بام است!
پیروزی از آن تک تک مردم بزرگ ایران است!

کیانوش رشیدی
بیست و هشتم آذرماه هفت هزار و سی ویک ایرانی


  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.