شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مسئولان قتل‌عام زندانیان سیاسی
همراه با عکس‌هایی از حسینعلی نیری، علی مبشری و...

ایرج مصداقی

 

یکی از کمبودهای مهم برای افشای چهره‌ی جناتیکاران در سطح بین‌المللی و تلاش برای دادخواهی، عدم دسترسی به عکس تعدادی از اعضای هیئت قتل‌عام ۶۷ بود.

تا پیش از این عکسی از حسینعلی نیری رئیس حکام شرع اوین و رئیس هیئت قتل‌عام زندانیان سیاسی و همچنین مرتضی اشراقی دادستان انقلاب تهران و یکی از اعضای هیئت کشتار زندانیان سیاسی انتشار نیافته بود. رژیم آگاهانه از انتشار عکس ‌‌آن‌ها جلوگیری می‌کند.

از مدت‌ها پیش هم و غمم را بر این گذاشتم تا بلکه عکسی از نیری و اشراقی به دست آورم و با انتشار آن پرده از چهره‌ی این جانیان بردارم. خوشحالم که این مهم در ‌ نوزدهمین سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی انجام می‌‌گیرد. 

تا آن‌جا که می‌دانم هیچ عکسی به تنهایی از حسینعلی نیری در جایی انتشار نیافته است یا من به آن دسترسی نداشتم، به همین دلیل عکس او را در چند مراسم عمومی و در میان دیگر سران دستگاه قضایی رژیم یافتم. نیری هم‌اکنون معاون قضایی دیوان عالی کشور است.

 

به غیر از حسینعلی نیری عکسی نیز از علی مبشری یافتم که در جریان قتل‌عام سال ۶۷ در بعضی از دادگاه‌های اوین به جای نیری حضور می‌یافت. علی مبشری هم‌اکنون رئیس دادگاه انقلاب است.

 

متأسفانه علیرغم تلاش زیادی که به خرج دادم، تاکنون نتوانسته‌ام عکسی از مرتضی اشراقی به دست بیاورم. وی هم‌اکنون رئیس یکی از شعب دیوان عالی کشور است. بسیار ممنون خواهم شد چنانچه یکی از هموطنان دسترسی به عکس او دارد برای من ارسال کند.

در عکس‌های زیر حسینعلی نیری را همراه با صاحب منصبان قضایی رژیم می‌بینید...  

لینک کامل به این مطلب:

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرج مصداقی:[تاریخ ارسال: 19 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: آذر]  [ sara_mona@hotmail.com ]  
واقعا خسته نباشید.با دیدن عکس این جانیان خشمم چند برابر شد.وهزار بار به شجاعت شهدا ی سر فراز درود میفرستم . با تشکر از زحمات شما   

[تاریخ ارسال: 08 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: سیامک دهقانی]  [  ]  
ای کاش دیگر سازمانها و جریانات خواهان سرنگونی جمهوری اسلامی بدور از تعصبات و حسابگریهای رایج سیاسی این نوشته‌ی مستند و باارزش را در سایتها و نشریات خود چاپ کنند تا تعداد هر چه بیشتری با چهرهای کارگزاران جنایتکار حکومت اسلامی آشنا شوند. مثلا فکرش را کنید که این مطلب در نشریه‌ی مجاهد، کار اقلیت، حقیقت، پیام فدایی، جهان امروز، کمونیست، انترناسیونال و غیره چاپ شود، واقعا خیلی جالب خواهد شد! چون واقعا عوامل و دوستداران رژیم را به جلز و ولز دچار خواهد نمود. در اینجا جا دارد به ایرج مصداقی بخاطر افشاءگریهای خوبش یک خسته نباشید بگویم!   

[تاریخ ارسال: 07 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: gholam]  [  ]  
ايرج مصداقي عزيز بخاطر انتشار اين عكس ها دستت را بگرمي ميفشارم اين تمام احساس من به توست ٠ كارت بسيار پر ارزش است ٠   

[تاریخ ارسال: 07 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: زندانی سابق]  [  ]  
با درود به ايرج عزيز و سپاس از افشاگری بارها، بارها دژخيمان و جانيان آن دوران
در مورد ادعا اين خانوم با درود احترام به تمامی شهدای اين دوران چه مجاهدين و چه نيروهای چپ طيف های از نيروهای چپ در نوشته ها گفتارهايشان در مورد اعدام های ۶۷ به شيوعی عنوان ميکنند که اگر فروغ جاويدان اتفاق نمی افتد اين کشتارهای زندانيان سياسی اتفاق نمی افتد واقعيت اينکه اگر چه می تواند يکی از دلايل باشد ولی نه همه آن بچه های که در سالها ۶۰ در زندان اوين و قزل حصار بودند بارها بارها از زبان حاج داود در قزل حصار و لاجوردی در اوين شنيده بودند بسياری از شما زنده از اينجا بيرون نميرويد و حاج داود بارها به بچه های ملی کش (کسانی که حکمشان تمام شده بود) می گفت تا زمانی که رژيم جمهوری اسلامی هست آزادی از زندان را فراموش کنيد و زندانيان هميشه با اين احساس و خطر مرگ زندگی ميکردند رژيم در آن دوران با هر بحرانی که روبرو می شد بلافاصله زندانيان با عکس العمل زندانبانان مواجه می شدند مثل روز های ۷تير و ۸ شهريور ۶۰ را اوين همه بچه ها بياد دارند و رفتن مسعود به فرانسه و يا جريان حمله مسلحانه در سال ۶۰ در آمل حاج داود و پاسدارها چه به روز بچه ها آوردند در قزل حصار و در آخر کار بعد مجروح کردن بسياری از بچه ها گفتند دفعه ديگه با اسلحه می آيم.
ولی کشتار ۶۷ يک پروسه از پيش طراحی شده توسط نظام بود برای پاک کردن مشکلی بنام زندانی سياسی و فروغ ميتوانست يکی از دلايل باشد مثل دلايل ديگری مانند خوردن جام زهر، بحران های اقتصادی و..... بسيار
ومهم اين نيست که چه گروهی اول قربانی شدند مهم اصل جنايت و شهادت بهترين فرزندان اين سرزمين که نبايد فراموش شود
با بهترين آرزوها برای ايرج عزيز
  

[تاریخ ارسال: 07 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: سعید]  [  ]  
مصداقی عزیز، خسته نباشی برای این کارهای ارزشمند ملی و تاریخی ات. روح شهیدان شاد.   

[تاریخ ارسال: 07 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: Hadi Shahab]  [  ]  
ايرج مصداقى گرامى،
اين عكس ها كمك بزرگى به مردم و نيروهاى انقلابى براى شناسايى اين آدمكشان در روز خيزش نهايى براى سرنگونى رژيم خواهد بود.
ايرج عزيز دست شما واقعا" درد نكند.
موفق باشيد
  

[تاریخ ارسال: 06 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: پروین پیروزی]  [  ]  
آقای مصداقی عزیز از این که شما از دست این جنایتکاران جان به در بردید خوشحالم اگر شما را می کشتند بسیاری از حقایق پنهان میماند.من به عنوان یک تبعیدی از شما تشکر میکنم و امیدوارم که در کارتان موفق باشید .مرگ بر این رژیم   

[تاریخ ارسال: 06 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: پرويز]  [  ]  
با درود فراوان به تو همت وپشتكارت اميد وارم كه هميشه موفق وسلامت وپيروز باشى اين بهترين كاردرسالگردقتل عام زندنيان پي پناه ومظلوم مان بود.ديدن چهرهاي اين جنايتكاران كه واقعاجنايت عليه بشريت ازسروكله آنها ميبارد.اميدوام كه خيلي دير نباشد كه آنهايى كه زنده هستنددردادگاه خلق محاكمه شوند.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.