شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

هر پديده اي عمري دارد

علی ناظر

کاربران و کارورزان محترم ديدگاه،
با سلام
با توجه به مشکلات عديدهء فني و سرويس رساني، و با در نظر گرفتن محتواي نوشته هاي قبلي از جمله گام بعدي، چشم انداز، و... و تأسيس سايت بحران که به زبان انگليسي خواهد بود، سايت ديدگاه از اول فروردين 1386 به فعاليت خود خاتمه خواهد داد.
سايت از اول فروردين 1386 به بعد به روز نخواهد شد، اما کليه مطالب که در سايت ثبت شده اند، تا پايان آذر 1386 در اختيار عموم باقي خواهند ماند.
تا آنروز، ديدگاه به روال هميشگي به کار خود ادامه خواهد داد.
سلام بر خلق
علي ناظر

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 12 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: mahtab]  [ mahtab_144@yahoo.com ]  
اقای علی ناظر سلام
خسته نباشید
من که این شب عیدی،عیدی که نیست اما در هر صورت بسیار غمگین شدم. رفیق عزیز خیلی ها شما را دوست دارند اما هنوز شما را ندیده اند. سایت شما را هم دوست دارند و آن را مطالعه می کنند. سایت دیدگاه پدیده ای مناسب روز است و قدیمی نشده چون هنوز ما بعد از صد و پنجاه سال مبارزه به خواسته های دموکراتیک خود نرسیده ایم پس چطور سایت دیدگاه که بذر امید میپاشد و به قلمهایی که شکسته شد مکان میدهد،قدیمی است!! علاوه بر این در پدیده های کهنه می توان جوانه پدیده های نو را دید. تغییرات کمی می تواند به تغییرات کیفی تبدیل شود.
در هر صورت قصد این بود که بگویم من و دوستانم که از خوانندگان سایت دیدگاه هستیم،دوستت داریم و هنوز امید داریم که سایت دیدگاه برقرار و پایدار بماند.
  

[تاریخ ارسال: 10 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [ jamal75de@yahoo.de ]  
بعضی ها که خودشان به خودشان بر حسب عادتی ديرينه عنوان راديکال و انقلابی داده اند (و واضح و مبرهن است که طبقه کارگر را هم نماينده گی ميکنند) و البته يکی از شاخص های انقلابی بودنشان هم بزعم خودشان مخالفت با مواضع مجاهدين است ، سعی دارند طوری وانمود کنند که سايت ديدگاه به نحوی در حال پيشبرد خط مجاهدين و شورا بوده است و خلاصه اينکه زد و بندی بين ديدگاه و مجاهدين در کار بوده است.حال اينکه اين سايت بعضا از طرف هواداران مجاهدين و شورا هم, از جمله خود من بارها مورد انتقاد قرار گرفته است که امکانات ديدگاه را بيشتر از آنکه در اختيار منتقدان مجاهدين قرار دهد در اختيار اضداد مجاهدين که کارشان فقط عقده گشائيست قرار داده است. اشکال کار اما در اين است که هر کسی از ظن خود يار ديدگاه شده است و توقع دارد که سياست حاکم بر ديدگاه طبق خواسته ها و باورهای ما جهت گيری کند.با توجه به اين نکات ميتوان فهميد که گرداندن يک سايت که ميخواهد انقلابی وراديکال باشد و در ضمن فرا سازمانی هم بماند چقدر سخت و طاقت فرسا است و از اين بابت بايد به آقای ناظر واقعا يک دست مريزاد حسابی گفت.
  

[تاریخ ارسال: 10 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: محسن ايزدپناه]  [ mohsen12@gmail.com ]  
ديدگاه بسته نخواهد شد. آقاى ناظر در چهار سال پيش هم اعلام كردند كه سايت را ميبندند اما با دريافت نامه اى از مهدى سامع كه در همان زمان منتشر شده بود از بستن سايت منصرف شد. قطعا ناظر با مشكلات زيادى روبرو هست كه ميبيند راهى براى رفع آن پيدا نميكند از همين رو به آخرين حربه دست ميبرد كه همان نشان تظلم خواهى است . او قصد دارد كه همه را متوجه مشكلاتش كه معلوم نيست چه هستند كند اما بدترين و ناصادقانه ترين راه را برايش انتخاب كرد.
سايت ديدگاه مهمترين تريبون اينترنتى براى متعادل نشان دادن چهره مجاهدين و شوراى ملى مقاومت بود. اين سايت توانست سبب شود كه حمله به مواضع امروز مجاهدين از سوى اپوزسيون راديكال و انقلابى به مجاهدين و سياستهاى پروامپرياليستى اش كمتر شود . بنابراين به همين دليل امكان ندارد كه ديدگاه تعطيل شود. در اينده خواهيد ديد كه ديدگاه خواهد ماند. حتى اگر به قيمت يك تعطيلى موقت چند هفته اى هم باشد اما باز دوباره خواهد آمد. اين بازى از فرط تكرار به ابتذال رسيده
  

[تاریخ ارسال: 09 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: هموطن شما]  [  ]  
هر کسی هم جای آقای ناظر باشد (با توجه به واقعیتهایی که کم و بیش همه ما حس می کنیم) با مشکلات زیر روبروست که اگر رفع بشود دلیلی بر تعطیلی دیدگاه باقی نمی ماند.
یکی دو مورد دیگر هم (غیر از آنکه نوشته ام)هست که امیدوارم شما خودتان اشاره کنید و راه حلش را ارائه دهید.
اول مسئله مالی . تعارف نکنیم اگر کسی یا کسانی بخواهند تمام وقت به دیدگاه مشغول باشند و آنرا مرتب و تر و تمیز کنند، باید از خیر کارهای دیگر بگذرند و به همین دلیل نیاز مالی هرسایت واقعی است. (مخارج دیگر هم هست مثل تلفنهای ضروری، سِرور و...)
دوم فرد یا افراد کمکی که بطور نسبی به کار سایت (و حوضه ای که بعهده می گیرند) آشنا باشند و حاضر باشند مایه بگذارند. دست تنها صدا ندارد. و دست تنها نمیشه کاری را تا ابد به پیش برد.
سوم: برخی بی پرنسیبی هاو ایرادات بنی اسرائیلی کسانیکه خود کاری نمی کنند اما از اینکه کسی آستین همتش را بالا زند، دلخور میشوند (از آنچه با غرض و مرض همراه است می گذریم گرچه واقعا نمیشود گذشت!!)
تنگ نظری ها و برچسب ها و پشت سر صفحه گذاشتن ها می تواند هر صاحب سایت یا صاحب قلمی را کلافه کندو در تنگنا بگذارد.

  

[تاریخ ارسال: 09 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: فرج الله خاکخور تهرانی الاصل]  [  ]  
خدمت دوستان و علاقمندان دیدگاه! این علی ناظر عزیز را هر چه تشویقش می کنیم نبند! تعطیل نکن دیدگاه را! اینقدر مردم را آزار نده و مثل آن علی معروف که: رفت و افتاد ناگهان در حوض.لجباز نباش گوشش بدهکار نیست من پیشنهاد می کنم تشویق را متوقف کنیم و از این به بعد در دنیائی که سردمدارانش امثال بوش ورفسنجانی و احمدی نژاد هستند و اساسا کار با فشار و زورگفتن و سرکوب جلو میرودمقداری تهدیدش کنیم و بترسانیمش که: حالا تو دیدگاه را ببند ببین بعد از بستن دیدگاه در هیچ کجای عالم از دست این بیست سی هزار کاربر در امان نخواهی بود و روزگارت خواهد شد مثل روزگار این سلمان رشدی. حالا دیگر تصمیمم با خودت. خب دوستان ما تهدیدمان را کردیم نوبت شماست.   

[تاریخ ارسال: 09 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: حمید رضا ثانی]  [ jackie@phatjoint.com ]  
رفیق گرانقدر جناب علی ناظر
بی هیچ تردیدی بسته شدن این سایت ضربه ای بزرگ به کل اپوزیسیون سرنگونی طلب خواهد بود.کدام سایت را سراغ داریم که دیدگاهها و نظرات کلیه ی اپوزیسیون را در فضایی کاملا دموکراتیک منتشر سازد.حتی سایت وزین روشنگری نیز از این نظر یکی دو پله از دیدگاه پایینتر است.
در ضمن جناب آقای شهرام گرچه من با کلمه به کلمه ی نوشته تان در مورد مجاهدین موافقم ولی در مورد سایت دیدگاه الحق که بی انصافی کرده اید.
  

[تاریخ ارسال: 08 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: حمید چاووش]  [  ]  
سلام! آقای ناظر صفحه اول سایت شما مرا یاد
یارد سل می اندازد.(yard sail
انگار همه چیز را چیده اید توی حیاط و چوب حراج زده اید !!( شوخی)
ولی جدا چرا یک دفعه تصمیم گرفتید توی این شلوغ پلوغی دنیا سایت را ببندید!تازه اول سایت باز کردن است . خوبست با توجه به اوصاع ایران و تحولات جدید درتصمیم تان تجدید نظر کنید. درهرصورت موفق باشید
  

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: گل مولا]  [  ]  
سلام بر ناظر جان! اولا هر پدیده ای عمری دارد درست ولی دیدگاه چرا باید جوانمرگ شود؟ و درد و بلایش بخورد توی سر دشمنانش.دومامن دلم روشن است که دیدگاه بسته نخواهد شد. فال حافظ هم گرفتم خواجه فرمود.یوسف گمگشته باز اید به کنعان غم مخور. صفا کدم از جواب خواجه.ثالثا خدمت جناب شهرام فاضل این درست که دیدگاه سعی کرد مجاهدین را به قرن بیست و یکم نزدیکشان کند وبه آنها بگوید نماز روزه تان قبول ولی نگاه کنید در چه قرنی دارید نفس می کشید بابا. ولی وسط این دعوا به این بهانه شما چرا بر سر مجاهدین میزنی عزیز دل برادر!و این مجاهدین بدند و اشکالاتشان زیاد است رهبرشان هم که خدا طول عمر بهش بدهد مادام العمر است و کارهائی کرده که ما هم هنوز نفهمیدیم چرا!ولی آن انقلابیان مورد نظر شما که رفتند دنبال زحمتکشان کجا هستند که گل مولا هم برود دنبالشان و از سر ناچاری خانقاه و بست نشستن را ترک کند و رابعا درود بر علی ناظر و همچنین مجاهدین و مبارزین باد . آمین یا رب العالمین.   

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: فرزاد]  [  ]  
واقعا متاسفم که اقای ناظر تصمیم گرفته اند سایت دید گاه را تعطیل کنند ان هم در این شرایط حساس و دشوار که نیرو های انقلابی از هر طرف تحت فشار قرار دارند و نیاز به یک سایت خبری- تحلیلی بیش از هر زمان دیگر احساس می شود. دید گاه پر محتوا ترین سایتی است که بر علیه رژیم فعالیت میکند مطمعا تعطیل شدن ان به نفع هیچ کدام از نیرو های سرنگون طلب نخواهد بود.
اقای ناظر امیدوارم از تصمیمی که گرفته اید منصرف بشوید


جوان22 ساله از ایران
  

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: امید]  [  ]  
حرفهای عجیب و غریب آقای شهرام فاضل (در مورد بسته شدن سایت دیدگاه) مرا بر آن داشت از ایشان خواهش کنم شما که زمین و زمان را زیر ضرب می گیرید لطف کنید آستین ها را بالا بزنید و حالا که کاسه صبر آقای ناظر را لبریز کرده اند، جنابعالی کار را از ایشان تحویل بگیرید و با حفظ مرزبندی نسبت به شاه و شیخ و همه جناحهای حکومتی و بدون سانسور کردن مطالبی که شما خودتان نمی پسندیدو بدون چرخش به سمت سازمانی خاص (یا ضدیت کور با سازمانی خاص) ...دیدگاه را از اول فروردین بچرخانید و کسب اعتماد کنید همچنانکه آقای ناظر عمل کردند. این کار را لطفا بکنید تا ببینید یک من ماست چقدر کره دارد.
امیدوارم مثل همیشه این بار هم تصمیم آقای ناظر جدی نباشد و ایشان چون دفعات پیش بعدا با توضیحی کوتاه و... روز از نو، دیدگاه از نو را از سر گیرند
  

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: شهرام فاضل]  [  ]  
متاسفانه در کل دیدگاه نتوانست نقش چندان مثبتی در ارتقا آگاهی بخشی از اپوزیسیون رژیم که آقای ناظر و سایت وزین دیدگاه نظر بسیار مساعدی نیز نسبت به آنها داشتند بازی کند. دیدگاه از زمانی که بوجود آمد تلاش کرد آن نزدیکی را که درست قبل از انقلاب و درست بعد از انقلاب بین نیرویهای چپ و مجاهدین بود دوباره بوجود بیاورند اما این در عمل غیر ممکن بود زیرا نه نیروهای انقلابی چپ آن نیروهای سابق کم تجربه هستند که به صورت رویایی امیدوار باشند که یک نیروی سابقا سیاسی که هنوز متاسفانه در توهمات مذهبی دست پا می زند و به دنبال امامت و ریاست خانواده (سلطنتی) خود می باشد را به یک متحد انقلابی ضد سرمایه داری در مبارزه با رژیم انگل اسلامی سرمایه همراه شوند. سرنوشت مجاهدین سرنوست معمر قزافی ها و یاسر عرفات ها است که نه اینوری هستند و نه آنوری و در نهایت تبدیل به نیروی در خدمت طبقات سرمایه داران داخلی و خارجی و یا مرتجعان اسلامی خواهند بود. دیدگاه و آقای ناظر به نظر می رسید که چشم امید واهی به امامزاده مجاهدین بسته بود اما واقعیت تلخ این است که دیگر از این امامزاده معجزه ای در جهت حمایت از منافع زحمتکشان ایران نخواهد آمد. هواداران و اعضا صادق و انقلابی مجاهدین نیز ناگزیرند که تکلیف خود را با دگم مطلق حاکم بر سازمانشان روشن کنند و از سیاهی لشگر بودن امامان و رهبران پشت کرده به آرمانهای اولیه سازمان خود را خلاص کنند و باری دیگر تبدیل به انقلابیون مدافع منافع زحمتکشان ایران شوند. دیدگاه تلاش خود را کرد هرچند به جایی نرسید. با آرزوی موفقیت برای آقای علی ناظر و امیدوارم که ایشان مرام کارگران و زحمتکشان ایران را فراموش نکنند و بر هر مرام دیگری ترجیح بدهند و در هر جا که هستند ملاک را حقانیت مبارزات کارگران و زحمتکشان ایران بدانند و نه شعارهای توخالی لیبرالی و در نهایت حافظ نظام برده داری اسلامی و یا دموکراتیک اسلامی سرمایه داران زالو صفت! زنده باد مبارزات کارگران انقلابی ایران!   

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: آرش شاه تیموری]  [ info@radiohamseda.com ]  
درود به دوست و همکار و خمیار عزیز علی ناظر
خسته نباشید.میدانم که چه کار سخت و دشواری را در این چند سال به پیش بردید اما ایکاش این کار ادامه داشت تا سرنگونی این حکومت آدمخوار اماحتما خود شما دلیلی برای بستن این سایت داریدوبه هر حال متاسفم که در این دوران سایتها و رسانهای مردمی باید تعطیل شود البته خود منهم هم تا چندی دیگر باید تصمیمی چون شما بگیرم
برایت پیروزی آرزو می کنم
آرش شاه تیموری سوئد
رادیو همصدا
  

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: فرج الله خاکخور تهرانی الاصل]  [ kakkortehrany@yahoo.com ]  
من مدتی در سیر و سیاحت و از دنیا و مافیها بریده بودم ولی وقتی نظر اقای یحیی پور را خواندم انواع برقها از سر من پرید. برای پشیمان کردن جناب ناظر عزیز مختصر طبعی را که در سرودن نظم دارم بکار می گیرم شاید جناب ناظر درب این دیدگاه همگانی و این فانوس دریائی را نبندند.
ای ناظر خوب !اخم خود را وا کن/
تعطیلی دیدگاه را حاشاکن/
گر خسته و دلشکسته ای ناظر جان/
از آه شکستگان کمی پروا کن/
*****
نازت بکشیم ناظرا!هر شب و روز/
امروز و در آینده مثال دیروز/
کاری تو مکن که شاد گردد ای دوست/
آخوند پدر سوخته ی بد پک و پوز/
****
ناظر تو دوباره بر هوا کردی فیل/
گفتی تو که دیدگاه گردد تعطیل/
قربان تو این اول عیدی این است/
از نزد تو بهر دوستانت آجیل!/
*****
ناظر تو نکن کاربرانت را بور/
کاری تو مکن که چشم ما گردد کور/
باشد که خدایت بدهد در جنت/
از چشم عیال دور! مقداری حور!/
*****
این پنجره ای که دیدگاه من و ماست
در گفتن انتقادها بی پرواست/
گر بسته شود جان علی جان بعدش/
هنگامه ی رقص کمر ملاهاست/
*****
  

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: همایون ثریا]  [  ]  
سلام
من البته نمیخواهم که سایت ددیدگاه بسته شود. ولی نمیدانم چرا هرباری آقای ناظر به این مساله میپردازد که میخواهد سایت دیدگاه را ببندد بدون آنکه دلیل واقعی را بیان کند. تاکنون چند بار آقای ناظر به چنین ادعائی دست زده است ولی بعد پشیمان شده است . آیا باید این بار قضیه را جدی گرفت؟ یا مانند گذشته باز ادامه کار داده خواهد شد.
البته امیدوارم که ادامه کار دهد . ولی واقعا این بازی دیگر خسته کننده شده است. یک بار یا ادامه دهید ویا از بازی دست بردارید.
  

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: علی یحی پور (سل تی تی )]  [ s.salehkia@freenet.de ]  
دیدگاه نمایش یک کار گروهی ؛ نمایش یک کار شورائی ونمایش یک کار سوسیالیستی بود همه در دیدگاه مسئولیت داشتند دیدگاه ثابت کرد بدون رئیس ومعاون داشتن بدون کار بورو کراتیک بدون دفتر سیاسی می توان تولید کرد دیدگاه نماد یک مسئولیت آگاهانه برای رهائی از جهل وخود کامگی گروهی بود دیدگاه در گره گاه تضادهای تفکرات انقلابی وطبقاتی حلقه زده بود دیدگاه به اصلی ترین کار انقلابی یعنی عنصر آگاهی تکیه کرده بود دیدگاه محل افشاء تفکرات ارتجاعی وعقب مانده بود دیدگاه نمایش تضاد چهرهء آشفتهءارتجاع در صحنهء نبرد طبقاتی در جامعهء ایران بود من اقرار نمیکنم دیدگاه نماد انقلاب ضد استثماری ایران بود دیدگاه مادیت کار فکری سوسیالیستی را به ثبت رسانده بود وتاء ثیری ژرف به محافل فکری ایرانیان گذاشته بود دیدگاه مثل فلسفهء سیمرغ عرفان ایرانی از همهء رنگها در خود نهفته داشت ومدام زایش می کرد اما حیف که عمرش چه کوتاه گذشت من اول باور نمیکردم ولی مثل اینکه قضیه بسیار جدی است بکوشیم تا جلوی بستن دیدگاه را بگیریم برای اینکار از خود علی ناظر عزیر مسئولیت به خواهیم که این دروازهء دانش را نبندد...   

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: نازنین]  [  ]  
آقای ناظر. من به عنوان یک کاربر قدیمی دیدگاه که حداقل روزی سه بار مطالب دیدگاه را می خوانم.آرزو می کنم نظرتان عوض بشود. لطفا تمتام نظرات در این باره را دوباره بخوانید. دیدگاه یک دریچه نیست. یک شانس برای همه ماست و چه بخواهید چه نخواهید در حد خودش یک نقش تاریخی دارد.سلامت و پیروزی شما را که سالهاست با شرافت قلم زده اید و کمک کرده اید تا دیگران قلم بزنند خواهانم   

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: فروغ آزادی]  [ forough_azadi@hotmail.com ]  
نمی خواهم تسلیت بگویم چرا که باور نمی کنم. از علی ناظر که یک تنه و با حدافل امکانات و بدون باج دادن به هیچ شغالی چنین مدیریتی از خود نشان داده است توقع می رود که به «دیدگاه» به عنوان یک نهاد بنگرد. اگر معتقدیم که دمکراسی باید در وجود مردم نهادینه شود، باید وجود سایت فراسازمانی و آزادیخواه دیدگاه با چنگ و دندان حفظ شود. کافی است علی ناظر نیم نگاهی به گذشته بکند. زمانی که دیدگاه بسیار کوچکتر از اکنون بود و علی ناظر به علت کسالت از دوستان دیگری کمک می گرفت. (یاد مهدی زمانی و دیگر دوستان نادیده ام بخیر) و دیدگاه امروز را با سایت های دیگر مقایسه کند. آیا حالا که دیدگاه به این اعتلا رسیده نمی شود کمک فکری، کاری، مالی و ... گرفت؟ آیا سایت دیگری سراغ داریم که ضمن رعایت آزادی در ابراز عقیده برای همه مخالفان اصولی رژیم آخوندی علیه مجاهدان خلق لجن پراکنی یا دست کم سکوت نکند. آیا حیف و صد حیف نیست که پرنده بمیرد و پرواز فراموش شود؟ آیا زمان آن نرسیده است که کارآموزان این کارگاه مردانگی و آزادگی خود را در بوته (و کوره) آزمایش بیازمایند؟
علی ناظر بسیار عزیز، اگر مقیم ایران نبودم و گرفتار هزار و یک مانع از جمله فیلترگذاری نبودم آستین بالا می زدم و وارد گود می شدم. مطمئنم کسان بیشماری مانند من فکر می کنند.

برایت آرزوی موفقیت و پیروزی و تداوم آزادگی دارم.
فروغ آزادی
  

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: فرهاد كسروي]  [  ]  
آقاي ناظر بي ترديد شما چشمداشتي به قدرداني اين و آن نداريد, اما صميمانه و مخلصانه من و خانواده ام از شما بواسطه زحماتي كه تا كنون كشيده ايد قدرداني مي كنيم. شناختي كه از شما از طريق ديدگاه پيدا كرده ايم, شكي باقي نمي گذارد كه شما به مبارزه خود پيگيرانه ادامه خواهيد داد. قطعا شما براي برنامه هاي آتي خود برسي ها و حسابشده گي هاي لازم را بكار بسته ايد. آنچه لازم است از زاويه اي ديگر بدان پرداخته شود اين است كه شما در ديدگاه به يك نياز بر آمده از گسترش همه جانبه مبارزه بر عليه رژيم پاسخ بجا داديد. شما مي توانيد فعاليت اين سايت را تعطيل كنيد اما ديدگاه به مفهوم محتوائي آن نه تنها تعطيل بردار نيست بلكه گسترش يابنده است.با يك نگاه گذرا به نظراتي كه دوستان در اين خصوص داده اند هر يك بيان درد و نياز و البته حميت و غيرت انساني و مبارزاتي در حفظ سنگر در برابر دشمن است. من بعنوان يك ايراني كه خواستار سرنگوني رژيم هستم به وجود چنين هموطناني افتخار مي كنم. بدون اينكه بخواهم ارزش اين سايت را در حد ابزار و وسيله تنزل دهم, اصالت را به وجود همين انسانهاي شريف و مبارز مي بينم و ترديد ندارم كه اين دوستان هر كجا كه باشند در اشكالي گوناگون ديدگاهي نو را نمايندگي خواهند كرد. ما به همراه همه دوستان هر روز در سرنگوني رژيم جسور تر و جدي تر مي شويم در اين مسير ضروريست كه بفكر طرحها و راهكارهاي جديد و موثر تر باشيم. روند تحولات سياسي يك پوسته شكني را ايجاب مي كند كه البته شكل و محتوي را در بر مي گيرد.آقاي ناظر من به شما درود مي فرستم و دستتان را بگرمي ميفشارم باعث نهايت خوشحالي و غرور براي من و خانواده ام خواهد بود كه در مسير پيشرفت و اعتلاي ديدگاه كمك كننده باشيم.   

[تاریخ ارسال: 07 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: یونس]  [  ]  
از تعطيلي سايت پر بار ديدگاه واقعا متاسف شدم. البته از آقاي ناظر نه خواهش ميتوان کرد و نه اصرار که در اين امر تجديد نظر بکند. توقع ادامه دادن کاري که در سايت هاي ديگر يک تشکيلات پشت سر آن هست از يک نفر توقع بيجايي است. تا حالا هم کرده اند کاري بزرگ صورت داده اند.آقاي ناظر خسته نباشيد و در کار هاي آتي خود موفق باشيد.   

[تاریخ ارسال: 06 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: صبا]  [  ]  
دیدگاه از اول فروردین (و انشاالله بعدها نیز) به کار خود ادامه خواهد داد و خواهیم دید که تعطیل بشو نیست...
اما آمدیم و آقای ناظر این بار روی نظر خودشون ماندند و آنچه را نوشتند تغئیر ندادند. در این صورت خوشحالی کسانی که منتظر زمین خوردن و خاموش شدن این صدا بودند و این سایت ارزشمند را "رژیم گاه" و قهوه خانه و آش شله قلم کار و...نامیدند، تا کسادی بازار خود را بپوشانند دیری نمی پاید. چرا؟ چون آراء گوناگون امروز یا فردا، دوباره ظرف جدید خودش را پیدا خواهد کرد و باز هَوار خواهد زد که نظرات مختلف به بند کشیدنی نیست، یک واقعیت است و نمی توان همیشه آن را مشابه و قالبی جا زد!

راستی دیدگاه چه چیزی داشت که آنهمه اعتماد جلب کرده بود؟
به جامعه چندصدایی ایران باورداشت و آن را تا حد توانش بازتاب می داد و نمی گفت مرغ یک پا دارد و بس!
از سانسور، "جانی دالر بازی" و "وَررفتن های پلیسی با کامپیوتر" و متهم کردن این و آن به رژیم پرهیز می کرد و به هیچ قیمتی و با هیچ توجیهی حاضر نمیشد نقش "محتسب" را بازی کند.
به همین دلیل خودی بود و (بی آنکه تبلیغ کند) جز "بعضی ها"، همه آنرا از خودشان می دانستند و می دانند...
امیدوارم واقعا اشتباه کنم و آن بعضی ها هم (برای مثال) در مورد هر آنچه انتشار می دهند (نه موضوعی مشخص)، ستون نظرات بی سانسور داشته باشند. اعتماد هموطنان خودشان را جلب کنند، به دیدگاههای متفاوت احترام بگذارند و در عمل نشان دهند که آزادی برای مخالف است. بله، آزادی برای مخالف است...
  

تعداد نظرهای ثبت شده در پیوند با این مقاله بیش از ۲۰ نظر است. برای مطالعه بقیه‌ی نظرها اینجا را کلیک کنید.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.