شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

آخرين وداع
ديدگاه

علی ناظر

امروز خبر ناگوار درگذشت پدر يکي از همکاران عزيز ديدگاه را شنيدم – آهنگساز سرود «تفنگ».
خيلي وقت است که ديگر افسر ارتش آزاديبخش ملي نيست، اما موضع اش عليه رژيم جمهوري اسلامي به همان شدت و حدت هميشگي است.
به درد دلش گوش مي کردم. در صدايش غم محروم شدن از آخرين وداع با پدرش شنيده مي شد.
از پدرش مي گفت که رژيم پس از عمليات فروغ جاويدان پدرش را با تمسخر از شهري به شهري در غرب کشور مي فرستاد تا جسد پسرش را که در عمليات فروغ به خاک افتاده بود تحويل بگيرد – پسري که در عمليات شهيد نشده بود اما پدرش نمي دانست.
مي گفت: در اين مدت 27 سال يکبار مرا مؤاخذه نکرد. يکبار از من نپرسيد چرا؟ يکبار نگفت که مي داني بخاطر آرمانخواهي تو با ما چه کرده اند؟ رژيم چه بر سر ما آورده است؟
از پدرش مي گفت که به راهي که پسرش در آن گام نهاده بود احترام گذاشته و مثل خيلي از پدرهاي ديگر بهاي آزاديخواهي فرزندش را با گشاده رويي پرداخته بود.
پدرش پير شده بود. موقع رفتن بود. همه مي روند. اندوه براي رفتن پدر ها نيست. اندوه براي نگفتن آخرين وداع است.
همراه با ديدگاه و به ياد پدر او و همهء پدرهايي که فرزنداني آزاديخواه به خلق تقديم کرده اند، سرود تفنگ  را مي شنويم.
مرگ بر خميني
علي ناظر – 11 آذر 1385

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 03 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: عباس رحمتی]  [ poyarahmati22@yahoo.de ]  
درطول تاریخ نگرانی مهاجران دوری از وطن ودوری عزان بوده است وحال که اشغال گران وطن مارا در اشغال خود در آورده است این نگرانی صد چندان می شود ، این نگرانی صد چندان می شود فچون مردم هم در کشرمان خود در غربت کامل بسر می برند ، شاعران ونویسندگان وهنرمندان وروشنکفران ومبارزین حق هیچ گونه مراسمی برای عزیزان از دست رفته ندارند ودرصورت سرپیچی از این قانون ولایت فقهی حاکم زندان و حتی اعدام و... می گیرند ومن هم با خالق سرود تقنگ همدرد هستم ، همان سرود ی که روزگار جوانی ما زندگی می آفرید ، ومسلما برای ایندگان در آرشیو سرودهای مبارزان خواهد به یادگار خواهد ماند روحش شاد باد   

[تاریخ ارسال: 03 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: مهدی برزین]  [ Nahidkoochooloo@yahoo.com ]  
درود برتمامی آزادیخواهان و تمامی شهدای بخون خفته خلق و تمامی کسانی که لحظه ای از فکر به میهمن خلق دلیر ایران غافل نیستند. ننگ و نفرت ابدی بر همه مزدوران و سردمداران رژیم خهل و جنایت جمهوری اسلامی ایران. یاد پدر از دست رفته این یار و همرزم مبارزان راه ازادی گرامی باد !
گیسن/آلمان مهدی برزین
یکشنبه مورخه 3 / دسامبر/ 2006
  

[تاریخ ارسال: 03 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: علی]  [ davachia@yahoo.com ]  
سعید جان سلام
من شما را شخصا نمیشناسم ولی سرود تفنگ را خیلی شنیدم؛ سرود فوق العاده گویائی هست. فوت پدر گرامیتان را تسلیت میگویم. این سرگذشت همه خانواده های هوادار مجاهدین هست. خدا لعنت کند خمینی و آل خمینی را....
مرا در غم خود شریک بدانید و به امید آزادی وطن
با احترام علی
  

[تاریخ ارسال: 03 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: اسماعیل وفا یغمائی]  [ esmailvafa99@yahoo.ca ]  
رفیق ارجمندم گیله مرد شجاع و با صفا.اگر چه در برابر مرگ نمیشود کاری کرد و این مقوله حتمی ترین قانون راز الود حیات و تمام پدیده هاست که حتی کوهها و ستاره ها هم می میرند اما درگذشت پدران و مادرانی که اخوندها نگذاشتند آب خوش از گلویشان پائین برود دردناک است و باید دستی بر شانه هم نهاد تا اندوه سبکتر بگذرد اگر بگذرد.در جهانی که عاشقان و دوستداران میهن باید دور از میهن و در خاکهای غربت بمیرند و در عوض گرازان ضد میهن ارتجاع باید پس از عمری دراز در میان گنبد و بارگاهها دفن شوند.در جهانی که کثیف ترین تاجران سیاسی و اراذل بی وجدان زمام ان را در دست دارند و بر سفره ضیافت جهانی اجساد سرد شده پدران و مادران و رفیقان ما هر روز و هر شب سرو میشود و از گلوی ارتجاع و سرمایه پائین می رود. درجهانی که افتاب به آفتاب اجساد صد یا دویست تن از مردم مظلوم عراق باید به فجیع ترین وضع برخاک بیفتد و اخبار ان به اندازه اخبار چاق یا لاغر شدن فلان تاپ مدل یاکشف نوع تازه ای از قرصهای ویاگرا در رسانه ها منعکس نشود. ر این چنین دنیائی چه می شود کرد مگر در مجلس سوگ عزیزان سربلند و با افتخار بجای فاتحه خوانی سرود تفنگ را همان سرودی را که خود تو کلماتش را بر ملودی نشاندی خواند و اطمینان داشت که چه ما باشیم و چه نباشیم در پس این همه خاکستر و سکوت و خفقان و ظلم توفانی انسانی و به نمایندگی انسانها و انسانیتی نوین و جدا از کهنگی های قرون وسطائی در حال برخاستن است که با خشم و مهربانی منجمله سرود تفنگ را زمزمه گر خواهد شد و برای هوائی تازه و آفتابی پاک سرسختانه و پشت کرده به تمام کهنگی ها خواهد جنگید. من در اعماق اندوه این حقیقت را با تمام وجودم احساس می کنم .پایدار باش گیله مرد شریف و مرا در اندوه خود سهیم بدان. اسماعیل وفا یغمایی.   

[تاریخ ارسال: 03 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: نوشین]  [  ]  
مجاهدین هیج وفت نگغته اند که هر کس از آنها جدا میشود لاجرم به دامان رژیم میافتد. در صد کوچکی به دامان رژیم افتاده اند. بشتر جدا شده ها هنوز یا هوادارانن و یا هنوز ضد رژیم.   

[تاریخ ارسال: 03 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: ر.شاکر]  [ rshaaker@yahoo.com ]  
چرا بعضی ها فقط منتظرند دیدگاه مطلبی را راجع به مجاهدین منتشر کند و ... حالا اگر صدتا مطلب هم راجع به رژیم و یا گروههای دیگر منتشر شود انگار نه انگار. قصد توهین به تمامی دوستان ندارم اما بعضی اوقات اینگونه اعمال بو دارند.


علي ناظر: باور کنيد اگرهم بو نداشته باشد، کار درستي نيست. هرکس مي تواند غرض ورزي را در بين خطوط برخي از نظرها بخواند. باور کنيد «انتقاد» کار خوبي است ولي اگر بجا و در بارهء موضوع باشد.
  

[تاریخ ارسال: 02 Dec 2006]  [ارسال‌کننده: احمد]  [ abaran@yahoo.fr ]  
مجاهدین بارها گفته‌اند که هر کس از آنها جدا میشود لاجرم به دامان رژیم میافتد و "مزدور و چه و چه میشود..." درود به هنرمندانی همچون ایشان که با اصرار بر مواضع ضد رژیم خود، بطلان چنین ادعاهای فرقه‌ای مجاهدین را آشکار میکنند!   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.