شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ديدگاه در راستاي اتومات شدن
ستون دیدگاه کاربران

ديدگاه

علی ناظر

هموطنان عزيز
همانطور که در «گام بعدي» و سپس در «چشم انداز» اشاره شده بود، ديدگاه بر اين است که امکانات بيشتري در اختيار کاربران بگذارد تا در اسرع وقت بتوانند نکته نظرات خود را در سايت به ثبت برسانند.
تاکنون رسم بر اين بود که مقاله اي در ديدگاه ثبت مي شد و کاربران مي توانستند در مورد آن نظر بدهند (البته همه مي دانيم که برخي از کاربران زير آبي زده و به همه چيز مي پرداختند به جز متن و محتواي مقاله مورد نظر. بگذريم).
به نظر من اين رسم خوب بود، اما کافي نبود. همانطور که پيش از اين گفته شد، کاربر بايد بتواند در مورد مطلبي که خودش مي خواهد صحبت کند و نه در بارهء مطلبي که برايش تعيين کرده اند. ساده تر اينکه، کاربر بتواند موضوعي را مطرح کند، بحثي را جلو بکشد و ديگران در بارهء آن نظر بدهند. به نظر من خوبي اين امکان در اين است که کاربر مستقل عمل مي کند و دقيقا در بارهء مطلبي حرف مي زند که خودش علاقه دارد، و نه اينکه روزها و ماه ها صبر کند تا شايد يکي مطلبي بنويسد تا اين کاربر بتواند در آن باره حرفش را بزند. بعضي اوقات کاربران مانند کارورزان صبور نيستند. ( ديدگاه کارورز را اينگونه تعريف مي کند: کاربراني که با ديدگاه هکاري مداوم داشته اند و از ديدگاه بدون وقفه حمايت کرده اند – در ويژه نامه ها، بحث ها، يادداشت هفته و بحث هاي داخلي ديدگاه... شرکت داشته اند).  کاربران مي خواهند موضوعي را سريعا به بحث بگذارند. حرفشان را همين امروز بزنند و نه اينکه منتظر فلان کارورز بشوند که بحثي را بپروراند. (کاربران زياد اهل مقاله نويسي نيستند، بلکه کوتاه نويسي مي کنند).
به همين خاطر از 1 تير که مقاله «گام بعدي» نوشته شد، من از رفيق بسيار عزيز ديدگاه که رنج کدنويسي را به عهده گرفته و هميشه ما را شرمنده مي کند، خواهش کردم در اينباره کاري بکند. بي شک اينگونه برنامه ريزي ها زمان مي برد. خوشبختانه وي توانسته فاز اول اين طرح را به پايان برساند.
فاز-1: از اين پس کاربران مي توانند موضوع مورد نظر خود را در ستون «دیگاه کاربران» مستقيما وارد کنند. حجم يک نامه لطفا از 2 صفحه
A4 بيشتر نشود. (لطفا هر کاربر در روز بيشتر از دو نامه ننويسد). وقتي متن در ديدگاه ثبت شود (شايان توجه اينکه تمام نامه هاي دريافتي ثبت نخواهند شد و يا بقول آنهايي که دوست دارند ما را غلغلک بدهند، برخي از نامه ها سانسور مي شوند)، عنوان نامه (عنوان نامه در اصل موضوعي است که کاربر مي خواهد در آن مورد به بحثي دامن بزند)، وارد ليست عنوان نامه ها خواهد شد. در اين فاز بقيه مي توانند با کليک کردن عنوان، متن نامه را مطالعه کنند.
نکته بسيار مهم اين است که تنها کاربراني مي توانند با ديدگاه مستقيما نامه نگاري کنند، که اول «نام نويسي» کنند، و ناک ورودي و کُد ورودي داشته باشند. هر کاربري مي تواند کد و نام ورودي داشته باشد. شرايط و نحوهء نام نويسي پيچيده نيست. در مرور زمان، کاربراني که از اين «امکانات» صحيح و معقول استفاده کرده باشند از مزاياي بالاتري برخوردار مي شوند، مثلا خودشان مي توانند در سايت وبلاگ داشته بشند، عکس و... ثبت کنند، و... هدف غايي ديدگاه اين است که کاربران نقش مسئوول ديدگاه را ايفا کنند و ديدگاه بدون مسئوول شود (آمين). بي شک، اين کاري پيچيده است و محتاج به برنامه ريزي و موشکافي کامل و دقيق است (فاز 4). اميد اين است که تا اول ژانويه بخشي از اين امکانات مهيا شود (قول نمي دهيم).
فاز-2: اين قسمت هنوز کد بندي نشده و يک مدتي طول خواهد کشيد. اما هدف اين است که بقيه کاربران بتوانند در بارهء هر نامه مستقيما نظر بدهند، لطفاتا آنروز صبور باشيد.
فاز-3: کاربران با داشتن کد مخصوص مي توانند مقالات خود را وارد سيستم بکنند. اين «امکان» در وهلهء اول به کارورزان ديدگاه داده مي شود و در صورت موفقيت پروژه کاربران هم مي توانند خود در نقش «مسئوول ديدگاه» مطالب مورد علاقهء خود را وارد سيستم بکنند.
چند نکته مرتبط:
* از اين پس، نظراتي که در بارهء مطالب مندرج درديدگاه به ثبت رسيده اند، در ستون کاربران نخواهند آمد، بلکه در پايين هر مطلب (مقاله) ليست خواهند شد.
* همانطور که در مطالب چند ماه پيش خاطر نشان کرده بودم، حال که ستون کاربران وارد فاز «آکتيو» تري شده است، هفته نامهء «نامهء کاربران» ديگر منتشر نخواهد شد.
* در ستون «مقالات» مطالب ويژه اي که براي ديدگاه ارسال شده، و يا مقالاتي که بصورت دنباله دار بوده و ديدگاه تاکنون  چند شماره از مطلب را ثبت کرده است، همچنان منتشر خواهند شد.
با سپاس از شما
علي ناظر – 25 مهر 1385 – ديدگاه

شرایط ثبت‌نام در بخش دیدگاه کاربران

برای ثبت‌نام در بخش نامه‌ی‌کاربران خواهشمندیم به چند نکته‌ی زیر توجه داشته باشید:
فرم درخواست ثبت‌نام از چهار قسمت تشکیل شده است:
۱- نام به فارسی: شما یک نام (حقیقی و یا مستعار) برای خود برگزیده و آن را به فارسی تایپ می‌کنید. توجه شود که این نام را کاربر دیگری انتخاب نکرده باشد. برای نمونه اگر پیش از شما کسی نام «سیاوش» را برای خود ثبت کرده است، شما دیگر نمی‌توانید این نام را انتخاب کنید.
۲- نام ورودی: شما یک نام و یا کلمه انتخاب کرده و آن را به لاتین تایپ می‌کنید. به‌تر است که از هشت حرف بیش‌تر نباشد. دقت داشته باشید که برنامه‌ی کامپیوتری ما حرف بزرگ و کوچک را تشخیص داده و آن‌ها را یک کاراکتر نمی‌نشناسد. برای مثال
a  با A  یکی نیست. پس حتمن بزرگ و یا کوچک تایپ کردن حروف را بیاد داشته باشید. اگر شما نام ورودی را syavash  ثبت کنید، موقع ورود به صفحه نیز حتمن باید syavash  تایپ کنید و نه SyAvasH و... در پیوند با انتخاب کد ورودی نیز همین مسئله را باید رعایت کرد.
۳- کد ورودی: شما یک نام و یا کلمه انتخاب کرده و آن را به لاتین تایپ می‌کنید. به‌تر است که از هشت حرف بیش‌تر نباشد. از به کار بردن کاراکترهای , + % * | " و پرانتز و آکولاد و... خودداری شود.
۴- ایمیل‌آدرس: بسیار ضروری است که ایمیل‌آدرس واقعی‌تان را ثبت کنید تا بتوانیم با شما تماس بگیریم. البته اگر شما نمی‌خواهید ایمیل‌آدرس اصلی‌تان را ثبت کنید، می‌توانید برای این کار یک ایمیل‌آدرس جدید از طریق یاهو و یا هات‌میل گرفته و از آن استفاده کنید (کاربران گرامی توجه داشته باشند که اگر مشخص شود کاربری ایمیل‌آدرسی که در فرم درخواست ثبت کرده‌، واقعی نبوده است، دیدگاه حق خود می‌داند که نام وی را از لیست کاربران دیدگاه حذف کند)؛
۵- با فشار دادن روی دکمه‌ی «ثبت کن»، فرم درخواست شما اتومات به سایت دیدگاه ارسال شده و شما این پیام را دریافت خواهید کرد: «نام شما با موفقیت در بخش نامه‌کاربران ثبت شد.»
پس از دریافت این پیام، می‌توانید وارد صفحه‌ی ثبت مطلب در بخش نامه‌ی کاربران شوید.

فرم ثبت مطلب در دیگاه کاربران
از کاربران گرامی بخش نامه
ها‌ی‌کاربران دیدگاه خواهش‌ می‌کنیم به نکته‌های زیر توجه داشته باشند:
۱- متن به فارسی باشد؛
۲- متن بیش‌تر از دو صفحه‌ی آ-چهار نباشد؛
۳- دیدگاه، پاسخگوی محتوی متن‌های درج شده در این بخش نیست؛
۴- نامه‌های ارسال شده به دیدگاه، به معنی ثبت حتمی آن‌ها نخواهد بود. دیدگاه حق درج و یا حذف مطلب را برای خود محفوظ می‌دارد؛
۵- متن‌های بدون عنوان، ثبت نخواهند شد؛
۶- به‌تر است که نخست مطلب خود را در یک ادیتور فارسی(برای مثال
word office) نوشته و سپس آن را کپی کرده و در کادر «متن» بچسبانید؛
۷- دیدگاه متن‌های بخش دیدگاه کاربران را ویرایش نکرده و در این زمینه پاسخ‌گو نبوده و هیچ مسئولیتی را به گردن نخواهد گرفت؛
۸- دیدگاه متن‌های تبلیغاتی را ثبت نخواهد کرد؛
۹- اگر کاربری موازین سایت دیدگاه را مستمراً رعایت نکند و اعتراض بیش‌تر کاربران دیدگاه را بربیانگیزاند، دیدگاه این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که نام وی را از لیست کاربران سایت دیدگاه حذف کند؛
۱۰- مطلب ارسالی شما، پس از مطالعه و تأیید مسئول بخش، حداکثر ۱۶ ساعت پس از دریافت، در صفحه‌ی نامه‌ی کاربران ثبت خواهد شد;
۱۱- به‌علت محدود بودن امکانات سایت دیدگاه، تا اطلاع بعدی، از هر کاربری، بیش از سه مطلب در هفته، در سایت ثبت نخواهد شد.

از همه‌ی کاربران دیدگاه خواهش می‌کنیم از پرداختن به دعواها و جدل‌های شخصی و یا به‌کارگیری فرهنگ پرخاش‌جویانه جداً پرهیز کنند.
ما راهی جز ایجاد فضایی سالم و دوستانه و تقویت فرهنگ نقد و گفت‌وگو‌ نداریم.

منبع:
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 22 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: فروغ آزادی]  [ forough_azadi@hotmail.com ]  
با صد سلام و هزاران درود و احسنت بر علی ناظر و همکارانش در سایت فراسازمانی دیدگاه،
من هم این موقعیت میمون را صمیمانه به خودم و همفکرانم تبریک می گویم. اما نکاتی که برای من و امثال من که از طریق فیلترشکن موفق به دیدار دیدگاه می شویم باید ذکر کنم. چندین مورد سراغ دارم که با وجود طی شدن همه مراحل لازم برای ارسال نظر به دیدگاه این نظرات درج نشده اند. به دلایل واضح می دانم مطالبم دچار سانسور نشده اند، بلکه مشکلی فنی در رابطه با ارسال غیرمستقیم مطلبم از طریق فیلترشکن پیش آمده است. امضای بیانیه ها و فراخوان هایی که در دیدگاه ارائه شده بودند نیز دچار چنین مشکلی است. مدتهاست هیچ امضایی از من پای این بیانیه ها دیده نمی شود، در حالی که در برخی موارد چندین بار این امضا را به همراه اطلاعات لازم وارد کرده ام (آخرین مورد بیانیه در حمایت از مجاهدین مستقر در عراق و مخالفت با مداخله نظامی امریکا). بالآخره برخی از صفحات با فیلترشکن ها قابل مشاهده نیستند. خواهشمندم فکری برای ما ساکنین ایران بکنید که تصور می کنم در دریافت اطلاعات دارای اولویت درجه 1 هستیم.

دوستدار دوستداران ایران
فروغ آزادی
___


علي ناظر:
با سلام و سپاس از لطف شما که هميشه شامل حال ديدگاه بوده است. امضاي شما و بسياري ديگر از ايران دريافت و به عمد ثبت نشد. به دو دليل: 1- امضا مستعار است (فروغ آزادي) و درج آن در آينده از اعتبار بقيه امضا ها کم مي کند و يا هر کس با چند اسم مستعار (شعارگونه) امضا مي کرد. تفاوت شما با بقيه در اين واقعيت است که من با شما کاملا آشنا بوده و از حُسن نظر شما کاملا مطلع هستم. 2- اگر توجه کنيد در ليست اسم امضا کنندهء مقيم ايران ديده نمي شود. شما نفر اول نيستيد که از ايران حمايت کرده ولي اسمشان درج نشده است. دليل بر اين بود که يا اسم مستعار است که به دليل فوق قابل درج نمي بود، و يا واقعي است که با شناخت کامل از ددمنشي رژيم درج آن دعوت خطر براي شما عزيزان است. اميد است که اين دلايل مساله را روشن کرده و باعث کدورت نشود.

در مورد مقالات، از اين پس خودتان مي توانيد مقالات خود را مستقيما وارد سيستم کنيد.
  

[تاریخ ارسال: 19 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: aziz]  [  ]  
اتومات شدن ِ مانوآل ندیده بودیم!!!!!
___


ديدگاه: طنز قشنگي است. البته نوشته ايم «در راستاي اتومات شدن». اگر کمي صبر داشته باشيد بقيه دانه دانه رو مي شود.
  

[تاریخ ارسال: 17 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: مژگان کاظمی]  [  ]  
سلام آقای ناظر

فقط می توانم بگم آفرین و خسته نباشید.

شاد و سبز باشید
مژگان
  

[تاریخ ارسال: 16 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [ jamal75de@yahoo.de ]  
آقای ناظر با سلام . ايده جديدتان را ابتکاربسيار عالی و جالب ميدانم . برای شما و کليه دست اندر کاران سايت خوب ديدگاه آرزوی موفقيت و سلامتی دارم.
سرنگون باد رژيم جنايتکار و ضد بشری جمهوری به اصطلاح اسلامی. به اميد همبستگی ملی تمامی نيروهای راديکال و انقلابی برای سرنگونی جنايتکاران حاکم بر ميهن عزيزمان ايران.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.