شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تودهنی سیستماتیک به یاوه سرایان

علی ناظر

هفته پیش در عکس العمل به تهمت های سخیفی که به دیدگاه زده شده بود، در نامه ای نوشته بودم:
 
«...من از شما اکیدا می خواهم که به نهاد اطلاعات و ضد اطلاعات مجاهدین ابلاغ کنید تا در اسرع وقت و بدون هیچگونه پرده پوشی، کلیه اطلاعات و مدارکی که ثابت می کند علی ناظر وابسته به رژیم است را علنا و برای ثبت در تاریخ، منتشر کنند. بگذار یکی دیگر از عناصر رژیم افشا شود. اگر سکوت کنید و یا نتوانید چنین مدارکی (حداقل یک مدرک) را ارائه دهید، چون چنین اتهامی بی پایه و دست ساز عناصر وزارت اطلاعات رژیم که در سایتهای هوادار مجاهدین نفوذ کرده اند، است...»  
من
یک هفته مهلت داده بودم، ولی می دانستم که در چنین مواردی یک روز هم کافی است. و اگر مجاهدین پشت این معرکه باشند یک ساعت هم کافی است. بنابراین سکوت مجاهدین یک تودهنی همیشگی به یاوه سرایان و هوادارنمایان است. خیلی ها به من ایراد گرفتند که چرا تو اصلا وارد اینهمه مقولات پیچیده می شوی. ما می دانیم و تو می دانی، و حتی مجاهدین میدانند که همهء این حرفها تهمت است. «ولشون کن». همین که اینهمه شخصیتهای سیاسی، اعضای شورای ملی مقاومت، اعضای کمیتهء مرکزی و کادر سازمانهای چپ، شاعر و نویسنده و هنرمند، و هواداران مجاهدین با دیدگاه همکاری می کنند و برای دیدگاه مطلب ویژه می نویسند خود بیانگر مردود شمردن کلیه اتهامات است. اگر چنین احتمالی وجود داشت، آیا اعضای شورای ملی مقاومت، بنا به الزامات شورا، می توانستند به دیدگاه نزدیک شوند ؟
برای من اینبار، موضوع بر سر کشیدن یک دندان پوسیده 8 ساله بود. از تأسیس سایت دیدگاه، به مدت 8 سال این هوادارنمایان، هر روز با یک نام و بهانهء متفاوت ولی همیشه مخفی در پشت نام مجاهدین به من و دیدگاه تهمت زده اند. اگر پشت نام مجاهدین قایم نمی شدند، هر چه دلشان می خواست می توانستند بنویسند. نه تنها باعث رنجش نمی شد، بلکه به اندازهء لحظه ای هم به آن توجه نمی کردم.
باید همه چیز خیلی رُک و صریح و روباز بیان می شد. پاسخ شخصی من به این اراجیف کافی نبود. باید خود مجاهدین جوابی سیستماتیک به این قبیل (مثلا) هوادارانشان می دادند.
  
تودهنی به یاوه سرایان
مطمئن هستم که این هوادار نمایان حرفهای مسعود رجوی را نمی فهمند، اما آنها که اطلاعیه های مجاهدین را می نویسند خوب می فهمند که مسعود رجوی[مسعود رجوی: 12 تیر] چه می گوید: «...اما اگر با اين رژيم كه پليدي و نحوست  اول و آخراست, مرز سرخ ندارد, اگربااين رژيم,بنحوي درهم وهم جبهه وهم خط وهم موضع شده و مرز بندي و روزه ملي و ميهني دربرابر اين رژيم را ولو باندازه يك قطره يا يك گرم و به اندازه يك قدم يا يك قلم شكسته باشد, هركس كه ميخواهد باشد , در هر رده ومقام و مرتبت و مسئوليتي هم كه بوده , خائن و خيانت پيشه حقيري بيش نيست. نبايد به او نزديك شد . نبايد به او ميدان داد. بايد او را افشاوطردو تحريم كرد. ديگر شايسته هيچ اعتماد و احترامي كه از خون شهيدان سرچشمه گرفته نيست .«
به زبانی ساده تر، اگر مجاهدین، پس از آگاهی از محتوای آن مطلب اهانت آمیز و اتهامات سخیف در سایتهای (مثلا) هوادار مجاهدین، ذره ای به همسویی دیدگاه با رژیم شک داشتند و یا حتی فکر می کردند که دیدگاه «بااين رژيم,بنحوي درهم وهم جبهه وهم خط وهم موضع شده و مرز بندي و روزه ملي و ميهني دربرابر اين رژيم را ولو باندازه يك قطره يا يك گرم و به اندازه يك قدم يا يك قلم شكسته» نادیده گرفته، و یا فقط حس می کردند که دیدگاه (آنطور که در آن سایتها سخیفانه آمده است) «در عمل همچون گردانندگان جنایتکار رژیم آخوندی و وزارت اطلاعات بدنام» رفتار می کند، باور کنید بی امان و بدون پرده پوشی و ملاحظه موضعی صریح و سریع می گرفتند.

عدم
موضعگیری مجاهدین، مخصوصا پس از فضایی که بوجود آمد، در اصل تو دهنی سیستماتیک و محکمی به تمام یاوه سرایانی است که به مدت 8 سال پشت نام مجاهدین سنگر گرفته و به دیدگاه اهانت کرده اند. سکوت مجاهدین تأکیدی بود بر پوچ بودن اتهامات 8 ساله در بارهء علی ناظر و یا دیدگاه.
من هرچه می نوشتم و اگر به تک تک موارد اتهام پاسخ می دادم، نمی توانستم بهتر و روشن تر از سکوت معنی دار، و عکس العمل مجاهدین موضع بگیرم.
رژیم جمهوری اسلامی رفتنی است، بهار فراخواهد رسید
علی ناظر – 24 امرداد 1386
دیدگاه

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.