شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ -  ۲ ژوئیه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

16 آذر جرقه می زند
گردآوری اخبار لحظه به لحظه

علی ناظر

سایت  دیدگاه:  16 آذر 1388 (ساعت به وقت لندن - - تهران حدود 3 ساعت و نیم جلوتر است)

 
18:10: حمله زنان بسیجی به زهرا رهنورد با گاز فلفل از فاصله نزدیک، که منجر به تنگی نفس و نابینایی موقت او شد.
 15:20: کرمان – شعار: برادر رفتگر محمود رو وردار ببر، چی شده، چی شده، حراست وحشی شده - یوتیوب

 15:00: شعار در شریف - مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر، مرگ بر بسیجی - یوتیوب

 15:00: بنا به اخبار تأیید نشده، نیروهای سرکوبگر در دانشگاه همدان، یکی از دانشجویان را از پنجره به بیرون پرتاب کرده که منجر به انتقال دانشجو به بیمارستان شده است. از حال دانشجو اطلاعی در دست نیست.

 14:45: بالا بردن پول اسکناس برای بسیجیان در دانشگاه - یوتیوب

 14:45: وقتی سرکوبگران به زنان سالخورده هم رحم نمی کنند –  یوتیوب

 14:00: روش مقابله با سرکوبگر مسلح به باتون - یوتیوب

13:45: بنا به گزارشهای تأیید نشده سرکوبگران در پی استیصال از گسترش تظاهرات، دست به تیراندازی زده که  2 دختر بر اثر اصابت گلوله زخمی شده اند (خبر تأیید نشده است)؛ گزارشها از کمک رسانی مردم به معترضین خبر می دهد. مردم در خانه هایشان را به روی معترضین باز گذاشته اند و به آنها پناه می دهند.

13:26: شعارهای: ما زن و مرد جنگیم، بجنگ تا بجنگیم، جیره خور حیا کن، دانشگاه رو رها کن - یوتیوب 

13:00: شعار - پول نفت چی شده خرج بسیجی شده ،دولت جنایت میکنه رهبر حمایت میکنه

بنا به اخبار گزارش شده، چندین دانشجو در دانشگاه تهران بازداشت شده‌اند، و به علت شدت سرکوب، درگیری به کوچه های اطراف میدان انقلاب کشیده است. شاهدان گزارش می دهند که با وجود اینکه بسیاری مجروح شده‌اند، دانشجویان و حامیان مردمی آنها به دفاع پرداخته اند. چند موتور بسیجی به آتش کشیده شده است. درگیریها همچنان ادامه دارد

12:40: نیروهای سرکوبگر برای ارعاب و پراکنده کردن جمعیت، اقدام شلیگ تیرهوایی  کرده اند. همچنین شاهدان عینی از دستگیری تعدادی دختر و پسر در ولی عصر خبر می دهند.

 12:25: شعار مرگ بر دیکتاتور، پرچم بدون آرم الله در تظاهرات دانشجویی - یوتیوب 

11:40: شعار ها: ننگ ما ننگ ما، رهبر الدنگ ما
تعدادی دانشجو، بر اثر حمله لباس شخصی ها با سنگ، مجروح شده اند.

حرکت موتور سواران نیروهای سرکوبگر - یوتیوب

شعار مرگ بر خامنه ای – و آتش زدن عکس خامنه ای -  یوتیوب

شعار بسیجی بروگمشو در دانشگاه مشهد - یوتیوب

11:00: درگیری در خیابان جمهوری و پاساژ امجد بالا گرفته و نیروهای سرکوبگر اقدام به پرتاب گاز اشک اور به داخل پاساژها کرده اند.

10:35: اسکای نیوز گزارش می دهد که دو زن دستگیر شده اند.
شنیده ها حاکی از این است که تعدادی لباس شخصی هم در دسته های دوتایی و سه تایی وارد دانشگاه می شوند، که دانشجویان شعار می دهند بسیجی برو گمشو، بسیجی وحشی شده. بنا به همین گزارش ها، اواسط صبح در ولی عصر شکسته می شود و مردم به دانشجویان می پیوندند. گزارشات حاکی از افزایش جمعیت دانشجویان است، شعار خامنه ای قاتله، ولایتش باطله طنین انداز شده است. پیش از این گزارش شد که سپاه و بسیج و لباس شخصی ها با دانشجویان و مردم درگیر شده اند. خبر رسیده که تعدادی مینی بوس برای انتقال دانشجویان در خیابان سمیه پارک شده است.
9  و ربع صبح: بنا به مشاهدات عینی، نیروهای سرکوبگر با ضرب و شتم مردم در میدان فردوسی، سعی در پراکنده کردن آنها را دارند.

بنا به گزارش رویترز، نیروهای سرکوبگر حکومت اسلامی، از نزدیک شدن خبرنگاران به مراکز تجمع ممانعت می کنند. حکومت اسلامی پیش از این به خبرنگاران هشدار داده بود که دفاتر خبرپراکنی خود را بین روزهای 7- 9 دسامبر ترک نکنند.

9 صبح: سپاه پاسداران مسلح به گاز اشک آور، باتون و اسلحه گرم، دانشگاه تهران را محاصره کرده و عبور و مرور تنها پس از چک کارت شناسایی امکان پذیر است.

رویترز از حضور بالای نیروهای سرکوبگر گزارش کرده، اما اضافه می کند که تظاهرات هنوز آغاز نشده است.

بنا به همین گزارش، یکشنبه شب، با وجود بارش شدید باران، مردم به سر دادن "الله اکبر" و "مرگ بر دیکتاتور" پرداخته، که یادآور ماههای آخر سلطنت پهلوی است. اسکای نیوز از درگیری بین مردم و نیروهای سرکوبگر خبر می دهد.

 

منبع: دیدگاه، 16 آذر 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 07 Dec 2009]  [ارسال‌کننده: nima]  [  ]  
اقای عشق به ازادی گرامی با درود : به نظر من احترام گذاشتن به سایت دیدگاه و یا هر سایت مردمی و مترقی و سرنگونی طلب غلو کردن نیست! زیرا همانگونه که یکی از روشنفکران امریکا جنوبی میگوید: بدون داشتن رسانه های مردمی هیچ کشوری به انقلاب دست نیافته است. شما میدانید که در سال ۵۷ قبل از قیام بخاطر نبود رسانه های مترقی و انقلابی مردم ایران و حتی بیشتر نیروهای سیاسی فریب اخوند جنایتکاری که خود مزدور امپریالیستها بود خوردند. وباز۲۰ سال بعد دوباره فریب اخوند شیادی مثل خاتمی را خوردند . و امروزهم اگر رسانه های مردمی و مترقی و سرنگونی طلب که متاسفانه تعدادشان در خارج بسیار کم است نباشند که ماهیت جنبش سبز سیدی که جناحی از خود رژیم است و رهبران جنایتکار انرا افشا کنید باز تعداد زیادی از مردم که متاسفانه حافظه ی تاریخی ندارند و تنهاهمیشه تحت تاثیر احساسات شان قرار میگیرند بدنبال موسوی و کروبی جنایتکار می افتند. بنابراین می بینید که نقش رسانه ها و نقش ژورنالیستهای مردمی و نویسندگان مترقی در اگاهی دادن به مردم و پیشتاز بودن خیلی مهم است. چنانکه انسان بزرگی مثل شاملو شاید در هیچ تظاهرات ضد رژیم اسلامی شرکت نداشت ولی او با قلمش باندازه هزاران نفر که جان خود را کف دست گذاشته اند و با این رژیم می جنگند مبارزه کرد. از ان گذاشته باید دید که فردی که جانش را کف دست گذاشته و به خیابان امده بخاطر منافع کدام طبقه مبارزه میکند؟ ایا فردی که با پوشین پیراهن سبز سیدی و شعار ارتجاعی یا حسین میر حسین به خیابان امده غیر از این هست که نا اگاهانه خواهان سلطه جناحی دیگر از رژیم بر مردم می باشد؟ اینجاست که نقش پیشرو رسانه های مردمی در اگاه کردن مردمی که هر چند سال بدنبال یکی از مهره های رژیم برای رهایی خود می افتند بسیار پر اهمیت است که باید بدان اجرنهاد.
  

[تاریخ ارسال: 07 Dec 2009]  [ارسال‌کننده: عشق به آزادی]  [  ]  
با درود نیما گرامی !
آنچه مسلم است این است که شما نباید این شعر را بصورت لفظی ترجمه کنید بلکه بجای گنج شما میتوانید آزادی را بگذارید وشعر سمبلیک است . میخواهد بگوید که بدون کوشش نمیتوان به نتیجه رسید پس بحث گنج وثروت اینجا یک سمبل است ونه اینکه من درجهت گردآوری ثروت از راه زحمتکشی معنی اش را در اینجا آورده باشم . شما حد اقل بایستی که رابطه شعر و متن را با یکدیگر درک کرده با شید که منظور کوشش برای نتیجه است و منظور سازماندهی مردمی است ، منظور ترجمه لفظی شعر نیست . ولی بهرروی من منظورم کوشش وکار برای رسیدن به نتیجه گیری مطلوب ا ست. اما در مورد سایت دیدگاه . ضمن احترام گذاشتن به کار سایت دیدگاه و دیگر سایتها که بهرحال تلاشی میکنند. نباید در عین حال غلو کرد وبرابر با مردمی کرد که جان خود را کف دست گذاشته وبا وحشی ترین رژیم دوران ما درگیر میشوند هر چیزی را باید بدرستی جای خود گذاشت آنوقت است که ارزش خود را نیز همیشه داراست . ستایشهای غلوآمیز درباره گروههای سیاسی ، افراد سیاسی تنها از ارزش واقعی آنها کم مینماید.
  

[تاریخ ارسال: 07 Dec 2009]  [ارسال‌کننده: nima]  [  ]  
اقای عشق به ازادی !: اولا این شعری که بالای کامنت خودتان گذاشته اید یکی از ارتجاعی ترین و ضد مردمی ترین شعری است که سعدی سروده و بارها متفکرین وشاعران مردمی ازارتجاعی بودن این شعر نوشته اند. اخه دوست عزیز تا کنون در دنیا کدام ثروتمند با رنج و کار کردن به ثروت و گنج رسیده است؟ که حال شما از کار گران و زحمتکشان میخواهید که اگر گنج میخواهند بیشتررنج ببرند؟.تمام ثروتمندان دنیا با استثمار و دزدی از مردم زحمتکش و کارگر به گنج رسیده اند. این گونه شعر های ارتجاعی شعار رژیم های ضد مردمی نظیر رژیم جمهوری اسلامی برای فریب مردم است که فریبکارانه میخواهد وانمود کند که مثلا رفسنجانی دزد ویا خامنه ای ادمکش با کار کردن و رنج بردن حال بعد از عمری به گنج رسیده اند!. دوما اینکه رسانه های مردمی امثال سایت دیدگاه با اگاهی های مردمی که به کاربران و خوانندگان سایت خود میدهد و همچنین با درج مطالب مردمی و پربار از نویسندگان مترقی و سرنگونی طلب تا کنون به همان اندازه افرادی که در خیا بانها به مبارزه با رژیم می پردازند وشاید هم خیلی خیلی بیشتر در سرنگونی سریع تر رژیم ادمخوار اسلامی سهم داشته و خواهد داشت . درود بر مسئولین سایت مردمی دیدگاه
  

[تاریخ ارسال: 07 Dec 2009]  [ارسال‌کننده: عشق به آزادی]  [  ]  
نابرده رنج گنج میسر نمیشود ، مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

میتوان خوابها و رویاهای زیبا برای سرنگونی رژیم جبار وستمکار اسلامی داشت ولی کسی که کار نکرده باشد ، مردم را سازمان دهی نکرده باشد ، مزد دریافت نمیکند و امروز این اپوزیسیون میخواهد با جار وجنجال و مردم سازماندهی نشده به جنگ یک دیکتاتور برود که برای بقای خود از هیچ جنایتی روبرگردان نیست . این یک نوع ساده اندیشی است وبا طبیعت مبارزه همخوانی وهمسانی ندارد . شما کار نکرده ومردم را سازمان نداده و آنها را تنها گذاشته و به خارج فرار کرده و یا به دیکتاتور دیگری آویزان شدن ویا از اوباما در خواست کمک کردن میخواهید این رژیم را سرنگون کنید و با یک مقایسه ساده با «اخر دوران سقوط رژیم سلطنتی» برای خود رویا سازی میکنید . نه ! به این سادگی نیست . کار نکرده، مفت خوری است و این با طبیعت مبارزه همسانی ندارد و دوباره تنها آزرده ونا امید باقی خواهید ماند چون کار نکرده در جهت مزد میباشید.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.