شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ديدگاه هرچقدر پول بدهد آش مي خورد
گزارش فني

علی ناظر

ياران ديدگاه
چند روز پيش متن زير را در سايت گذاشته بودم. به آن متن حرف ديگري نمي توان اضافه کرد، بجز اينکه اينطوري و با اين امکانات نمي شود سايت داشت. نوشته شده بود:

سلام. از ديشب تا لحظاتي پيش سايت ديدگاه بدون اطلاع قبلي فعال نبود. در اين مدت شما دوستان عزيز با ارسال ايميل و تماس تلفني هم مرا از قطع بودن سايت ديدگاه مطلع کرديد و هم با ابراز لطف رهنمودهاي دلگرم کننده داديد.
و اما چرا، ديدگاه هر چند وقت يکبار به اين درد دچار مي شود را قبلا توضيح داده بودم – ديدگاه به همان اندازه که پول بدهد آش مي خورد. اشکال مهمتر بر سر اين است که ما مي خواهيم کم پول بدهيم و آش زياد بخوريم، و نتيجتا شرکتهاي سرويس دهنده را با معضل روبرو مي کنيم. آنها انتظار چنين حجم از کارکشي از سرورهايشان را ندارند. سرورها هم در مواردي به صدا در مي آيند. براي اينکه گزارش فني بهتري داده باشم، گزارش شرکت سرويس دهنده را در زير مي آورم.
طبق معمول قول داده اند که ديگر چنين مساله اي پيش نيايد، امکانات را بهتر کرده اند، محدوديت ها را  حذف کرده اند، و... ما هم طبق معمول قول آنها را مي پذيريم – چارهء ديگري هم نداريم.
 با سپاس از شما
علي ناظر – 7 اسفند 1385
____
گزارش شرکت سرويس دهند:

 

 

Greetings Ali,

Thank you for bringing this matter to our attention. We have been hard at work looking into the Apache failure on this server. In the late evening of yesterday, Sunday the 25th, the Apache web service had failed on this server. While the server was still online and operational, the Apache service (which handles all website traffic) was unavailable. The specific error pertaining to this problem involved the Apache service hitting the maximum amount of file handles permitted to be opened by a given system process. Despite various attempts to increase this limit (both the server's soft and hard cap), the problem remained. The issue at hand was simply that, while our server is *more* than capable to handle such a file handle load, the server's kernel was limiting the file handles to a default value.

After much investigation and Apache recompiling we were able to determine the original cause for the sheer amount of file handles that Apache was opening. As mentioned, our server is more than powerful enough to handle the level of file handles that Apache was attempting. The server was operating within optimal server performance ranges. The limitation of file handles per-process placed by the system kernel is something that would take significantly more downtime to modify. We are very pleased to have located the original cause as to eliminate the need for such further downtime.

At this time the server is running without any problems and within optimal levels. You should not expect any further problems with this server. Having located the origin of the issue, we can assure you such a problem will not reoccur. If you experience any anomalies with your site, please reply to this ticket so that we my immediately investigate and resolve the matter.

As mentioned, the only service affected was the Apache web server daemon. This means that the mail server, ftp server, and all other services on this server were in full operation throughout this issue. Any mail sent during that time will have delivered properly and was unaffected by the problem experienced with Apache.

I thank you for your patience during this outage and please accept our apologies for the inconvenience. An outage as lengthy as was experienced is far from acceptable. We are confident that as a result of our investigations we can assure this issue will not reoccur in the future.

If there is anything that I can do to ensure that this matter is fully resolved to your utmost satisfaction, please do not hesitate to reply to this ticket. I will be happy to help.

Regards,

- Brian O.
Assistant Technical Manager

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 04 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: شیخ جعفر قندی شهدیقی]  [ shikjafar@yahoo.com ]  
دل جان و روح و روان سوخته گرامی آقای علی ناظر عزیز.با سلام خدمت سرکار و امید به این که علیرغم امیال دشمنان آزادی و آزاد فکری سایت محترم و ارجمند دیدگاه همچنان که تا حال در اینده چراغ نور افشانی باشد در ظلمت یاس و سموم کوتاه فکری و استبدادی که متاسفانه در بسیاری از دلها و جانها خانه نموده است. در یک کلام خدمت سرکار عرض کنم کار بزرگ شما معنا و مفهوم همان چیزی است که مورد سوگند قرآن است که می گوید ن والقلم و ما یسطرون. سوگند به قلم و سوگند به آنچه نویسندگان می‏نویسند. در روزگار حاضر مع الاسف حکومت مستبد جمهوری اسلامی به همه چیز و هر حرمتی بی حرمتی و تغوط نموده است و چیزی را پاکیزه باقی نگذاشته ولی در هر حال توجه دارید که علی الاصول انسانها به نام خدایا به نام اولیاء خدا قسم می‏خورند،ووقتی گفته می شود«به خدا»کانه می‏گویید به احترام حق سوگند،یعنی من احترام حق را گرو صدق سخن خود قرار می‏دهم.در قسم، انسان ابراز احترام می‏کند به آن شیئی که به آن قسم می‏خورد.حال گاهی انسان قسمی می‏خورد،احترام آنچه که به آن قسم می‏خورد محرز است ولی تمام عنایتش این است که آن مطلب را ثابت کند،مثل اینکه شما با رفیقتان صحبت می‏کنید، می‏گویید به خدا قسم که من فلان حرف را نزدم یا فلان حرف را در فلان جا گفتم.ولی گاهی انسان قسم می‏خورد،عنایتش به چیز دیگر است ‏یا لا اقل به این جهت هم عنایت هست،قسم می‏خورد،می‏خواهد به طرف بفهماند که من به این شیئی که به آن قسم می‏خورم احترام می‏گذارم.می‏بینید در جایی که کسی چندان انتظار ندارد،وقتی که شخصی به جان دوستش قسم می‏خورد،آن دوستش به خودش می‏بالد که ببینید فلانی برای من این قدر اهمیت قائل است که به جان من قسم می‏خورد،این علامت این است که برای من اهمیت قائل است. قرآن برای اینکه مردم را به آیات و مخلوقات توجه بدهد،به انواعی از مخلوقات قسم می‏خورد،از جمادات گرفته تا نباتات و حیوانات و تا انسان و انسان کامل.حال در اینجا خدابه یک شی‏ء خاصی سوگند یاد کرده است،یعنی به چیزی ابراز احترام کرده است که قدر مسلم این است که مردم عرب و غیر عرب احترام آن را به هیچ وجه نمی‏دانسته‏اند،بشر امروز است که شاید می‏تواند ارزش این کار را آن طور که باید درک کند.به احترام قلم سوگند و به احترام نوشته‏ها سوگند،به قلم سوگند و به نوشته سوگند.اگر«ما»ی ما یسطرون را«ما»ی مصدریة بگیریم این جور می‏شود:به قلم سوگند و به نوشتن سوگند.این شاید بهتر است،چون خود فن و استعداد نوشتن را می‏گوید،یعنی بفهمید که قلم و استعداد نوشتن و قدرت نوشتن چه نعمت بزرگی است!و اگر«ما»را«ما»ی موصوله بگیریم این طور می‏شود:به قلم سوگند و به نوشته‏ها سوگند.پس اصلا قبل از اینکه اصل مقسم علیه را ذکر کنیم،از اینجا که قرآن کریم به قلم و نوشتن سوگند یاد می‏کند می‏توانیم روح تعلیمات قرآن را دریابیم که روح این تعلیمات علم است و دانستن و فهم و آن چیزی می‏گوید. زیاد از اصل مطلب دور نشوم و سر شما و خوانندگان دیدگاه را درد نیاورم که می خواهم عرض کنم دیدگاه سمبل و معنا و مفهومی را دنبال می کند که مورد سوگند خدای تمام جهانیان است بنابراین شما از مشکلات کدروتی بر دلتان نباشد و همچنان که مرد و مردانه به پیش امده اید جلو بروید و این چراغ نور افشان را روشن و نورانی نگاه بدارید. سلامت سرکار و تمام نویسندگان دیدگاه را آرزو می کنم. شیخ جعفر قندی شهدیقی.   

[تاریخ ارسال: 04 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: ماشاالله]  [  ]  
آقای علی ناظر عزیز. دیدگاه باید سبز و پایدار بماند و می ماند. این سایت از معدود سایتهای زنده ای است که دریچه هایش رو به دموکراسی و ازادی فکر و انتقاد باز است. است این سایت تعهد واقعی دارد و هر چند هم از دوست می خورد و هم از دشمن هم از دشمنان عاقل می خورد و هم از دوستان نادان و تمامیت خواه ولی به کار خودش ادامه می دهد. ارزش این سایت در آینده بهتر روشن خواهد شد وقتی که افرادی که من من کردنشان گوش فلک را کر کرده از خواب خرگوشی بیدار شوند و بدانند باید راهی را در پیش گرفت که دیدگاه در پیش گرفته است.سر بلند باشید و درود بر تمام دیدگاهیان.   

[تاریخ ارسال: 03 Mar 2007]  [ارسال‌کننده: مژگان کاظمی]  [  ]  
آقای ناظر
خسته نباشید، شاد و سبز باشید.

مژگان کاظمی
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.