شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سؤالات انحرافي بي بي سي
نگاه علي ناظر

علی ناظر

اخيرا بي بي سي که صداي وزارت خارجهء «مادر دموکراسي» است، دست به يک سري نظر سنجي هاي قابل تأمل زده است. پيش از اين پرسيده بود که «آيا شکنجه در هر شرايطی غير اخلاقی است؟» [1] . امروز در سايت قدر قدرت صداي دموکراسي پرسيده شده که «آيا تنبيه در رابطه زناشويی جايز است؟» [2].
بي بي سي براي طرح چنين سؤال غير معقولي چنين زمينه چيني کرده است که:
«
به تازگی فتوايی از يکی از مراجع شيعه در قم منتشر شده که وی در آن، تنبيه زنان در صورت تمکين نکردن از شوهر را بر اساس دستورات دينی جايز دانسته است. آيت الله مکارم شيرازی که اين فتوا را صادر کرده در ضمن گفته است که اگر مرد هم با زن "زناشويی" نکند، حکومت اسلامی حق دارد مرد را تنبيه کند.در اين فتوا همچنين گفته شده که در بعضی از زنان حالت مازوخيسم يا آزار خواهی وجود دارد که گاهی تشديد می شود. به گفته آقای مکارم، "تنبيه ملايم" در تسکين روحی اين زنان موثر است.وی منبع اين فتوای خود را قرآن و نظرات روانشناسان اعلام کرده است.
شما در اينباره چه فکر می کنيد؟ آيا در زناشويی تنبيه می تواند عاملی کمک کننده باشد؟
»
نمي دانم بي بي سي که تماشاگر و شنونده و بازديد کننده از سايتش قابل توجه است، چرا از کاربران خود اين سؤال را نمي کند که «آيا خواهان سرنگوني رژيم جمهوري اسلامي هستيد؟» سؤال پيچيده نيست و پاسخ به آن هم يا آري است و يا نه. اگر پاسخ «نه» بيشتر بود که خود به خود مشخص مي شود چه کساني در نظر سنجي بي بي سي شرکت مي کنند، و اگر «آري» باشد که از ابداع اين سئوالات انحرافي تنها يک پديده بهره جويي مي کند – مرتجعين اسلامي.
علي ناظر – 5 آبان 1385

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 29 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: hiwa]  [ azadi_beraberi ]  
به‌ نظر من طرح چنین سوالی از چنین رادیویی جز اشاعه‌ افکار عصر حجری دینی و ترویج آن و بی حرمتی کردن به‌ زنان است.
دست شما هم درد نکنه‌ به‌ خاطر افشای چنین کسانی.
  

[تاریخ ارسال: 28 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: بیدار]  [  ]  
سابقهً آیت الله بی بی استرا سی، بر هیچ کس پوشیده نیست. ولی فواید و حسن آزادی در در کشورهای دمکراتیک این است که، اعمال و افکار هر کس و هر حزبی و گروهی و رسانه ائی و درکل حاکمیتی، در دید و قضاوت عموم و مطبوعات قرار میگیرد و نقد و اعتزاض و افشاگری آزاد است. این امر به رشد آگاهی توده ها منجر شده و با انتخابات آزاد جامعه پا گرفته وروی پای خود می ایستد و اقتصاد متکی به خود را ساخته و مستقل میگردد. در کشورهای آزاد رساناهای لابیست و خود فروخته کم نیست، ولی وجود آزادی آنان را فیلتر و رسوا میکند به همین دلیل بی خودی آیت الله بی بی سی نگفته اند . بهتر بود آقای ناظر میگفتند: بی بی سی مادر اطلاع رسانیهای مغرضانه است و فقط دنبال کسب منافع بوده به هر طریق ممکن. در یک جامعهً آزاد و دمکراتیک فرصت طلب و سوء استفاده کننده از آزادی هست ولی خود آزادی آنها را افشا و رسوا میکند همچنانکه علی آقا افشا میکند. اما اگر چنانکه در کشور خودمان مدیا آزاد بود مسلماً بنگاههای سخن پراکنی و انحرافی مانند بی بی سی توان رشد و اظهار وجود را نداشت، ولی افسوس که دیکتاتورها از آگاهی ملتها ترس و واهمه دارند، تا مبادا با آگاهی مردم، حاکمیت غصب شده از دستشان برود!!! به همین دلیل آزادی پیش شرط آگاهی و ثبات جامعه است و بدون ثبات سیاسی رشد اقتصادی غیر ممکن است.   

[تاریخ ارسال: 27 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: nima roshan]  [  ]  
شاملو در مورد بی بی سی ميگويد: بی بی سی يکی از حرامزاده ترين نوع سانسور را اجرا و پياده ميکند .   

[تاریخ ارسال: 27 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [ jamal75de@yahoo.de ]  
بی بی سی يک بنگاه خبر پراکنی ساده نيست که هدفش فقط انتقال اخبار و وقايع روز باشد. دولت انگليس و اينتليجنت سرويس همين طور در راه خدا يک ايستگاه خبر رسانی صلواتی با بودجه کلان برای مردم جهان سوم راه اندازی نکرده است که بر سر درش هم نوشته باشد: خبری بخوان و لعنت حق بر يزيد کن.تنظيم اخبار و اينکه چه چيز گفته شود و چه چيز گفته نشود و اينکه گفتنی ها را چطور حتی بايد تيتر بندی کرد و غيره ، همه و همه حساب شده و زير نظر يک تيم روانشناس و جامعه شناس تهيه ميشوند. البته با گسترش وسائل ارتباط جمعی و اينترنت و با توجه به سابقه استعماری ، بی بی سی ديگر آن تائثير گذاری سابق را ندارد و دقيقا به همين خاطر هم بود که يک کادر ورزيده از کارکنان سابق بی بی سی با همکاری شيوخ قطر شبکه الجزيره را راه اندازی کردند که اعتماد از دست رفته مردم خاور ميانه را دو باره و با مرور زمان به دست آورده و آنگاه به آرامی دوباره افکار عمومی را به آن سوئی که ميخواهند سوق دهند.در مورد ايران هم بی بی سی از روز اول حکومت آخوندی بدون چون و چرا نه تنها تمامی جنايتهای آخوندها را پوشانده و توجيه کرده است بلکه حتی در اغلب موارد خط دهنده سياست سرکوب و سانسور هم به ملايان جنايتکار بوده است.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.