شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

خداحافظی با دوستان بخش حقوق بشر دیدگاه

ایرج مصداقی

دوستان گرامی سلام وقت خداحافظی با شما همراهان خوب فرا رسیده است. از آن‌جایی که در حال حاضر پیگیری چند پروژه را در دست داشته و انجام آن‌ها را به دلایل گوناگون در اولویت می‌بینم عملاً امکان اداره بخش حقوق بشر سایت دیدگاه را ندارم. هرچند در ابتدا نیز قول همکاری یک ساله را داده بودم ولی بنا به دلایل گوناگون و به ویژه به خاطر فشارهایی که از خارج بر دیدگاه وارد می‌شد این همکاری را تا امروز ادامه دادم. در دو سال گذشته تلاش کردم تا آن‌جا که ممکن است بخش حقوق بشر دیدگاه را فارغ از نگاه گروهی و ایدئولوژیک به پیش برم. کارنامه‌ی دو سال گذشته بخش حقوق بشر دیدگاه در دسترس و قضاوت همگان است. تردیدی نیست که انجام هر کاری با ضعف‌ها و اشتباهات و نارسایی‌هایی همراه است و بخش حقوق بشر دیدگاه نیز فارغ از آن‌ها نبوده است. با این حال امیدوارم بخش حقوق بشر رضایت نسبی دوستان و کاربران دیدگاه را به دست آورده باشد. در خاتمه از همه کسانی که در دو سال گذشته با بخش حقوق بشر دیدگاه همراه بودند کمال تشکر را دارم. با بهترین آرزوها ۵ نوامبر ۲۰۰۶ ایرج مصداقی
____
علي ناظر: ايرج با زحماتي که در اين 2 سال اخير کشيد، بهترين هديه را به سايت ديدگاه داد. ستون حقوق بشر را غني کرد و پلاتفورمي براي کاربران و مدافعان حقوق بشر آماده ساخت. کاري سازنده، تشکيلاتي، حرفه اي و بدون چشم داشت انجام داد. با اخلاق انقلابي سعي در برطرف کردن اشکالات کرد - آنچه که شايستهء يک مبارز خلق است. من فکر نکنم ستون حقوق بشر بتواند ديگر به کارکرد خود آنطور که در 2 سال اخير انجام مي شد،ادامه دهد. به همين خاطر تا اطلاع ثانوي ستون حقوق بشر فعال نخواهد بود. با بهترين آرزو ها براي ايرج مصداقي 14 آبان 1385 - ديدگاه

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرج مصداقی:[تاریخ ارسال: 13 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: فردوس منتظري]  [  ]  
جناب آقاي مصداقي ، عليرغم اختلاف نظرهاي بسياري كه با شما - بويژه در دفاع محضتان از ديدگاهها و يا مطالب هواداران احتمالا پيشين مجاهدين - داشتم ، ولي اعتراف ميكنم كه رفتنتان از سايت ديدگاه متاثرم كرد.
اميدوارم هر كجا كه هستيد با انرژي بيشتر و تعصب كمتر به فعاليتهاي روشنگرانه تان ادامه دهيد.
  

[تاریخ ارسال: 10 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: مهتاب ماکویی]  [  ]  
با سلام.به خاطر جو اخیر در دیدگاه نمی خواستم پیامی بگذارم و این پیام هم فقط به خاطر شما اقای مصداقی عزیز است .گرچه رفتن خوبان از این سایت مطمئنا از غنای ان کم می کند اما شما همانی که هستی .از همه زحمات شما ممنون و سپاسگزارم.خدا به همراهتان موفق و پایدار باشید   

[تاریخ ارسال: 10 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: غاز وحشي]  [  ]  
ايرج ، به آن دورها نگاه كن. پشت آن ابرها را مي گويم.چه مي بيني؟ همه هستند ... مي بيني؟
در بي شكل ترين تجسم تنهايي هم، همه سر از گورها برداشته اند و آمده اند تا همين نزديكي . ما با هميم . همه با هميم . دوباره با هم خواهيم بود، با هم ورزش خواهيم كرد، با هم خواهيم خنديد، فرياد هاي جوانانه و شادمانه از صميم قلب سر خواهيم داد ، در دشتهايي بزرگ و پهناور وسبز كه اين بار ديگر با ديوارهاي بدرنگ و سيمهاي خاردار محاصره نشده اند ،خواهيم دويدو سر در پي آرزوهاي معصومانه مان خوشبخت زندگي خواهيم كرد ... همه مان... و اين بار ديگر كسي از ما كم نخواهد شد... كسي را صدا نخواهند كرد و كسي براي هميشه با ما خداحافظي نخواهد كرد...

ايرج خوب ، آن فردا، فرا خواهد رسيد و تلاش دستهاي خالي ، اما گرم و پرتوان تو در بناي آن فردا، بي پاسخ نخواهد ماند . ايرج جان ، برقرار باش كه برقراري دنيايي كه ساخته خواهد شد مديون شرافت و پاكي توست.
  

[تاریخ ارسال: 07 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: pooyaan]  [  ]  
آقای مصداقی، شناخت عمیقت از جامعه ایران و بازیگران عالم سیاست بهمراه حضور ذهن شگفت آورت آثار قلمی بسیار ارزشمندی آفریده است. گرچه ده سال از جوانی ات را در زندان شیخ گذراندی ولی زندگی پر بارت در حال حاضر جبران سال های از دست رفته را می نماید. بهروز و سلامت باشی. در انتظار دیدن کارهای جدیدت هستیم.   

[تاریخ ارسال: 07 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: alborz]  [ alborz01@hotmail.com ]  
با سلام،
شور انقلابی بدونِ شعور انقلابی دير يا زود به بيراهه ميرود. ايرج مصداقی اما اين دوعنصر را به نحو احسنت داراست. ای کاش اين چنين انسانهايی در جامعه و بخصوص در ميان اپوزيسيون بيشتر يافت ميشد.
ايرج جان، اميدوارم در آينده هم ما از زحمات ارزنده شما در سايت با ارزش ديدگاه استفاده کنيم.
  

[تاریخ ارسال: 07 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: ح. قهرمان]  [  ]  
ایرج عزیز،
زحمات و فعالیتهای تو از چندین لحاظ جای احترام و قدر دانی دارد:
اول تلاش تو برای بی طرف بودن در دفاع از اصل " عدالت و حقوق بشر". در نوشته های بسیاری میشد دید که تو حتی آنجا که در مورد جانیان و جنایتکاران حرفی بدون پایه و اساس زده می شود، اعتراض می کردی. تو عدالت را فقط برای قربانیان نمی خواهی بلکه برای همه! این آن چیزی است که ایران آینده ما به آن نیاز دارد.
دوم: مقالات تو اگر چه گاها با احساسات ( البته قابل درک و حتی قابل احترام) همرا می شد، امااز راه ومسیر منطق و استدلال منحرف نمی شد. حتی آنجا که شخص تو مورد حمله قرا می گرفتی، تلاش تو این بود تا حتی در کنار خالی کردن احساسات، استدلال حرف اول را بزند.
سوم:مقالات ونوشته های تو از یک ارزش بالای حقوقی برخوردارند، چرا که با فاکت و اسنادی همراه می شدند که شک به آنها را به حد اقل می رساند. لازمه این کار علاوه بر یک ذهن منسجم و حافظه قوی، زحمت بسیار برای جمع و جور کردن اسناد و آرشیو را طلب می کند. اگر بسیاری از یاران و دوستان ما و فرزندان مردم ایران، توسط جلادن و پاسداران شکنجه شده و یا اعدام گشتند، خوشحالم که تو زنده هستی و می توانی با سند و با استدلال صدای دادخواهی آن یاران خفته باشی.
چهارم:آرشیو موضوعی صفحه حقوق بشر با تلاش و زحمت تو، پایه های یک کار علمی و تخصصی برای یک مرکز اسناد مربوط به نقض حقوق بشر در ایران است. امیدوارم این صفحه تا همین جا در سایت دیدگاه باقی بماند و امیدوارم که در زمان دیگری این کار را ادامه داده و تکمیل کنی.

در زندگی و مبارزه ات همیشه پیروز و موفق باشی!

قهرمان

  

[تاریخ ارسال: 06 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: مهدی برزین]  [ Mehdi-Barzin@web.de ]  
درود بر تمامی دست اندکاران سایت دیدگاه . خسته نباشید. ایرج عزیز ناراحت شدم از اینکه همکاری ات را با در رابطه با سایت دیدگاه خاتمه دادی. امیدوارم که دلیل سیاسی نداشته باشد و اختلافاتی در بین نباشد. با رفتن تو عزیز این سایت مردمی کمی فقیر شد. من امیدوارم مبارزی دیگر پرچم تور در این سایت بردارد و به راهت ادامه دهد. برایت پیروزی و موفقیت ارزو دارم. به امید سرنگونی تام و تمام رژیم سراسر جنایت و خیانت جمهوری اسلامی ایران و برقراری ایرانی آزاد و آباد و مستقل و دمکراتیک. دستت را بگرمی میفشارم. سلامت و پیروز باشی.
مهدی برزین/آلمان/گیسن
  

[تاریخ ارسال: 06 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: حمید دوستی]  [  ]  
خلاقیت، احساس مسئولیت و دیدگاه دموکراتیک زندانی سیاسی ازبند رسته، ایرج مصداقی، در رابطه با صفحه و ستون "حقوق بشر" سایت معتبر دیدگاه، از نمونه های منحصر بفرد در بین تمامی سایتهای اینترنتی ایرانی بوده که میتواند الگوی عینی برای آنان باشد و جدآ سزاوار تقدیر بسیار است. همانطور که آقای ناظر هم بخوبی کار با ارزش ایرج را ارج نهاد. امیدوارم ایرج عزیز علیرغم پروژه های مهم در دست کارش بتواند برای ادامه کار با ارزشش در دیدگاه در آینده نزدیک وقت آزاد کند.   

[تاریخ ارسال: 06 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: سهند صادق]  [  ]  
زبان من قاصراست تا بتوانم ارزش کار آقای مصداقی را بیان کنم ولی خدا قوت و خدا نگهدار و آرزوی دیدن کارهای بعدی را داریم. مردم ایران همیشه محتاج روشنگری شخصیتهائی مانند آقای مصداقی می باشند. شاد و موفق باشید.و با تشکر از زخمات آقای ناظر.   

[تاریخ ارسال: 06 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: امید صفائی]  [ omidsafae@yahoo.com ]  
با سلام و تشکر از تمام اخبار و اطلاعاتی که در این مدت در اختیار خوانندگان این بخش میگذاشتید ، بسیار متاسف شدم که همکاری خود را قطع میکنید و امیدوارم که در کاری که انجام میدهید موفق باشید ، شاید هم از این به بعد ما کارهای خوب و جدید دیگری از شما ببینیم که چندان هم از شما بی خبر نباشیم .با احترام فراوان برای شما اقای مصداقی عزیز.   

[تاریخ ارسال: 06 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: محسن]  [ mozi39@aol.com ]  
با تشکر از ایرج عزیز به خاطر زحماتش، امیدوارم حالا که سرت خلوت تر شده و بیشتر وقت داری هر چه زودتر شاهد نوشته ها و مقالات بیشتری از تو باشیم. موفق باشی.   

[تاریخ ارسال: 06 Nov 2006]  [ارسال‌کننده: شهرام فاضل]  [ shahramfazel1360@yahoo.com ]  
واقعا که دست آقای ایرج مصداقی درد نکند که خیلی زحمت کشیدند و خدمت بزرگی به همه ایرانیان کرده اند. با آرزوی موفقیت و سلامتی برای این هموطن مبارز که از جان و وجود خود در خدمت به مردم خود دریغی نکرده است. به امید روزی که مردم ما بتوانند آزادنه در ایران از او تشکر کرده و البته جایگاه این دوست در تاریخ مبارزات ایران با نگارش اثر خارق العاده و خاطرات زندان او به نام "نه زیستن و نه مرگ" ثبت شده است و آیندگان از او برای ثبت تاریخ مبارزات انقلابیون در بند به نیکی یاد خواهند کرد. دست آقای ناظر نیز درد نکند که در آگاهی مردم ایران و مبارزه بر حق آنها بر علیه فاشیسم زحمتهای بی دریغ کشیده اند و با آرزوی موفقیت و پیروزی برای این دوستان خیرخواه مردم زحمتکش و قهرمان و مقاوم ایران.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.