شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

برای آزادی زهرا علیقلی و تمامی زندانیان سیاسی تلاش کنید!

ایرج مصداقی

خبر کوتاه است. زهرا علیقلی مادری که به عشق دیدار با فرزند، رنج سفر به عراق را بر خود هموار کرده، دستگیر و به سه سال حبس محکوم شده است.

جرم او دیدار با فرزند پس از گذشت دو دهه است، گناهی نابخشودنی که می‌بایستی به خاطر آن رنج زندان و دوری از خانواده را بر خود هموار کنی.

زهرا علیقلی نمونه‌ای است از زن دردمند ایرانی. او در دهه‌ی ۶۰ مجبور بود هر هفته برای دیدار همسر (جواد علیقلی) و فرزندانش(شهناز، مهری، شهلا)  به اوین و قزلحصار مراجعه کند.

شهناز و مهری بعد از آزادی از زندان به مجاهدین پیوستند، شهناز در عملیات فروغ جاویدان، جاودانه شد و مهری همچنان به مبارزه‌ی خود با دستگاه جهنمی حاکم بر میهنمان ادامه می‌‌دهد. دستگاه امنیتی رژیم پدر را به جای فرزند از بند رسته، مجازات کرد و جواد علیقلی که خود در سال‌های ابتدایی دهه ۶۰ چند سالی زندانی بود به این ترتیب دوباره راهی زندان شد. «پیرمرد» شانس آورد که از قتل‌عام ۶۷ جان سالم به در برد و ما همچنان از فیض دیدارش و صفای باطنش برخوردار شدیم.

بعدها جرم نابخشودنی جدیدی اتفاق افتاد و فرزندان دیگر این خانواده نیز به مجاهدین پیوستند. از این خانواده، مادر سهمی از زندان نبرده بود که «عدالت» آخوندی با تأخیر در رابطه‌اش اجرا شد. 

دستگیری و محکومیت مادر علیقلی قبل از هر چیز ماهیت دستگاه جهنمی وزارت اطلاعات را روشن می‌کند. مظلومیت مادر دست کسانی را رو می‌کند که با تشکیل «انجمن نجات» روضه «نجات» فرزندان را می‌خوانند و اشک تمساح برای خانواده‌ها می‌ریزند.

حورا شالچی یکی از گردانندگان «انجمن نجات» وابسته به وزارت اطلاعات در نوامبر ۲۰۰۵ به نیابت از سوی رژیم، مدعی شده بود:

«هیچ كجای دنیا كسی مانع روابط عاطفی مادر و فرزند و یا خواهران با یكدیگر نشده بجز سرکردگان فرقه رجوی‌ها.»

امروز زهرا علیقلی سمبلی است از مادران رنج‌کشیده. مادرانی که مظلومیت‌شان نقاب از چهره‌‌ی دروغین رژیم برکشیده و دیر یا زود جهان در برابر اراده‌ی استوارشان سر فرود خواهد آورد.

 

ایرج مصداقی

 

۱۳ بهمن ۱۳۸۵

 

Irajmesdaghi@yahoo.com

 

 «زهرا علیقلی، ۶۲ ساله به ۳ سال زندان محکوم شد


زهرا  علیقلی، ۶۲ ساله که به اتهام همکاری با سازمان مجاهدین خلق بازداشت شده است، هم  اکنون در بند  ۳ نسوان اوین به سر میبرد .

وی برای دیدار با فرزندان خود که از  اعضای سازمان مجاهدین هستند، به عراق سفر کرده بود که پس از بازگشت به ایران،  بازداشت و از سوی دادگاه به ۳ سال زندان محکوم شد. وی که درتاریخ ۲۵ تیرماه دستگیر  شده ، در طی این مدت همواره اتهامات منتسب به خود را کذب دانسته است.

گفته  میشود، هم اکنون تعداد دیگری از اعضای مجاهدین خلق نیز در زندان اوین و در بند  نسوان نگهداری میشوند .»

 

منبع: http://web.peykeiran.com/new/iran/iran_news_body.aspx?ID=36910

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرج مصداقی:[تاریخ ارسال: 12 Feb 2007]  [ارسال‌کننده: مهدي برزين / گيسن/آلمان]  [ Mehdi-Barzin@web.de ]  
درود و سلام فراوان بر تمامي رفقا / دوستان و مبارزان راه ازادي ايران و ايراني .

گزارش ايرج عزيز از سرنوشت يك مادر داغدار كه در چنگال جنايتكاران رژيم سراسر جنايت و خيانت جمهوري جهل و ادمكشي اسلامي ايران يك نمونه از سرنوشت يك مادر داغدار و مبارز ايران را بنمايش ميگذارد و خاري در چشم رژيم آخوندي و تمامي كساني كه دانسته و ندانسته در خدمت اخوندهار ادمكش قرار دارند ميباشد. زهرا عليقلي اين مادر مبارز و گرفتار تنها نيست و نخواهد بود. او مانند تمامي مبارزان شهيد و يا دراسارت در قلب تك تك ايرانيان وطنپرست هستند. بالاخره انروز فراخواهد رسيد كه كليه ادمكشان و قداره بندان و از همه بالاتر سردمداران رژيم ادمكخوار جمهوري اسلامي در مقابل دادگاهاي مردمي قرار گيرند و همگي بسزاي جنايتهايشان برسند. انروز ديرنيست . زنده باد آزادي / اسقلال و عدالت اجتماعي. ننگ و نفرت ابدي بر تمامي آدمكشان با عمامه و بي عمامه. گيسن/آلمان مهدي برزين
  

[تاریخ ارسال: 06 Feb 2007]  [ارسال‌کننده: شهره مهاجر]  [ muhaajer40@yahoo.com ]  
دست نویسنده درد نکند. مطلب انگیزاننده یی بوده است. و این نوشته ی دردناک کوتاه. دست خانم هشترودی و دیگر مهمانان وقیحان حاکم را بخوبی رو میکند. وهیچ راه فراری برای فرصت طلب ها باقی نمیگذارد.در افشا و براندازی رژیم جهل و جنایت خمینی نشان پیروز باشید.


...................

لطفا ایمیل را حذف کنید. چون آگهی های مزاحم سرازیر میشوند. با تشکر.
  

[تاریخ ارسال: 02 Feb 2007]  [ارسال‌کننده: کوشا]  [ koosha70@gmail.com ]  
دردناک است، اما مگر از رژیم انتظاری جز این میتوان داشت ...
  

[تاریخ ارسال: 02 Feb 2007]  [ارسال‌کننده: سارا كسروي]  [  ]  
آقاي مصداقي از اينكه اين اطلاعات را در اختيارمان قرار داديد سپاسگزارم. در وحله اول به وجود چنين مادران فداكار و شجاع بايد افتخار كرد. بي ترديد مادراني كه چنين فرزنداني تقديم مقاومت مردم ايران كرده اند در شرايط زندان هم استوار و پابرجا خواهند ماند. ضمن ياد آوري وظيفه ايران آزاده و شريف در خارج كشور, از آقاي مصداقي درخواست دارم با توجه به اشراف ايشان, در زمينه اقدامات عملي براي آزادي زندانيان سياسي ما را مطلع كنند. البته منظورم دادن اطلاعات عمومي نيست بلكه هدايت يك اقدام موثر كه قادر به جلب حمايت عملي همه نيروهاي سرنگوني طلب باشد.   

[تاریخ ارسال: 02 Feb 2007]  [ارسال‌کننده: گل کو]  [ golku81@yahoo.com ]  
آقای مصداقی عزیز
چه خوب نوشته اید که دستگیری یک مادر به جرم دیدن فرزندش به چشم هیج یک از اعضای انجمن نجات کذایی و عمله و اکره شان نمی آید. حالا هم بی بی سی فارسی برای اینکه روی آش دباغ روغن داغ بریزد یک نظرخواهی گذاشته درباره اخراج مجاهدین به ایران و باز اعوان و انصارشان در نظرخواهی ها همین روضه ها را می خوانند. بدون این که اشاره کنند که این رژیم بی شرف مادر و خواهر و برادر و پدر نمی شناسد. مگر اعضای خانواده را جلوی یکدیگر شکنجه نکردند؟ مادر حامله را اعدام نکردند؟ کودکان را سالها درزندان نگاه نداشتند؟
من از آقای ناظر خواهش میکنم مانند گذشته برای اعتراض به دستگیری این مادر بیانیه ای بنویسند و اجازه بدهند که کاربران دیدگاه به مجامع بین المللی اعتراض خود را بیان کنند.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.