شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

یک توضیح و پوزش از کاربران دیدگاه

ایرج مصداقی

خوانندگان عزیز دیدگاه سلام

 

دیشب تا صبح نخوابیدم و به مطلبی که در سایت ایران گلوبال تحت عنوان «سه پرسش از آقای ایرج مصداقی» با امضای خانم الهه‌ بقراط درج شده بود، پاسخ دادم و در ساعت ۴ و نیم صبح برای مسئول محترم سایت ایران گلوبال فرستاده و یک نسخه از آن را در دیدگاه که به صورت اتومات اداره می‌شود مانند دیگر کاربران شخصاً درج کردم. نام مقاله مزبور «خانم بقراط به دنبال چه هستید؟» بود که به دلیل زیر از روی سایت دیدگاه برداشته می‌شود.

در ساعت ده و نیم صبح پس از مراجعه از دکتر متوجه شدم آقای کیانوش توکلی در سایت ایران گلوبال توضیح داده‌اند که پرسش‌های مزبور که عنیاً به شکل یک مقاله در صفحه‌ی اول این سایت درج شده بود  متعلق به خانم الهه بقراط نبوده و از سوی فردی به نام الهه تهرانی ارسال شده است و ایشان به خاطر حجم کار به اشتباه تیتر را به نام خانم بقراط زده‌اند.

ذکر یک نکته ضروری است:

از آن‌جایی که خانم بقراط دارای هویت سیاسی مشخص بوده و از قلمزنان کیهان لندن می‌باشند زحمت پاسخ به پرسش‌های مربوطه را به خودم داده و ساعت‌ها روی آن برای روشن شدن افکار عمومی وقت گذاشتم.  

از آن‌جایی که این پرسش‌ها ربطی به خانم بقراط نداشتند و  پاسخ‌های من رو به ایشان نوشته شده بود غیرمنصفانه و غیر منطقی است که روی سایت باقی بماند. 
 آقای کیانوش توکلی مسئول سایت ایران گلوبال ضمن به عهده گرفتن اشتباهشان شخصاً‌ از ایشان پوزش خواسته‌اند. از نظر من بروز چنین اشکالاتی طبیعی است و همانطور که مسئول سایت ایران گلوبال توضیح داده‌‌اند سوء نیتی در کار نبوده است.

ایرج مصداقی

۴ ژوئن ۲۰۰۷

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرج مصداقی:[تاریخ ارسال: 05 Jun 2007]  [ارسال‌کننده:  فرهاد كسروي]  [  ]  

وقتي به هر مناسبتي ياد زندانيان سياسي و شهداي مجاهد و مبارز خلق دوباره در من زنده مي شود از خود بي خود شده و آتشي در تمام وجودم شعله ور مي شود. آقاي مصداقي با كارهايشان, شانه خود را زير بار مسئوليت سنگيني داده اند كه مطمئناصلاحيت به انجام رساندن آن را دارند. قوانين تكاملي بسيار سرسختند, هر فرد يا جريان و سازماني به عنصر ارتجاعي كه در اين دوران با آخوندهاي حاكم سمبليزه مي شود آلوده شد, بي ترديد جوهره انساني خود را به قربانگاه سپرده است. متاسفانه حال و روز رو به وخامت آ نها را در اظهار نظرات و نوشته هايشان مي توان ديد.

  

[تاریخ ارسال: 05 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: حمیدی]  [  ]  
به نظر من، پوزش سایت ایران گلوبال از خانم الهه بقراط کافی نیست و ایرج عزیز هم یک معذرت خواهی به خانم بقراط بدهکار است.   

[تاریخ ارسال: 05 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: Hadi Shahab]  [ mshah@gmx.net ]  
خانم الهه تهرانی كه در نوشتارش اين كلمه ركيك را نسبت به يك زندانى سياسى كه اينهمه براى مردم اين كشور مبارزه كرده و ميكند بكار ميبرد شناسنامه اش را بما نشان مى دهد. اين دشمنى يك خانم حداقل طرفدار شكنجه است. (اگر واقعا" خود شكنجه گر نبوده) بنظر ايشان در كارخانه ذوب انسان بايد مخالفين را آنقدر شكنجه كرد تحقير كرد از مرگ ترساند تا به قول ايشان به .. خوردن بيافتند.
اين منطق شكنجه با عقل هيچ انسان معمولى سازگار ندارد. اما خواهيم ديد كه در فرداى آزادى ايران چه كسانى در دادگاههاى مردم جوابگوى همكاريشان با رژيم كثيف جمهورى اسلامى بايد باشند كسانى كه شعار بر در وديوار مينوشتند "پاسداران را به سلاح سنگين مجهز كنيد" "براى سركوب ضد انقلاب با برادران پاسدار همكارى كنيد". يا مجاهدين خلق كه از خاك عراق براى آزادى ايران مبارزه ميكردند. چرا نميگوييد كه چندين سال جنگ فقط بخواست خمينى طول كشيد وآنهمه كشته و معلول حاصل سياست شخص ورژيمش بود. تاريخ كه ازيادمان نرفته كه هر شخص مجهول و الحويه مثل اين خانم آنرا بدروغ ترسيم كند. راستى خوابتان خير باشد ديگر كسى ( امثال شما ) نميتواند به اينراحتى بقدرت برسد كه آزاديخواههان را دوباره به محاكمه بكشد. واقعا" خواب عوضى ديديد.

خطاب به شكنج گر وطرفدارانش
اى جلاد ننگت باد
  

[تاریخ ارسال: 05 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: shahab]  [ shahabrasti@yahoo.co.in ]  
برای زنده ماندن این ایرج خدا را شکر می کنم و سپاسگزارم که این شهید زنده خلق از حافظه و صداقت و هوش بالائی برخوردار است و توانسته و می تواند گوشه های خونبار و پر از قهرمانی این ملت را برایمان بازگوید. باید مواظب سلامتی این ایرج بود و همه جانبه در مقابل همه فرصت طلبان و خائنین از او حمایت و حفاظت کرد   

[تاریخ ارسال: 04 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: شهره بهزادی]  [ shohreh29@yahoo.com ]  
ادبيات اين خانم نشان دهنده شخصيت و اصول فکری ايشان است. ديگر چه انتظاری از ديدگاه سياسی
ايشان می توان داشت؟ خوب است اول خودشان را بسازند و سپس به فکر ساختن اجتماع باشند. لومپنيسم خاص دستگاه فکری ارتجاع در کلماتشان موج می زند.
باز هم معلوم نيست حالا که بيشتر اين مقاله رو به کس ديگری بوده که اکثريتی بوده و سپس در دستگاه شاه پرستان جذب شده، چرا ايشان اينطور فشارشان بالا رفته است. می توان با همين کلمات تصورشان کرد.

راستی، از ديگر هواداران سازمانهای مارکسيستی و غير مارکسيستی که از کشتار سال 67 جان سالم به در برده اند پی پرسم که اگر کسی از شما بپرسد چرا ديگران اعدام شدند و شما مانديد، پس لابد خود و ديگران را فروختيد، واکنش آنها
چيست؟ وجدان انسانی دفاع از يک زندانی سياسی ديگر کجاست؟ مگر نه اينکه اول بايد از انسانيست دفاع کرد و سپس طبقات زحکمتکش و تحت ستم؟ در شهر عده ايی راه افتاده اند و اينطور ترور شخصيت می نمايند.
پاسخ شما به آنان چيست؟؟

  

[تاریخ ارسال: 04 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: amir]  [ small-black-fish@rogers.com ]  

hi.mr-mosdghy my name is amir

 [...]... سلام آقای امیر/ لطفا یکبار دیگر شماره تلفن را (به طور کامل) بفرستید / تا در اختیار آقای مصداقی قرار دهیم. شماره ای که قبلا نوشته اید، جواب نمی دهد. با کمال احترام: مسئول نظرات
  

[تاریخ ارسال: 04 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: بهرام]  [  ]  
از آقای ایرج مصداقی باید حمایت هم جانبه شود. انگاری آب در لانه توده ای اکثریتی ریخته شده که ایقدر شانتاژ میکنند.
اینها سعی در شیطان سازی میکنند و فحش هائی که لایق خود و آیت الله کیانوری و فرخ نهگدار هست به مخالفین آخوند ها میدهند تا شاید صدای مخالفان را خفه کنند.
اینها ملیجک های کراواتی آخوندها هستند. اینها از سرنگونی آخوند به اندازه پاسداران نقابدار وحشت دارند. چون اینها خوب میدانند که چه کثافتکارهائی کردند و میدانند که در فردای ایران آزاد پرونده خیلی از اینها رو خواهد شد.
مرگ بر آخوند و ملیجک های پررو که سعی در ایجاد جنگ روانی دارند که حتا در خارج هم کسی جرات نکند به اینها بگه شما در جنایات آخوند و در لو دادن و دسیگیری نوجوانان شرکت داشتید که بیشتر آنها به کمک شما اعدام شدند
آقای مصداقی زنده باشی و لطفا بیشتر بنویس
  

[تاریخ ارسال: 04 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: مسئول نظرات]  [  ]  

« آقای کیانوش توکلی در سایت ایران گلوبال توضیح داده‌اند که پرسش‌های مزبور که عنیاً به شکل یک مقاله در صفحه‌ی اول این سایت درج شده بود  از سوی فردی به نام الهه تهرانی ارسال شده است.»

***

ممکن است تشابه اسمی باشد ولی  دیروز در قسمت نظرات زیر نامه ۳۴ روزنامه نگار، نظری به نام خانم الهه تهرانی رسید که کپی آنرا می بینید:

ارسال‌کننده: الهه تهرانی کد نظر: 8745 elahetehrani22@yahoo.com تاریخ ارسال: 03 Jun 2007


لااقل نظرهای منفی درمورد اقای مصداقی جاسوس رجوی را هم بگذارید تا زیاد معلوم نشود که دیدگاه ارگان مخفی سازمان کثیف و جنایت پیشه مجاهدین خلق است. چه شده؟ چرا از یک مطلب بدون اسم اینقدر داغ کرده اید؟ فردا که ایران آزادشود باید در برابر دادگاه مردم جوا ب دهید که چرا دست در دست صدام به ایران حمله کردید و حالا با کیهان و وزارت اطلاعت و سپاه هم صدا شده اید؟ راستی آقای مصداقی چطور همه دوستان شما اعدام شدند وشما نجات پیدا کردید؟ دکانی که باز کرده اید برای پاسخ به وجدان تان نیست؟بجای همه اینها خیلی راحت بگوئیدمن گه خوردم و اعدام نشدم. همین به خدا راحت تر است.


 
  

[تاریخ ارسال: 04 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: Hadi Shahab]  [ mshah@gmx.net ]  
با درود به ايرج مصداقى عزيز
واقعا" كه خوب نوشتى واز ته دل صحبت كردى ببينيم اين خانم كى جواب كامل تو را در كيهان چاپ لندنش چاپ ميكند اين رسم معمول روزنامه نگاريست و دليل بر با انصاف بودنش نيست. ناراحت نشو واقعيت اينست كه اينها از زنده ماندن تو خيلى ناراحت هستند. اينك كسى بيايد افشاگرى از آن كشتار سال ٦٧ كند و كسانى كه با آن جانيان همكارى كردند را بنامد. بنظر اين خانم (طلب كار) وشركا بهتر است در آنمورد صحبت نشود همه چيز پنهان بماند تا اينها دوباره به اين خلق بيچاره دمكراسى بفروشند. با تشكر از شهامت و پشتكارت.
  

[تاریخ ارسال: 04 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: مهدي برزين]  [ Mehdi-Barzin@web.de ]  
سلام و درود فراوان بر تو و تمامي مبارزان راه ازادي ايران و ايراني ! ننگ و نفرت بر سردمداران و ايادي آدمكش جمهوري جهل و جنايت آخوندي ايران !

ايرج عزيز مرحبا و دستت درد نكند. با جوابهايت و كردار و منش ات دهان ياوه گويان و عمله و اكراه آخوندهاي جنايتكار خوب ميبندي. درود بر مادر و پدر هائي كه چنين فرزنداني را در دامان خود ميپرورند ~ شير مادرت ً حلالت ً باد !
ميبوسمت و دست تو رفيق / برادر و هموطن مبارز را بگرمي ميفشارم.

نابود باد رژيم سراسر جنايت و خيانت جمهوري جهل و ضد بشري جمهوري اسلامي ايران !!!!!!!

مهدي برزين - آلمان
  

[تاریخ ارسال: 04 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: کوشا]  [ koosha70@gmail.com ]  
علاوه بر یک مورد جعل نام و امضای یک نفر با دو نام، بیش از نیمی از اسامی 34 نفر اساسا در اینتر نت و جود ندارند!!! اینها چه خبرنگارانی هستند که حتی یک نمونه کار خبری شان در عصر ارتباطات روی نت نیست؟ در یک کلام لیست بشدت مشکوک و مخدوش است. تازه همان تک و توک نامهای موجود هم تعدادی ورزشی نویس و سینمائی نویس هستند با وجوه مشترک همکاری با روزنامه های رژیمی و الان با روزآنلاین. به راستی برای این جاعلان لیست سازی و امضا سازی از چنین افرادی کار مشکلی ست. وقتی در فرم نیز لیستشان اینقدر مخدوش و فاقد ارزش هست وای بر محتوا.   

[تاریخ ارسال: 04 Jun 2007]  [ارسال‌کننده:  حمیدی]  [  ]  

آقای مصداقی عزیز، درود بر تو. در مورد جوابیه های مستدل و منطقی که ارایه می دهی تو را تحسین می کنم. این که حقایق مربوط با آزادی ات از زندان رااین چنین صادقانه بیان می کنی، و به موازات آن، بر وفای عهد خود با آرمان هایت و یاران از دست رفته،پای می فشاری. شیوه ای که در پیش گرفته ای شاید منحصر به فرد باشد. این روی کرد صادقانه و انسانی می تواند الگویی برای بسیاری از انسان هایی باشد که در یک چنین شرایط دشوار و بغرنجی قرار می گیرند، ولی با روسفیدی و دست آوردهای انسانی والاتری از آن بیرون می آیند. صرف نظر از هشیاری ها و تاکتیک هایی که برای گریز از مرگ و حفظ جانی که به قول شاملو ارزش اش در این رژیم از مزد گورکن کم تراست، همین که نشان داده شود که می توان به رغم ابتلایات مهلک و ویرانگر، گوهر انسانی خویش را حفظ کرد و به بازسازی و ارتقای آن پرداخت، بسیار ارزشمند و ستودنی است.هم وطنان ژورنالیستی که در برابر شما قرار گرفته اند، تا یک زوج ژورنالیست با سابقه را به قلمرو خاکستری اپوزیسیون وارد کنند، از این حقیقت غافلند که حیطه کارفرهنگی، نفس پاک و صداقت می طلبد و بدون آن هر نوع تولید فرهنگی فاقد اصالت و تاثیر گزاری لازم بوده و در یک افق تاریخی، از طرف مردم طرد خواهد شد. یک پراگراف نوشته با صداقت ماندگار تر و تاثیرگزار تر از هزاران برگ تولید پر زرق و برق کلمات بدون آبشخور صداقت و یگانگی با خود و مخاطب است. [...]

  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.