شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳ ژوئن ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فیل در تاریکی

کامران پارسایی

شرایط فعلی و فراز و نشیبهای این چند وقت مرا به یاد داستان مثنوی انداخت. داستان فیل در تاریکی .

 

شهري بود كه مردمش اصلاً فيل نديده بودند.

از هند فيلي  آوردند و به خانه تاريكي بردند و مردم را به تماشاي آن دعوت كردند.

مردم در آن  تاريكي نمي‌توانستند فيل را با چشم ببينيد، ناچار بودند با دست آن را لمس كنند. كسي  كه دستش به خرطوم فيل رسيد. گفت: فيل مانند يك لوله بزرگ است. ديگري كه گوش فيل را  با دست گرفت، گفت: فيل مثل بادبزن است. يكي بر پاي فيل دست كشيد و گفت: فيل مثل  ستون است و كسي ديگر پشت فيل را با دست لمس كرد و فكر كرد كه فيل مانند تخت خواب  است.

آنها وقتي نام فيل را مي‌شنيدند هر كدام گمان مي‌كردند كه فيل همان است كه  تصور كرده‌اند. فهم و تصور آنها از فيل مختلف بود و سخنانشان نيز متفاوت بود.

 

همچنان هر يک به جزيی كو رسيد

فهم آن می کرد و بر آن می تپید

از نظر گه گفتشان شد مختلف

آن یکی دالش لقب داد آن الف  و

.....................

 

تحلیل های ما از سناریوهای اجرا شده و نشده  نظام آخوندی حاکم بر ایران چنان مختلف شده که هر کس به نوعی فقط

جزیی از آن را شرح می دهد . غافل از این که فیل در تاریکی همچنان به زندگی ادامه میدهد. تازه آقایونی که خود دستی در جنایات سی سال گذشته رژیم داشتند به یکباره دمکرات شده و در جنگ قدرتی که خود به راه انداخته اند هر روز تنها گوشه کوچکی از جنایتهایشان را رو میکنند . اصلاح طلبان و در راس آنان موسوی . شیخ کروبی . هاشمی و گروه کثیری از جلادان که خود روزگاری فرمان اعدام ها . قتل ها . تجاوزها و هزاران جنایت دیگر را امضا کرده اند این روزها برای سهم طلبی از فاشیست دوران خامنه ای و اراذل و اوباشش  دست به افشاگری زده و هر روز با نامه نگاری به هم سعی در منحرف کردن جنبش مردمی را دارند . آقای موسوی در تازه ترین گفتار خود گلایه میکند که چرا دوستانش در بیدادگاه رژیم در کنار منافقین ( به زعم ایشان ) نشانده شدند.

 

مردم خواهان طرح خواسته‌ها و اعتراضات خود در جوی آرام و  عاری از تشنج بوده و هستند و آن کسانی که با برهم زدن تجمعات آرام مردم آن  رآیا حرکت اعتراضی مردم که بر پایه گفتمانی در چارچوبه قانون اساسی استوار  است و با شعارهای برگرفته از شعارهای انقلاب شکل گرفته در جهت منافع  بیگانگان است یا برگزاری دادگاه‌های نمایشی که در آن منافقین منفور را در  کنار فرزندان و شخصیت‌های انقلاب می‌نشانند ( به تاریخ 21 مرداد در نشست با اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات)

 

به این ترتیب سردمداراصلاحات درون حکومتی حب و بغض خود را به مجاهدین خلق نشان میدهد . موسوی و دیگران به خوبی میدانند که چگونه سناریو را پیش ببرند . آنان بارها اعلام کرده اند که در چارچوب نظام است که خواهان سهم خود هستند و غافل از اینکه مردم در خیابانها کلیت نظام را نشانه گرفته اند . ترس رژیم از بحران پیش آمده به قول خودشان به حدی است که بیشترین سرمایه گذاری را میکند تا از وضعیت فعلی خلاصی یابد . نمونه واضح آن را در حرکت های شکل گرفته در خارج از کشور به خوبی می توان دید . از مزدورانی که به خود اجازه نمایندگی از طرف ملت را میدهند تا سایت ها و رادیو هایی که به موقع و به دستور و با پول رژیم به میدان می آیند . متاسفانه در این میانه

 بخشی  ازاپوزیسیون خارج از کشور در تاریکی به دنبال فیل می گردد و به یکباره  وهیجان زده وارد دور جدیدی می شود که خواست رژیم است . موج سبز و به تبع آن حفظ موجودیت رژیم به هر صورت ممکن برخی را تبدیل به سیاهی لشگری نموده که بدون تحلیل مشخص دنباله روی را پیشه خود کرده اند . شیخ کروبی با دادن نامه ای مبنی بر اینکه در زندان ها تجاوز جنسی میشود به خیال خودش برگی از هزاران برگ جنایتی را رو کرد که خود در ده شصت به طور اخص در اجرا آن سهیم بوده است . اما ظاهرا در آن موقع به فتوای آقایون واجب بوده  است . آیا هزاران زندانی سیاسی که در سی سال گذشته مورد انواع و اقسام تجاوزات قرار گرفتند فرزندان ایران زمین نبودند؟ چرا این به اصطلاح اصلاح طلبان چشم خود را به روی جنایتی که در هفته های گذشته در شهر اشرف روی داد بسته اند ؟ شیخ کروبی . موسوی . هاشمی . خامنه ای . احمدی نژاد و هزاران هزار جنایت کار دیگر از این فامیل هزار توی نه فقط به فکر ایران و آزادی نیستند بلکه میخواهند به صورتی شده نظام خودشان را حفظ کنند . آقایان باید بدانند که این شامورتی بازی که در آورده اند به درد خودشان می خورد . نیرو های سر نگونی طلب به چیزی جز نابودی سیستمی که سی سال ارمغانی جز کشتار به همراه نداشته رضا نمی دهند . جنبش مردم ایران با خون خود خط سبز را پشت سر خواهد گذاشت و گول سناریویی که سعی در به انحراف کشاندن مبارزات مردمی را دارد نخواهد خورد. افشاگری های آخوند های حاکم از هر فرقه و دسته ای تنها می تواند حقانیت گفتارما را به اثبات برساند . ما فیل را سالیان درازیست که دیده ایم و در شرح آن برای خفتگان در تاریکی لحظه ای از پای نخواهیم نشست  و اما سخنی با همدلان در شرایط حاضر تنها با

حمایت ورقی و لفظی کاری از پیش نمی رود به عنوان یک چپ و بدور از اختلاف نظرهای فکری که سالیان درازیست مجاهدین خلق دارم پیشنهاد برگزاری اکسیون های اعتراضی بر علیه رژیم حاکم بر عراق را دارم . هموطنان مبارز ما هفته هاست که در محاصره پلیس عراق قرار دارند تنی از آنان در حمله وحشیانه پلیس کشته شده اند که خود بهتر از من می دانید بیایید با هم فریاد مان را به خیابانها ببریم  و به دفاع از جان هایی بپردازیم که آرزویی جز آزادی میهنشان در سر ندارند. خود را به خواب نزنیم و خمیازه کنان به گوشه ای ننشینیم.

 

کامران پارسایی

کلن آگوست 2009

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کامران پارسایی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.