شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:


خبرگزاری فارس: در جريان تدارك همايش وحدت شيعه و سني جمعي از فرماندهان سپاه به مقام شهادت نائل شدند خبرگزاري فارس: سردار شوشتري جانشين فرمانده زميني سپاه و برخي ديگر از فرماندهان سپاه در شهر سرباز استان سيستان و بلوچستان به مقام شهادت نائل شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس از زاهدان، فرماندهان نيروي زميني سپاه در محدوده پيشين شهرستان سرباز ترور شدند. سردار شوشتري كه با هدف شركت در جلسه سران طوايف و ريش‌سفيدان راهي منطقه پيشين در محدوده منطقه سرباز شده بود، توسط افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفته و ترور شد. گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس نيز حاكي است،‌ صبح امروز در اقدامي تروريستي جمعي از فرماندهان سپاه استان سيستان و بلوچستان به فيض شهادت نائل آمدند. در اين اقدام تروريستي سردار نورعلي شوشتري جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و فرمانده قرارگاه قدس،‌ سردار محمدزاده فرمانده سپاه استان سيستان و بلوچستان، فرمانده سپاه ايرانشهر و فرمانده سپاه سرباز و فرمانده تيپ اميرالمومنين (ع) به شهادت رسيدند. " charset="utf-8" dir="rtl" style="text-align:right">فیس بوک
Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حمله به سپاه و قتل 60 پاسدار

علی ناظر

دیدگاه: بنا به گزارش رویترز بیش از 60 پاسدار در این حمله کشته یا زخمی شده اند. 5 فرمانده پاسداران،از جمله، جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه، در این حمله کشته شده اند.
علی لاریجانی در این رابطه گفت "اين مسئله نشانگر خصومت آمريكايي‌ها" و آن را " نتيجه اقدامات آمريكا مي‌دانيم". محسن رضایی در پیام تسلیتی در این رابطه گفت "بار ديگر پرده از چهره ددمنشانه انگليس، اسرائيل و منافقين كنار زد"
-------------------
در جريان تدارك همايش وحدت شيعه و سني

جمعي از فرماندهان سپاه به مقام شهادت نائل شدند

خبرگزاري فارس: سردار شوشتري جانشين فرمانده زميني سپاه و برخي ديگر از فرماندهان سپاه در شهر سرباز استان سيستان و بلوچستان به مقام شهادت نائل شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس از زاهدان، فرماندهان نيروي زميني سپاه در محدوده پيشين شهرستان سرباز ترور شدند.
سردار شوشتري كه با هدف شركت در جلسه سران طوايف و ريش‌سفيدان راهي منطقه پيشين در محدوده منطقه سرباز شده بود، توسط افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفته و ترور شد.
گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس نيز حاكي است،‌ صبح امروز در اقدامي تروريستي جمعي از فرماندهان سپاه استان سيستان و بلوچستان به فيض شهادت نائل آمدند.
در اين اقدام تروريستي سردار نورعلي شوشتري جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و فرمانده قرارگاه قدس،‌ سردار محمدزاده فرمانده سپاه استان سيستان و بلوچستان، فرمانده سپاه ايرانشهر و فرمانده سپاه سرباز و فرمانده تيپ اميرالمومنين (ع) به شهادت رسيدند.
اين اقدام تروريستي زماني به وقوع پيوست كه اين گروه از فرماندهان در تدارك برگزاري همايش وحدت ميان عشاير شيعي و سني كشور بودند.
اخبار تكميلي متعاقبا اعلام مي‌شود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8807260287

 

منبع: فارس، 26 مهر 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 19 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: ماشالله]  [  ]  
دستشان درد نکند.هر چه از این قاتلان و جنایتکاران و دزدان زحمت وجود گثیفشان را کم کنند بهتر است. انشالله با خیزش مردم ایران تمام جنایتکاران در دادگاههای صالح و با حضور داوران بین المللی محاکمه شوند .   

[تاریخ ارسال: 19 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: irani]  [  ]  
وقتی این خبر را شنیدم سراپا غرق شور و افتخار شدم.شجاعت و غیرت ایرانی‌ را دیدم و صفا کردم.همهٔ کسانی‌ که در راه آزادی میهن همهٔ دارایی خودشان را در طبق اخلاص میگذارند ازادگانی هستند که عشق و آزادی را با خونشان آبیاری میکنند.پیام این دلاور ایرانی‌ به خامنه‌ای و احمدی نژاد و سران خونخوار نظام فاسد ولایت این است.یا مرگ یا آزادی.و اگر خشونت خوب است بچشید مزه آنرا.درود بر آخرین شهید راه آزادی   

[تاریخ ارسال: 19 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: سیامک دهقانی]  [  ]  
عملیات انتحاری روز یکشنبه 26 مهر ماه 1388 که توسط عبدالواحد محمدی سراوانی؛ یکی از اعضای گروه جنبش مقاومت مردمی ایران(جندالله) برهبری عبدالمالک ریگی صورت گرفت آسیب پذیری و ضعف و ناتوانی جمهوری جنایت و کشتار اسلامی را در معرض دید خلقهای ستمدیدهء ایران قرار داد. بدرک واصل شدن دهها تن از فرماندهان سپاه از جمله پاسدار نورعلی شوشتری جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و پاسدار محمدزاده فرمانده سپاه بلوچستان و فرمانده تیپ امیرالمومنین ضمن اینکه داغ بزرگی بر دل سردمداران حکومت قتل و کشتار اسلامی گذاشت ولی در عین حال مرهمی هرچند موقت بر زخم دل مادران و پدرانی گذاشت که این رژیم لعنتی فرزندان آنان راا به اتهامات واهی به قتل رسانده است. واقعییت اینست که فقط طرفداران و عوامل جمهوری اسلامی از لت و پار شدن تعدادی پاسدار آشغال و رذل توسط مخالفین حکومت اسلامی ناراحت می شوند. در ایران کثیرالمله ستم ملی بر خلقهای کرد؛بلوچ؛عرب و آذری بشدت اعمال می شود و نتیجه این ستم وحشتناک هم انجام عملیاتهای هولناک بر حق بر علیه مسببین چنین جنایاتی است و صد البته کسی هم در داخل کشور برای کسانی که در قلب کشورهای امپریالیستی رحل اقامت ابدی افکنده اند تره خرد نمی کنند. اگر این آقایان طرفدار جنبش توده ای و دیگر شیوه های کار آرام سیاسی به حرف خودشان باور دارند برای هدایت و رهبری جنبش مردم بطور مخفی وارد کشور شوند و کار سازماندهی جنبش مردمی را پیش ببرند. وگرنه با تکرار تبلیغات تکراری وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بر علیه مبارزۀ مسلحانه و آنههم تحت پوشش چپ فقط پرت بودن خود از واقعییات جامعۀ ستمردۀ ایران را به نمایش می گذارند.   

[تاریخ ارسال: 18 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: فرهاد]  [  ]  
با درود جناب نیما

این درست است که رژیمهای حاکم تا بن دندان مسلح رانمیتوان با ناز ودر یک روزبهاری با تعارف سرنگون کرد . ولی باید بین قهر مردمی و گروههای آوانتاریستی که بدون قهر مردمی دست به سلاح میبرند تفاوت قائل شد. نتیجه این نوع ترورها را که به آن «مبارزه مسلحانه » نام نهادند را دیدیم . اما اینکه اگر در طی مبارزات مردم مجبور به دست گرفتن سلاح شوند و در ساختار مبارزه قهر مردمی باشد با پشتیبانی مردم حرف درستی است . آنچه که من با آن مخالف هستم قهر مردمی نیست بلکه ترور است بنام «جنگ مسلحانه». در خاطرات کاسترو میتوانید بخوانید که میگوید میتوانستیم باتیستا دیکتاتور سابق کوبا راترور کنیم ولی این کار را نمیکردیم چون میدانستیم که کمکی نمیکند و تنها نفر است که عوض میشود - نقل به مضمون . او تفاوت عظیمی بین ترور و جنگ مسلحانه مردمی قائل است وترور را رد میکند. بهرروی آنچه که من رد کردم ترور را به عنوان «جنگ مسلحانه» مردمی جا زدن وبعد هم اینکه ترور های اینچنینی ربطی به مبارزه قهر مردمی ندارد . زیرا عاملینش ارتجاعی هستند و نان خور امپریالیستها وهم به جنبش مردمی که در ارتقا خود به قهر انقلابی مردمی هم میتواند عروج کند اگر لازم باشد زیان وخسارت وارد میکند مانند گذشته
  

[تاریخ ارسال: 18 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: nima]  [  ]  
اقای فرهاد عزیز: هیچ رژیم دیکتاتوری در تاریخ به خودی خود سرنگون نشده و نمیشود چه رسد به رژیم دیکتاتوری فاشیستی و وابسته جمهوری اسلامی. اعلام مبارزه مسلحانه از طرف سازمان مجاهدین در سال ۶۰ که در ضمن رژیم این نوع مبارزه را به انها تحمیل کرده بود درست بود اما شکل این مبارزه مسلحانه اشتباه بود که منجر به شکست شد. مبارزه مسالمت امیز در کشور هائی قابل اجراست که مردمش از حداقل دموکراسی بر خوردار باشند نه در کشوری مثل ایران که جنایتکار ترین رژیمی که تاریخ به خود دیده بر ان حکومت میکند. رژیم ادمکش جمهوری اسلامی راکه نمیتوان با شعار الله اکبر و بوق زدن ماشین ها در خیابانها سرنگون کرد!. رژیمی که با هوا داران یک جناح از خود که به صورت مسالمت امیز به خیابانها امده بودند چنین رفتاروحشیانه ای دارد ایا به نظر شما میتوان بصورت صلح امیز سر نگون کرد؟ تازه اگر هدف رهبران جنایتکاراین جنبش ارتجاعی سیدی سرنگونی رژیم باشد که همه میدانم نه تنها نیست بلکه بقای رژیم است. بنابراین مبارزه مسلحانه و یا ترور انقلابی سران جنایتکار رژیم دراین روز هائی که توده های گرسنه زحمتکش و کارگر روزی صد بار جان میدهند و رژیم کوچکترین صدای اعتراضی را با گلوله پاسخ میدهد از طرف هر کس ویا هرجریان ضد انقلابی هم که باشد نه تنها به نفع جنبش مردمی است بلکه به نفع نیرو های سرنگون طلب داخل و خارج هم می باشد و باید برایشان دست زد . امروز دیگر همه انسانهای اگاه میدانند که شعار مبارزه مسالمت امیز یک شعار رژیم ساخته است.
  

[تاریخ ارسال: 18 Oct 2009]  [ارسال‌کننده:  دال. مصدق]  [  ]  
هر چند مردن انسانها باعث تاثر میباشد ولی شهادت این پاسداران را به ملت ایران و صاحب الزمان تبریک میگویم و امید اینکه تمام برادران و کسانی که مزاحم ازادی مردم ایرانند هرچه زودتر به درجه رفیع شهادت نائل شده و هم خودشان و هم ملت ایران را به رستگاری برسانند. امین یا رب العالمین.   

[تاریخ ارسال: 18 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: نادر]  [  ]  
جناب ناظر
دست و پنجه دلاوران بلوچ درد نكنه !
سلام و هزاران درود بر قهرمانان بلوچ افتخارآفرينان ايران زمين٠ شما با اين عمل قهرمانانه تان قلب و روح ٧٠ ميليون ايرانى تحت ستم اين آخوندهاى جنايتكار و فاسد رو شاد كرديد٠
لعنت و نفرين بر خمينى حرامزاده
  

[تاریخ ارسال: 18 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: فرهاد]  [  ]  
هورا !«پاسدا رکشی » شروع شد! این «اول مکافات » است .
ما نمیخواهیم از تاریخ درس بگیریم . که ببینیم اولا ترور بهیچ روی به نفع جنبش توده های مردم در تاریخ کشورما نبوده است برعکس به رژیم خدمت نموده است و این هم در تاریخ سی ساله به خوبی در نظر داریم که چگونه اعلام «جنگ مسلحانه » از طرف مجاهدین و ترورهای آنها بهیچ روی مردم را به صحنه نیاورد بلکه برعکس این حاکمیت بود که نان این ترورها را خورد و توده هارا سرکوب کرد وبه خانه فرستاد!
دوما هم یادمان نرود که این ترور توسط «جنداله» احتمالا صورت گرفته است که یک جریان ارتجاعی است -هرچند عمل هم ارتجاعی است به ضرر توده ها - ویادمان نرود که گروههای ملی گرای افراطی گرا اکنون از کدام منابع میتوانند تغذیه بشوند ! این است که الترناتیو هرج ومرج به نفع مردم نیست وترور هم به نفع مردم نبوده است و اینگونه ترورها هم راه برای مردم باز نمیکند . میتوان لحظه ای شادی کور داشت ولی اصل ماجرا به سود مردم واگر جنبشی هم در کار باشد نیست . این را تاریخ سی ساله ما با گروههای ترور مرتجع که فکر کردند که با این نوع ترورها «تور اختناف« را پاره میکنند نشان داده است .
متاسفم که هنوز در سطح مانده ایم !
  

[تاریخ ارسال: 18 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: مازیار]  [  ]  
این تازه شروع مکافات یافتن و تسویه حساب با رژیم جنایتکار و سران تبهکار و قاتل آن است. جنایتکارانی که با دخیل بستن به اربابانشان در خارج و چراغ سبز گرفتن از آنان به سرکوب جنبشهای مردمی که فقط خواهان زیستن در یک فضای انسانی و عاری از هر گونه سرکوب و ستم ملّی میباشند. نه تجزیه طلب هستند و نه مزدور بیگانه, آنطور که رژیم بشدّت وابسته و غلامان خانه زاد استعمار شب و روز در بلند گوهای تبلیغاتیشان می دمند. بارها گفتم و میگویم که اگر باجگیران و غارتگران بین المللی حمایت خود را از این رژیم پلید و ضدّ ایرانی قطع کنند, این رژیم در طرفه العینی و تنها در چند روز سرنگون خواهد شد, چرا که فقط با زدو بند و چوب حراج زدن به منابع ملّی توانسته است رضایت اربابانش را جلب کرده و گماشته وار به حکومت ننگین خود ادامه دهد. دست مریزاد ای فرزندان رستم برای گوشمالی دادن خائنین جنایتکار و ضدّ ایرانی!   

[تاریخ ارسال: 18 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: روزبه زرین]  [  ]  

آقای ناظر آیا لازم است که آرم این سپاه تبهکار را در کنار خبر چاپ کنید؟ تعدادی از پاسداران سیاهی که به سرکوب خلق بلوج مشغول بودند به مجازات رسیدند و امید است هر چه زودتر بقیه این اراذل و اوباش جانی به درک واصل شوند و مردم ایران از شر این آدمکشان گشتاپوی اسلامی برای همیشه رهایی یابند.

علی ناظر: لازم؟ نه! رسم ژورنالیستی؟ آری. 

همانطور که می دانید، دراین مورد بخصوص، خود خبر و رخداد (محتوا) از گذاشتن یا نگذاشتن عکس (شکل) خیلی مهمتر است. خواهش می کنم به آن هم بپردازید.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.