شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

عبرت بگيريد
نگاه علي ناظر

علی ناظر

کره شمالي امروز اولين آزمايش اتمي خود را با موفقيت انجام داد. چندساعتي نگذشت که کليه کشورهاي همسايه همراه با آمريکا و... کره شمالي را محکوم کرده و اعضاي شوراي امنيت ملل متحد، در نشستي که کمتر از يک ساعت طول کشيد، متفق القول عمل کره شمالي را غير قابل قبول خواندند. جرج بوش وعدهء مجازات داد، موضع چين و ژاپن چندان کمتر نبود. سفير کره شمالي از سوي ديگر اين موضعگيري ها را خنده دار خواند و گفت که بايد به کره شمالي «تبريک بگويند». تا به آنجايي که به ايران بر مي گردد، موضعگيري و عکس العمل هاي کشورهاي قدر قدرت را رژيم جمهوري اسلامي زير ذره بين گذاشته و بررسي مي کند. اگر جهان «عصباني» عکس العملي قاطع و حساب شده نشان ندهد و فقط به چند بيانيه و کشيدن جيغ بنفش عليه کره شمالي اکتفا کند و پس از يکي دو سال تحريم اقتصادي، همانطور که پاکستان را به زير بال خود گرفت، کره شمالي را هم مورد تفقد قرار دهد، رژيم جمهوري اسلامي جري تر شده و به برنامهء هسته اي خود هر چه پر شتاب تر ادامه خواهد داد. اگر جهان «عصباني» نمي خواهد در عرض يکي دو سال آينده در همين موقعيت با ايران قرار بگيرد که با کره شمالي قرار گرفته است، بهتر است عکس العملي قاطع گرفته و به سياست مماشات در برابر آخوندهاخاتمه دهد. اولين گام براي اتخاذ موضعي شفاف عليه رژيم جمهوري اسلامي، حمايت بدون قيد و شرط از جنبش آزاديخواهانهء مردم ايران است. در غير اين صورت، دير نخواهد بود که به اشتباه سياست خود پي برده و همانطور که سياست سازشکارانهء بيل کلينتون در قبال کره شمالي پاسخ منفي داد، سياست مماشات با خامنه اي هم به گِل خواهد نشست. علي ناظر – 17 مهر 1385

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 13 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [ jamal75de@yahoo.de ]  
تبريک گفتن بمب اتم به يک ديکتاتور خون آشام که خون ملتش را در شيشه کرده است به اين بهانه که حالا ديگر آمريکا نمی تواند رژيمش را سرنگون کند ، نشان دهنده پرت بودن از موضوع است. آخر رژيم کره شمالی رقيب سياسی و ايدئولوژيک و يا رقيب اقتصادی آمريکا بود که بوش بخواهد سرنگونش کند؟ از شکم ۲۳ ميليون انسان که نان روزانه ندارند بخورند زده اند و بمب اتم ساخته اند .عجب افتخاريست برای اهالی دره بيخبران .
  

[تاریخ ارسال: 13 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: ثريا آرمان]  [  ]  
چقدر خوب است که حاج آقا فرهاد جوادزاده هر چند وقت يک بار عبای مبارک را کنار ميزنند و دم خروس را هويدا می کنند. معلوم است که اين ور و آن ور غلتيدن ها و روی يک خط با عبود افتادن ها، تا کجا ريش هايشان را به هم گره زده است و ارتجاع تا مغز استخوان هايشان رفته است. ملتهای ايران و کره شمالی از گرسنگی
و فقر بايد ذره ذره بميرند چه خبر است آخوندها و اعوان و انصارشان بيشتر بمانند و بيشتر مثل زالو خون مردم را بکشند. جيغ های بنفش خجالت زدگان حزب الله و رژيم هم بر سر ناظر و هر کس بر عليه آدم خوران رژيم است، چيزی جز افتخار بر سينه اين عزيزان نيست. گو گر بمب اتم خوب است که فقط بر خانه خودتان باد.
باشيد تا ببينيد بمب اتم ملت ايران که همانا انقلاب نوين مردم ايران است، چگونه ريش و ريشه شما را خواهد سوزاند. کما اينکه زلزله های پيش از انقلاب چنين هراسان و گريانتان کرده است.

___


ديدگاه: خواهش مي کنيم با تيره کردن جملات، محتواي سخن را تيره نکنيد. بگذاريد تفاوت بين آنان که به بحث دموکراتيک معتقدند از آنها که هميشه مي خواهند سکوت و سانسور حکمفرما شود، مشخص بشود.

  

[تاریخ ارسال: 13 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: شهرام فاضل]  [  ]  
کیش شخصیت و فرقه و مکتب ارتجاعی چوچی استالینستی حاکم بر کره شمالی به غیر از فقر و بدبختی برای مردم کره شمالی ارمغانی نداشته است. انزوا طلبی ناسیونالستی و جایگزینی افکار ارتجاعی چوچی به جای مارکسیسم انقلابی و دوری از اتحاد عمل بین الملی با کارگران و زحمتکشان جهان نتایج مخربی برای زحمتکشان کره شمالی داشته و صلح و زندگی بهتر را از آنها در سایه تهدیدات امپریالیسم ناممکن کرده است. واقعیت آن است که این رژیم نه سوسیالیست است و نه مترقی بلکه یک فرقه مالیخولیایی با نفی آزادی های دمکراتیک و ماجراجویهای خطرناک بهانه به امپریالیست ها داده که حضور جنایتکارانه خود را در منطقه توجیح کنند. تاریخ به خوبی دوباره نشان می دهد که انحرافات از اصول دمکراتیک و اندیشه های علمی مارکسیسم در نهایت به بیراه ختم می شود. دار و دسته مالیخویایی حاکم بر کره شمالی باید دست از این بازی خطرناک بردارند که صلح جهانی را به خطر انداخته و بهانه به امپریالیست ها برای جنک افروزی های بیشتر داده است که ثمره مثبتی برای مردم کره شمالی ندارد. خواست زحمتکشان و کارگران دنیا در کل و کره شمالی و جنوبی بطور خاص صلح و زندگی شرافتمندانه است و نه جنگ افروزی و مسابقه اتمی و فقر و بدبختی. مردم کره شمالی می باید از این بیراه خارج شوند و با بدست آوردن آزادی های دمکراتیک و سوسیالیسم واقعی و البته با طرد مکتب ارتجاعی چوچی و استالینسم به یک اقتصاد سالم و عادل دست بیابند و زندگی بهتر برای مردم خود فراهم کنند. کارگران و زحمتکشان کره شمالی می باید بساط این دار و دسته مالیخویای را از زندگی خود بر دارند.   

[تاریخ ارسال: 13 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: عبود]  [ zedejang5@yahoo.com ]  
آزمايش بمب هسته اي را به كره شمالي كه سا ليان درازي زير فشار و تهديد آ مريكا قرار دارد بايد به مردم اين كشور تبريك كفت اكنون بايد مطمئن باشيم كه بايكاه اتمي امريكا و ده ها سرباز امريكايي در كره جنوبي نميتواند تهديدي براي مردم اين كشور باشد از طرفي در كره جنوبي ديكر بازار بورس نزول نخواهد كرد .   

[تاریخ ارسال: 10 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: شهره مهاجر]  [ muhaajer40@yahoo.com ]  
نظر درستی هست. اگر مجاهدین را از لیست کذایی
خارج نمودند . آن موقع باید از ما بهتران را جدی گرفت . وگرنه دستار بندان هم بزودی پا جای پای کره شمالی خواهند گذاشت و کشتار و تجاوز رژیم بیش از پیش ادامه خواهد یافت.
  

[تاریخ ارسال: 10 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: farhad javadzadeh]  [ shirinlove@yahoo.com ]  
علی ناظر مانند رهبران مجاهدين هماهنگی خود را با هيئت حاکمه فعلی امريکا که از وحشيانه ترين و عقب مانده ترين حکومتهای فعلی در جهان معاصر است را اعلام ميکند !! و ازمايش اتمی کره شمالی را از زاويه ديد نئو محافظه کاران امريکا مورد بررسی قرار ميدهد؟؟ واقعا علی ناظرها به چه سمتی ميروند؟ ايا مشکل جهان امروز فقط ازمايش اتمی کره شمالی است؟ يا غنی سازی رژيم ايران؟ اسرائيل تا دندان مسلح اتمی و جنايتکار معضل نيست؟ پاکستان پشتيبان طالبان و دارای سلاح اتمی چطور؟ و .....   

[تاریخ ارسال: 10 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: نیکو خراسانی]  [ nikokhorasani@yahoo.se ]  
با اینکه عمیقا مخالف جنگ و هرگونه سلاح بخصوص سلاح های کشتار جمعی هستم و آرزوی صلح دائمی و تحقق خلع سلاح همه دولت ها را دارم ولی از دستیابی کره شمالی به سلاح هسته ای کاملا خوشحالم و صمیمانه به مردم و دولت کره شمالی تبریک می گویم.چرا که در شرایطی که آمریکا به اتکاء برتری نظامی و تکنولوژیکی و اتکاء به سلاح هسته ای آشکارا همه کشورهای مخالفش را تهدید به سرکوب و حتی بمباران اتمی می کند و با تفرعن و قلدری میگویند ما اجازه این کار و آن کار را به این یا آن دولت نمی دهیم ، دفاع از استقلال و شرافت و سربلندی مردم کره ایجاب می کرد به این وسیله سد و مانعی در مقابل تجاوز آمریکا ایجاد کنند.
متاسفم که می بینم بعضی ها با ادعاهای انقلابی و مردمی و ترقی خواهی از امپریالیسم آمریکا دعوت می کنند که به بهانه مماشات نکردن با آخوندها جهنمی شبیه عراق برای مردم ایران تدارک ببینند.
آقای علی ناظر گرامی
مگر افغانستان و عراق فعلی تفاوتی کیفی و ماهوی با گذشته دارد ؟ آیا شما با ماهیت و عملکرد امپریالیسم انگلیس و آمریکا حداقل در ایران آشنا نیستید؟ آیا شما نمیدانید شکست انقلاب مشروطیت و مبارزات ملی شدن نفت و سرنگونی دولت ملی مصدق و به انحراف رفتن و شکست انقلاب بهمن نیز محصول عملکرد و توطئه های همین جنایتکاران است؟ مسلما شما خوب می دانید!پس در انتظار چه عملکرد مثبت و در راستای منافع مردم ایران از آمریکا هستید؟
  

[تاریخ ارسال: 10 Oct 2006]  [ارسال‌کننده: ابرام]  [  ]  
اولين گام براي اتخاذ موضعي شفاف عليه رژيم جمهوري اسلامي، حمايت بدون قيد و شرط از جنبش آزاديخواهانهء مردم ايران است
بنظر من کلمه هایی چون «حمايت بدون قيد و شرط» و « جنبش آزاديخواهانهء مردم» کلی و بیشتر شعاری هستند .
منظورتان از جنبش آزادیخواهانه کدام جنبش در ایران است ؟ یا حمايت بدون قيد و شرط از این جنبش ایکس چه نوع حمایت .
بیشتر توضیح دهید متشکر
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.