شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

ایرج مصداقی

امیر عزتی یکی از امضا کنندگان نامه ۳۴ تن از روزنامه نویسان در دفاع از هوشنگ اسدی و بر علیه من، در وبلاگ «موج نو» که متعلق به اوست، چنین نوشته است:

 

«تنها نام مستعاری که در طول دو سال گذشته استفاده کرده‌ام، آرینا امیر سلیمانی است که از ترکیب نام عزیزترین کسانم و به پیشنهاد سردبیر روز آنلاین ساخته شده است و تعلق این نام به من نیز اظهر من الشمس است»

بعداً‌ امیر عزتی و همکارانش در روز آنلاین فکر کردند زرنگی کرده، مطلب فوق را از وبلاگ امیرعزتی پاک کردند. آدرس اصلی نوشته چنین بود:  http://www.newwave.blogfa.com/post-171.aspx

ولی غافل از این که حافظه‌ی گوگل آن را ذخیره کرده و دستشان را رو می‌کند و رو سیاهی به ذغال می‌ماند.  کافیست نام آرینا امیر سلیمانی را در گوگل جستجو کنید و سپس بر روی کلمه‌ی Cachad کلیک کنید تا نوشته‌ی بالا پدیدار شود.

این که چرا به افراد توصیه می‌شود در روز آنلاین هم با نام مستعار بنویسند و هم با نام اصلی، از کرامات سردبیر روزآنلاین و گردانندگان آن است. البته این قاعده را تمامی دست‌اندرکاران این سایت رعایت می‌کنند، چرا که ظاهراً برایشان نان و آب دار تر است و لابد در حساب سازی و بودجه‌ تراشی و ... بیشتر به کار گردانندگان روز‌آنلاین می‌آید.

البته پیش از اعتراف امیر عزتی نیز آگاهان سیاسی به خوبی می‌دانستند که هوشنگ اسدی، نوشابه امیری، مسعود بهنود و بسیاری دیگر در روزآنلاین هم به نام خود مطلب منتشر می‌کنند و هم با نام‌های مستعار!

 

اما آن‌چه که در این‌جا برای من مهم است اغراض آلوده‌ی تهیه کنندگان نامه‌کذایی در دفاع از «زوج مبارز» هوشنگ اسدی و نوشابه‌ امیری است. آن‌ها از هر شیوه‌ای برای پیش‌برد اهداف مغرضانه و زشت خود استفاده می‌کنند.

این بار ضمن پیشرفت در امر کلاهبرداری به جعل اسامی نیز پرداخته‌اند که خوشبختانه لااقل در یک مورد دستشان رو شده است. از خوانندگان عزیز دیدگاه به ویژه کاربر عزیزی به نام کوشا که مرا در جریان کلاهبرداری امضا‌ء کنندگان قرار دادند، صمیمانه تشکر می‌کنم.  

در میان امضاهای نامه‌ی مزبور نام‌ امیر عزتی و آرینا امیرسلیمانی دیده می‌شود. امضا کنندگان تأکید کرده‌‌اند:

امیر عزتی ( فنلاند)

آرینا امیرسلیمانی ( هلند)

به اعتراف امیر عزتی، آرینا امیرسلیمانی نام مستعار اوست و این مسئله «اظهر من‌الشمس» است. معلوم نیست یک فرد با دو نام مختلف در یک لحظه چگونه در دو کشور مختلف به سر می‌برد و متنی را امضا می‌کند؟

لابد این‌ها در زمره‌ی امدادهای غیبی است.

با توجه به مورد فوق این سؤال پیش می‌آید که امضای نامه‌ دفاع از هوشنگ اسدی و نوشابه امیری  در چه محلی و توسط چه کسانی صورت گرفته است که چنین اشتباهی رخ داده است؟

شاید دستور اداری گردانندگان «روز آنلاین» به کارمندانشان بوده است.

شاید کارمند متصدی امر از هول حلیم در دیگ افتاده است. شاید او به سوابق اداری موجود در آرشیو روزآنلاین مراجعه کرده است. احتمالاً‌ در آن‌جا مسئولان روز آنلاین در زمره‌ی همکارانشان نام امیر عزتی از فنلاند و آرینا امیر سلمیانی از هلند را نوشته بودند و ماشین امضا جمع کنی تصور کرده این ها دو نفر در دو کشور مختلف هستنند!

اما این امضاها به خوبی ماهیت هوشنگ اسدی و نوشابه امیری، سایت روزآنلاین، سردبیر و گردانندگان آن را روشن می‌کند. چنان‌که ملاحظه می‌شود دست این افراد هر چه بیشتر رو می‌شود. آیا این افراد پرنسیبی هم دارند؟

آیا بویی از اخلاق برده‌اند؟

قضاوت را به شما وا می‌گذارم.

 

ایرج مصداقی

۳ ژوئن ۲۰۰۷

Irajmesdaghi@yahoo.com

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرج مصداقی:[تاریخ ارسال: 03 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: علي سالاري]  [ G_alisalari@hotmail.com ]  
سلام بر تو ايرج عزيز و خدا را شکر که امثال تو زنده مانديد تا پيام و تجربهً آن خونهاي بناحق ريخته شده را که در آيينهً ذهن و خاطره ات حک شده اند، انعکاس دهيد، باشد تا آن فداکاري ها، مقاومت ها و جانبازي ها، برغم نيات شوم قاتلان سرمست رژيم و حاميان سياسي شان به فراموشي سپرده نشوند و در مسير ارتقاء مبارزات مردم ايران براي آزادي و دموکراسي بکار آيند. مگر نه ا ينکه انکار تاريخ سبب ساز تکرار آنست، يکي از الزامات فراهم کردن بستر آزادي، شناختن سره از ناسره، خائن از خادم،و صادق از کذّاب است. مگر مي شود بدون چنين شناخت و تميز دادني، راه را از چاه باز شناخت. وانگهي، فراموش نکنيم که رژيم خميني و جريانات سياسي مختلف ايران، در هرصورت متعلق به همان آب و خاک و فرهنگند. در فقدان فرهنگ و تجربهً فضاي دموکراتيک در ايران هم "گرحکم دهند که مست گيرند... در شهر هرآنچه هست گيرند". بنا براين بسيار مهم است تا در ايجاد و حفظ فضاي ديالوگ انتقادي بين نيروهاي مدعي آزاديخواهي، عدالت طلبي و دموکراسي خواهي مصر بمانيم تا هرکس بتواند متاع خود را به ارزش رقابتي اش بفروشد، در قضاوت ها هم ملاک هاي رقابت دموکراتيک بر ملاک هاي صرفاً مذهبي، قومي و ايدئولوژيک فائق آيند. بارها شنيده ايم که ارتجاع حاکم، تجربهً مديريت در ادارهً حکومت را از سران نهضت آزادي و مليون در دولت بازرگان و بني صدر آموخت. تجربهً سرکوب و شکنجه، ولي اينبار با کلاه شرعي، را از بازماندگان ساواک شاه يادگرفتند. در ايدئولوژيزه کردن شامورتي بازي مبارزه با شيطان بزرگ (براي توجيه سرکوب هاي داخلي و از دور خارج کردن رقبا بمنظور قبضهً تمامي قدرت) نيز توده اي - اکثريتي هاي عاشق مبارزات ضد امپرياليستي امام بدادشان رسيدند... همانطور که ناپختگي و تکروي نيروهاي انقلابي-ايدئولوژيک اوان انقلاب، منجمله ما مجاهدين نيز مزيد بر علت شد و بستر به قدرت رسيدن فاشيستي ترين، شقي ترين و ارتجاعي ترين نيرو در فضاي ناشفاف و مه آلود سياسي ايران را فراهم کرد. بنابراين براي غلبه بر اين نيروي مهيب ارتجاعي بايد همين فضاي شفاف و آزاد مجازي اينترنت را غنيمت شمرد و شفاف سازي کرد تا هزينهً رسيدن به آزادي را براي ملت و مملکت خود هر چه کمتر کنيم. بايد نقد کرد و نقد پذيرفت تا برآيند حاصل از تقابل اطلاعات و داده ها، واکاويده شده از همهً زوايا، حتاالامکان به حقيقت نزديکتر باشد. مگر نه اينکه مبارزه براي آزادي، مبارزه براي کشف و پاسداشت حقيقت نيز هست، بقدري که برداشت هاي ما از واقعيت به حقيقت نزديک شود، به همان ميزان آگاهي هاي ما کامل تر شده، نيت ها خالص و انساني تر شده اند، آدمي از اغراض و اميال و ملاک هاي استثماري و تبعيض آلود جنسي، قومي، مذهبي و ايدئولوژيک عاري تر شده، و آنجاست که با واکسينه شدن در مقابل تمام قيود بنده ساز استثماري و تبعيض آلود، آدمي قضاوت به حق مي کند، حق به حقدار رسيده و بلحاظ فردي و اجتماعي، در مسير کمال مطلوب خود، که قرين آگاهي، آزادي، عدالت و صلح و صفاست، به مقام و منزلت انساني اش معناي عيني مي بخشد. براي تو و همهً مجاهدين و مبارزين راه آزادي، عدالت و دموکراسي در ميهن اسير، آرزوي سلامتي، بهروزي و پيروزي مي کنم. شاد و سربلند باشي   

[تاریخ ارسال: 03 Jun 2007]  [ارسال‌کننده:  امير کيا]  [ amirkia1979@yahoo.fr ]  

اين ديگر اطلاعيه حزب توده ايران در نامه مردم شماره ۱۹ به تاريخ ۷ خرداد ۱۳۵۸ نيست که نسخه ای کاغذی بود که بتوان امروزه حتی وجودش را منکر شد.( اگر چه توده ای باشرف کم نداريم و حتما اسماعيل وطن دوست هايی هستند که تن به هر خفت و خواری ندادند و زنده ماندند و اين اسناد را افشاء خواهند کرد). برای اين فرهنگ کاران( مرا ياد فرنگی کاران يعنی ماموران و جانوران جمهوری اسلامی در خارج مياندازد)، که در روز روشن مطلب را پاک ميکنند تا دو نفری را که يک نفر بوده است کتمان کنند، يک لحظه تصور کنيد که مثلا يک کدامشان در ۲۵ سال پيش با زندانبانان همکاری ميکرده است، چگونه براحتی اثر آنرا مايل بودن که پاک کنند.
نوشته ها در وبلاگ ها بصورت سکانسيل هستند، يعنی پست ۱۷۰ قبل از پست ۱۷۱ است و اما آقای دو اسمی بناگهان پست ۱۷۱ را که شنبه پنجم خرداد ۱۳۸۶ نوشته بود پاک ميکند تا اثر جرم را پاک کند. اما کجاست قدری شرم ؟
به مطالب اين شريک جرم آقای اسدی توجه کنيد: (موارد زیر را تک تک کلیک کنید)

دوشنبه سی و يکم ارديبهشت 1386

چهارشنبه دوم خرداد 1386

چهارشنبه دوم خرداد 1386

شنبه پنجم خرداد 1386

پاک شده توسط امدادهای غيبی

  

[تاریخ ارسال: 03 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: شکری]  [  ]  

این کلاهبرداران خجالت نمی‌کشند نام روزنامه نگار بر خود گذاشته اند؟ یک عمر نان رژیم را خوردن آخر و عاقبتی بهتر است این ندارد

مسئول نظرات: سلام بر شما . خواهش میکنم همه این ۳۴ نفر را مثل هم نبینیم.  پاسخ آقای مصداقی و نظرات سنجیده کاربران عزیز، شمار اندکی از آنان را وادار خواهد ساخت به یک نفر جواب بدهند. به خودشان .  مجبورند به «دیدار با خویشتن» بروند.

 با کمال احترام
  

[تاریخ ارسال: 03 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: فرخی]  [  ]  
گفتند روباه رو پنبه تخم می‌کنه یا روی کاه، طرف پاسخ داد از این پدرسوخته هر چی بگی برمیاد.
به نظر من نامه زوزنامه نویس‌ها کار خود هوشنگ اسدی و همسرش است. نثر آن هم به شیوه‌ی توده‌‌ای ها و اطلاعاتی هاست. از هول حلیم در دیگ افتاده و نام‌های مستعار را هم اضافه کرده است.
اگر کمترین شکی در نوشته آقای مصداقی بود با این واکنش ها برطرف می‌شود
  

[تاریخ ارسال: 03 Jun 2007]  [ارسال‌کننده: احمدعلی رضایی]  [  ]  
مصداقی عزیز، حقایق رخ داده شده را از محسن درزی شروع کردی،به هوشنگ اسدی رسیدی و نهایتا به عبدالله شهبازی.دقیقا به خال زدی. خیلی ها فراموش کرده اند و خیلی ها هم دوست دارند بفراموشی سپرده شود خیانت این جماعت.آب تو لونه توده ای ها و اکثریتی ها ریخته ای.دقیقا به همین دلیل است که سر ها را به دیوار میزنند و و جمع آوری امضاء با اسم اصلی و مستعار.زنده باشی و سلامت.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.