شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نگاهی به گذشته‌ و چند نظر در رابطه با تیم ملی فوتبال ایران

ایرج مصداقی

 تیم ملی فوتبال ایران در نگاه مسئولان سازمان ‌های مجاهدین خلق، چریک‌های فدایی خلق و اعضای شورای ملی مقاومت ایران

نظر خانم زهره‌ اخیانی نماینده سابق شورای ملی مقاومت در آلمان، ريیس ستاد ارتش آزادیبخش ملی ایران و معاون مسئول اول مجاهدین در ارتباط با تیم ملی فوتبال ایران، به نقل از نشریه مجاهد شماره‌ی ۳۹۸ ،صفحه‌ ۷، سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۷۷

حمایت از تیم فوتبال ایران بسیار عالی است و این هیچ ربطی به آخوند های ضد ورزش ندارد. همه هم به عینه مشاهده کردند که در مسابقه‌ی ایران و آمریکا ایرانیان هوادار مقاومت یکپارچه از تیم ایران حمایت کردند. به طوری که بسیاری از رسانه‌های بین‌المللی از این میزان تشویق و حمایت به عنوان یک امر نادر یاد نمودند. یکی از روزنامه ها نوشته بود به نظر می رسید تیم ایران در زمین خودی بازی می‌کند. نقش موثر حمایت ایرانیان در پیروزی تیم ایران مورد اذعان همه ناظران قرار گرفته است و حتا خود بازیکنان نیز به رغم محظوراتی که دارند نیز بر این حقیقت مهر تأیید زده‌اند. بنا بر این بحث بر سر فوتبال و تیم ملی ایران نیست. ...اما از نظر فنی نیز هم ملی‌پوش‌های سابق ایران و هم چند تن از بازیکنان فعلی تیم ملی بر این حقیقت انگشت گذاشته بودند که تشویق یکپارچه دهها هزار تن از هواداران مقاومت، روحیه‌ای چند برابر به بازیکنان تیم ملی داده و در نهایت باعث پیروزی ۲بر ۱ تیم ایران بر آمریکا شد.

نظر آقای مهدی سامع سخنگوی سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران و عضو شورای ملی مقاومت در ارتباط با تیم ملی فوتبال ایران به نقل از نشریه مجاهد صفحه‌ ۳، شماره‌ی ۳۹۷ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۷۷

پس از ۲۰ سال این دومین بار بود که تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی شرکت می‌کرد. در ایران هم مثل کشورهای دیگر فوتبال ورزشی است که مورد علاقه‌ی توده‌های مردم است و مردم علاقمندند که تیمشان در مسابقات بتواند مقامی کسب کند. از این نظر رژیم، به خصوص آخوند خاتمی دجالگرانه سعی کرد با سوءاستفاده از این موضوع یک فضای تبلیغاتی ایجاد کند.

....مجاهدین هم مثل بقیه مردم ایران می‌خواستند فوتبالیست‌های ایران موفقیت کسب کنند و ضمناً‌ً رژیم هم نتواند از این موفقیت سوءاستفاده کند. رژیم خیلی کوشش می‌کرد که بازیکن‌ها و بعضی از مربی‌ها و کارشناسان ورزشی را علیه مجاهدین تحریک کند.

... خوشبختانه تیم ایران بازی را برد و همزمان شور و شوقی که در لیون بود. در تهران هم مردم به رقص و شادمانی  پرداختند. این البته به رژیم تحمیل شد. چون در شرایط عادی رژیم مانع جشن و شادی مردم می‌شود.

بخش هایی از پیام تبریک ورزشکاران و قهرمانان ملی ورزش ایران در باره‌ی پیروزی مقاومت ایران در لیون؛

این پیام به امضای مسلم اسکندر فیلابی ريیس کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت، حسن نایب‌آقا، عباس نوین روزگار، فرزانه کمانگیر ورزشکاران عضو سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت، بهرام مودت، اصغر ادیبی، محمد قربانی، فیروزه اجاق، منوچهر ارسطو پور اعضای شورای ملی مقاومت و تنی چند از فوتبالیست‌های سابق ایران رسیده است. به نقل از نشریه مجاهد شماره‌ی ۳۹۵ صفحه‌ی ۷، سه شنبه ۹ تیر ۱۳۷۷

... جهانیان دیدند ورزش ایران و تیم ملی آن به مردم ایران تعلق دارد و نمی‌تواند وسیله‌ی سوءاستفاده آخوندهای تبهکاری شود که جز ویرانگری و جنایت هنر و ارمغانی نداشته و ندارند.

...با چنین پیامی بود که پیروزی غرورآفرین تیم ایران در برابر تیم آمریکا به عنوان یک رویداد فراموش نشدنی در تاریخ ورزش ایران به ثبت رسید و قلب همه هموطنان را شاد کرد.

...بازیکنان که خاطرات تلخی از برخوردهای سرکوبگرانه و ارتجاعی مقامات و مأموران رژیم و هم‌چنین از به زیر علامت سؤال بردن صلاحیت‌های فنی و تخصصی‌شان – که همواره باعث تضعیف روحیه بازیکنان در زمین می‌شود- داشتند، درست به عکس در روز ۳۱ خرداد با حمایت و تشویق گسترده‌ی هواداران مقاومت به سرعت توانستند بر اوضاع مسلط شوند و با روحیه و اعتماد به نفس بالاتر بر کاستی‌های خود غلبه کنند و به تهاجم در مقابل تیم حریف بپردازند. به همین دلیل پیروزی تیم ایران در این مسابقه، اهمیت و ارزش ملی و میهنی ویژه‌ای دارد که آخوندها را در بهره‌برداری از آن برای حفظ حکومت سرکوب و جنایت و ترور، ناکام می‌سازد. اما کام همه‌ی ایرانیان و قبل از همه ورزشکاران ایران را شیرین می‌کند. کما این که از قول ملی‌پوشان فوتبال هم شنیدیم که بعد از مسابقه، در اردوی تیم ملی – البته دور از چشم مأموران وزارت اطلاعات – گفته بودند پس از ده دقیقه اول که بازی به سود حریف بود، به یمن تشویق عظیم و مداوم هموطنان، توانستیم تعادل بازی را به سود تیم ایران برهم بزنیم و در نهایت به پیروزی برسیم و اگر در مسابقه با یوگسلاوی هم این طور بود، احتمالاً پیروز می‌شدیم. از برخی ملی‌پوشان با سابقه تر هم نقل می‌کنند که ضمن قدردانی از هموطنان گفته بودند دستشان درد نکند آن‌ها بیشتر از ما که در زمین بودم خسته شدند. ولی کاری کردند که بعد از همه سرکوفت‌ها و فشارهای آخوندی در طول این سال‌ها، این بار خیلی قوت قلب و پشتگرمی داشتیم و از ته دل احساس می‌‌کردیم که برای ایران توپ می‌زنیم.

نظر آقای عزیز پاک نژاد از اعضای شورای ملی مقاومت در باره‌ی تیم ملی فوتبال ایران، به نقل از نشریه مجاهد صفحه‌ ۳، شماره‌ی ۳۹۷ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۷۷

خاتمی از همان ابتدای ریاست جمهوریش با مکاری خاصی سعی می کرد این طور وانمود کند که مردم ایران و به خصوص هموطنانمان در داخل کشور با سیاست‌های او موافق هستند. او در همین راستا روی پیروزی تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی فوتبال هم سرمایه گذاری عظیمی کرده بود و می‌خواست محبوبیت و استقبال از بازیکنان و تیم ملی فوتبال را به حساب تأیید سیاست‌های خودش بگذارد.

میزگرد ورزشی با حضور آقایان عباس نوین روزگار و حسن نایب آقا، ملی پوشان سابق فوتبال ایران و اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران به نقل از نشریه مجاهد صفحه‌ ۴، شماره‌ی ۳۹۷ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۷۷

عباس نوین روزگار: تیم ایران در این مسابقات بسیار بهتر از مسابقات تدارکاتی و مقدماتی ظاهر شد. می‌توانم بگویم که این تیم بهترین بازی‌هایش را در همین جام انجام داد. ...من قبل از بازی، جدا از میل درونیم، به سختی می‌توانستم یک پیروزی برای ایران را متصور ببینم.

حسن نایب آقا: من هم با عباس موافقم.

...تأثیر این تشویق آن چنان بود که چندتن از بازیکنان تیم ملی بعد از بازی گفته بودند «در روزهای قبل از مسابقه این طور تبلیغ کرده بودند که مجاهدین می‌خواهند این مسابقه را به هم بزنند و علیه بازیکنان ایران شعار بدهند. ولی در روز مسابقه وقتی پس از ۱۰-۱۵ دقیقه اول بازی دیدیم که هواداران مجاهدین و مقاومت ایران یک صدا علیه حکومت شعار می‌دهند و ما را تشویق می‌کنند، روحیه‌ای دو چندان پیدا کردیم که باعث پیروزی ما شد» دروازه بان و کاپیتان ایران هم به لس آنجلس تایمز گفته بود «ما به همه احترام می‌گذاریم. آن‌ها هم برای همان هدف آمده بودند که به ما انرژی بدهند». این حرف کاملاً درست است. وقتی بازیکنان ایران که زیر فضای سرکوب و اختناق رژیم قرار دارند، با تشویق مقاومت مشروع مردمی روبه رو می‌شوند، معلوم است که انرژی چند برابر می‌‌گیرند. اتفاقاً قبل از مسابقات جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین، که ما برای بازی دوستانه با تیم ملی فرانسه به تولوز رفته بودیم، ایرانیان و دانشجویان مخالف شاه، البته در ابعاد بسیار کوچکتر، همین کار را کردند که باعث بالا رفتن روحیه تیم ما شد.

نظر آقای اصغر ادیبی فوتبالیست سابق تیم ملی فوتبال ایران و از اعضای شورای ملی مقاومت در مورد تیم ملی فوتبال ایران به نقل از نشریه مجاهد صفحه‌ ۴، شماره‌ی ۳۹۷ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۷۷

در مورد بازی آمریکا وضع کاملاً  فرق می‌کرد. حضور بیش از ۲۵ هزار تماشاگر ایرانی در استادیوم، که اکثر آن‌ها را هواداران مجاهدین و مقاومت ایران تشکیل می‌دادند و حمایت بی وقفه آن‌ها، تیم ایران را به سمت پیروزی سوق داد.

یادداشت‌های مجاهد خلق عباس نوین روزگار فوتبالیست سابق تیم ملی ایران به نقل از نشریه مجاهد ۳۹۵ صفحه‌ی ۷ سه شنبه ۹ تیر ۱۳۷۷

هنگامی که ایرانی‌ها برای دیدن بازیکنان به محل اقامت آن‌ها می‌آیند، در کنار هر بازیکن یک مأمور وزارت اطلاعات و حراست رژیم می‌ایستد. بازیکنان که از این عمل سرکوبگرانه به شدت ناراحت هستند اکثرا به مآموران رژیم فحش می‌دهند.

نظر آقای بهرام مودت عضو شورای ملی مقاومت و بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران به نقل از نشریه مجاهد شماره ۳۹۵ صفحه‌ی ۸ سه شنبه ۹ تیر ۱۳۷۷

...با این آگاهی و نیت به ورزشگاه وارد شدم تا با تمام وجود با فریاد شادی بازیکنان تیم ملی ایران را تشویق نمایم و ...با این پرواز به آینده چشم دوختم. آن جا که دیگر رقص و پایکوبی تماشاگران سرکوب نمی‌شود. آن‌جا که همسران، خواهران، مادران و دختران آزادانه در ورزشگاه حضور می‌یابند و به تشویق می‌پردازند. آن جا  که بازیکنان زن نبایستی ودیعه و ضمانت برای مسافرت به خارج بسپرند. آن‌جا که حضور بر سر قبر نکبت تاریخ بشریت، اجباری نیست. آن‌جا که مربی و مدیران تیم ملی ایران دلهره‌ی تعویض و برکناری ندارند.

نظر آقای مسلم اسکندر فیلابی مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

بعد از ۱۰ دقیقه از شروع بازی، بازیکنان ایران با تشویق‌های فراوان مردم و مقاومت ایران چنان روحیه‌ای گرفتند که سر از پا نمی‌شناختند. فوتبالیست‌های ایران فکر می‌کردند که داخل زمین خودشان بازی می‌کنند. همه آن‌هایی که با ورزش سرو کار دارند می‌دانند که روحیه در ورزش امر بسیار مهمی است و تشویق‌های هواداران مقاومت باعث شد که ایران بر آمریکا غلبه کند.

سؤال نشریه مجاهد:...اگر برگردیم به نقطه‌ پیش از صف آرایی لیون، آیا رژیم حاضر است دوباره به میدان بیاید؟

پاسخ آقای فیلابی: من فکر می‌کنم رژیم فوتبال را تعطیل خواهد کرد، اما حاضر نیست به لیون بیاید.

رژیم آخوندی در هراس از تجمع مردم مراسم استقبال از فوتبالیست‌های تیم ملی را بسیار محدود برگزار کرد، عنوان گزارش نشریه مجاهد شماره‌ی ۳۹۶، صفحه‌ی ۸ سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۷۷

یک روز پس از بازماندن تیم ملی فوتبال ایران از ادامه‌ی مسابقه‌های جام جهانی فوتبال، بازیکنان تیم به تهران بازگردانده شدند. تلویزیون رژیم در یکی از بخش‌های خبری خود در روز گزارش کوتاهی از آن پخش کرد که حاکی از بی‌اعتنایی سردمداران رژیم نسبت به بازیکنان بود.

 Irajmesdaghi@yahoo.com

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرج مصداقی:[تاریخ ارسال: 21 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: جمال مکری]  [  ]  
آقای صالحی فکر کردید اگر تیم ملی فوتبال از میان رهبران گروه های سیاسی انتخاب می شد آن وقت از پرتقال و مکزیک می بردیم. اگر این تیم برده بود میشد تیم ملی فوتبال ایران حالا که باخته مال رژیم است. معلوم است این تیم حاصل سرمایه های فوتبال ایران است. حالا اگر سرمایه ما کم است آن درد دیگری است باید سرمایه را زیاد کرد. دلیل این کمبود را از سر راه برداشت. اما به جنگ واقعیت رفتن دیوانگی است. آقای جان فاصله فوتبال ایران و این کشورها بسیار زیاد است. همین توهم نسبت به خود و نشناختن قدرت حریفان است که پدر ما را در زمینه های مختلف در آورده است. یک کمی واقع بین باشید. دست از مغلطه های کودکانه هم بردارید.   

[تاریخ ارسال: 20 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: ايرج صالحي]  [ pirouzie@yahoo.com ]  
آقاي مصداقي
اين تيمي كه تا بحال دو بازي اش را هم باخته, حتي اگر كاپيتانش با احمدي نژاد هم عكس نميگرفت, و بلحاظ سياسي خنثي عمل ميكرد, تازه ميشد, تيم ملي فوتبال ايران, و نه نماينده مردم ايران. نمايندگي ملت, مفهومش مدافع اصلي ترين خواسته ملت بودن است. يعني سرنگوني رژيم ولايت فقيه.
اين كدهايي هم كه آورده ايد, ” قياس مع الفارق” است. اگر براي نظر ”اكثريت” احترام قائليد, لطفأ نظرات ابراز شده حول اين موضوع را جمع بزنيد و اگر اكثرأ نسبت به عنوان ” نمايندگي مردم” كه براي اين تيم قائل شده ايد, معترض اند, پيشنهاد ميكنم اين عنوان را پس بگيريد, تا نظردهندگان را به ادامه كارشان تشويق نماييد.
  

[تاریخ ارسال: 20 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: شهرام فاضل]  [ shahramfazel1360@yahoo.com ]  
کاربری خطاب به ایرج مصداقی نوشته اند که:
"آيا حقوق بشرى بودن شما را هم بايد بخاطر مجاهد بودن ديروزتان به شك و بى اعتمادى نگاه كرد؟"
اولا دفاع از حقوق بشر توسط آقای مصداقی این زندانی مقاوم سیاه چالهای رژیم جهل و جنایت آخوندها باعث افتخار است و امید این بود که انقلابیون بیشتری به این مهم اقدام می کردند. دوم اینکه هیچ انسان با شرفی به گذشته آقای مصداقی بخاطر مجاهد بودن و یا نبودنشان به شک و با بی اعتمادی نگاه نمی کند و این گونه سخن گفتن نشان دهنده ماهیت کینه توزانه این کاربر را نشان می دهد و بس. من این چند کلمه را در دفاع از ایرج عزیز که با نوشته هایش خوب آشنا شده ام می نویسم چون خود او متین تر از آن است که به این گونه گستاخی ها پاسخی بدهد. آرزوی سلامتی و موفقیت برای ایرج مصداقی!

  

[تاریخ ارسال: 20 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: بهروزاميدى_لاهيجانى]  [ lahidjani@hotmail.com ]  
آقاى مصداقى !گيرم كه مجاهدين يگروزى از تيم مثلا ملى فوتبال ايران دفاع كردند ، حالا اگر امروز به اشتناه خود پى برده ازاين تيم دفاع نمى كنند ، آيا بايد براى كردار ديروزشان سرزنش شوند؟ اگر اين منطق شما است ، آيا حقوق بشرى بودن شما را هم بايد بخاطر مجاهد بودن ديروزتان به شك و بى اعتمادى نگاه كرد؟   

[تاریخ ارسال: 19 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: محمد امامی]  [  ]  
به نظر من این مقاله اقای مصداقی نه اوردن تاییدیه از طرف سازمان مجاهدین و فداییان است و نه برگشتن از مواضع قبلی ایشان.این مقاله تنها می خواهد به ان دسته از کسانی که کاسه های داغ تر از اش هستند بگوید امام و مقتدایتان که همانا سازمان مجاهدین ویا فداییان باشند خودشان در دور پیش از تیم ملی حمایت کردند چطور ان حمایت به جا بود و حالا نا به جا؟چه خوب است که مقالات راسرسری مطالعه نکنیم و به مطلب پی ببریم و بعد اظهار نظر کنیم   

[تاریخ ارسال: 19 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: مژگان کاظمی]  [  ]  
با سلام به آقای مصداقی
عجب فاکت های محکمی بود. اما فاکت های شما آنجا کاربرد دارد که طرف بحث تان تنها مجاهدین باشند. خودتان بهتر می دانید که آنها برای تغییر سیاست هایشان خود را موظف به توضیح نمی دانند. چرا آن موقع تیم ایران متعلق به همه بود و حالا متعلق به رژیم است را نه توضیح می دهند و نه تحلیل می کنند.
از مجاهدین گذشته اما افراد بسیار دیگری هم این تیم را نمایندگان مردم نمی دانند. تا آنجا هم که من می دانم مثلا آقای نصیبی مجاهد نیست. من هم نه طرفدار مجاهدینم و نه پشت سیاست های آنان. این فاکت ها کمکی به ما نمی کند. لطفا دلایل محکم تری به جز آنکه در زندان بودید و آنجا چه گذشت را ارائه کنید.
شاد باشید.
مژگان کاظمی
  

[تاریخ ارسال: 18 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: رضا]  [ milajer@gamil.com ]  
با سلام،
آقای مصداقی بعد از اینکه بسیاری از هموطنان از نحوه برخوردشان با مسئله فوتبال ایران،گزیده شدند و واکنش نشان دادند، قافیه را باخته ، خودش را بسیار زحمت داده و هفته پرکاری را گذرانده! و در لابلای مقالات و نشریات مجاهدین فاکتهای قاطعی !! برای مثلا روکم کنی یافته است !این نشان میدهد که بعد از یک هفته سکوت بجای اینکه با مقاله ای تکمیلی، از نظرشان دفاع کنند، رفته و خودشان را تحت فشار گذاشته اند و برای خودشان مثلا هم جرم !پیدا کرده است. بهتر است بیایند و جواب مقاله
بصیر نصیبی" یا دیگران را بدهند. و اگر به مجاهدین انتقاد دارند یک مقاله تکمیلی برای آنها بنویسند.چرا همواره خودشان رابامجاهدین تنظیم میکنند. بسیاری از مقالات اخیر شان که در نت درج میشود، بوضوح احساس میشود که صحنه ، صحنه "زد وخورد " با مجاهدین است ! این نتیجه اتو دینامیک عدم قاطعیت در مقابل همه جناحهای رژیم اخوندی است.اینگونه مواضع قبل از اینکه برای انتقاد از مجاهدین باشد، بنظر میرسد که برای توجیه خودشان است.
  

[تاریخ ارسال: 18 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: علی]  [ alijon@optusnet.com.au ]  
باسلام به شما آقای مصداقی ومسئول درج مطالب خسته نباشید.
باید حقیقت را پذیرفت که شما به مسائل عمیقتر می نگرید و ممکنه که نظر شماصحیح تر باشد من اگه بخواهم حرف دلم را در این رابطه بگم با وجودی که عاشقانه مجاهدین را دوست دارم ولی از این تیم اعزامی از ایران دل خوشی ندارم و همواره دوست دارم در میدان سرافرا نباشند و خوشحالم از باخت آنها،امیدوارم مرا ببخشید حرف دلم را زدم چون یک لحظه از فکر جنایات این رژیم آدمخوار بیرون نمیرم و همنطور همه کسانی که رودر روی این جانیان هستند دوستشان دارم با هر فکر مرامی که دارند ،موفق باشید در راه سرنگونی این رژم و جای گزینی آزادی و دمکراسی و جدایی دین از حکومت.
  

[تاریخ ارسال: 18 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: مسعود طاهری]  [  ]  
روزی ناصرالدین شاه از بادمجان تعریف کرد. شاعری ابن‌ الوقت در دبار او فوراً شعری در وصف بادمجان گفت. چند روز بعد وقتی ناصر الدین شاه این بار بد بادمجان را گفت. شاعر یاد شده فوری با توجه به «ضرورت‌ های مرحله‌ ای» چاپلوسی این بار در مذمت بادمجان شعری سرود. ناصر الدین شاه غضب ناک شده گفت : پدرسوخته تو همانی هستی که چند روز پیش در وصف بادمجان شعر سرودی حالا یک دفعه بر علیه بادمجان شعر می‌گویی؟ شاعر در پاسخ گفت قربانت گردم، من نوکر شما هستم نوکر بادمجان که نیستم.
به نظرم صداقت آن شاعر بسیار بیشتر از کسانی است که هر روز رنگ عوض می‌ کنند. منتظر نشسته اند ببینند شاه امروز از بادمجان خوشش میاد یا بدش میاد آن‌ ها هم شعری در وصفش بگویند.
  

[تاریخ ارسال: 17 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: شهریار حیدری]  [  ]  
دگماتیسم تا آن‌ جا که من می‌ دانم پا فشاری روی تفکر غلط است.
از همان سازمانی که به آن معتقدید برایتان این همه فاکت آورده‌ شده. باز هم جرزنی می‌ کنید؟ اشکالی ندارد بگویید اشتباه فکر می‌ کردم. چرا آسمان و ریسمون را به هم می‌ بافید.
اگر دگمی در عالم باشد یکی از نشانه‌ هایش آقای زنگی شما هستید.


کاربر محترم،
لطفا از حمله شخصی خود داری کرده و لحن کلام را رعایت کنید.


مسئول ستون کاربران
  

[تاریخ ارسال: 17 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: محسن کریمی]  [  ]  
آقای زنگی مردم را احمق فرض نکنید. این که شما شب بخوابید صبح بلند شوید ضرورت مرحله‌ای مبارزه بتراشید که نمی‌ شود. مردم عقل و شعور دارند.
چطور تیم ملی فوتبال دوران خاتمی تیم ملی فوتبال ایران بود و حالا شدند تیم احمدی نژاد.
ضرورت مرحله‌ای مبارزه مزدوران رژیم را می‌ کند نمایندگان مردم. شما یک چیزهایی شنیده‌اید. ضرورت مرحله‌ای که ماهیت افراد را تغییر نمی‌ دهد.
لطفاً کمی اخلاق را رعایت کنید. آیا شما به ماکیاول اقتدا می‌ کنید؟
  

[تاریخ ارسال: 17 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: زنگی زنگ]  [  ]  
به نطر می رسدآقای مصداقی این مطلب را برای مهر تأیید زدن بر مطلب قبلی شان، که در آن عنوان نمایندگی مردم را به تیم فوتبال ایران تقدیم کرده بودند، نوشته اند. اگر قرار باشد موضع گیری های سازمان ها و احزاب سیاسی در مورد وقایع مختلف را خارج از ظرف زمانی آنها و ضرورت های مرحله ای مبارزه و بعنوان آیه های آسمانی و برای تمامی زمان ها و مکان ها به رسمیت بشناسیم، آنگاه و تنها در آن صورت مقاله ساده اندیشانه آقای مصداقی در مورد تیم فوتبال مهر تأیید می خورد.تحلیل مسائل سیاسی و برخورد با پدیده های اجتماعی بدون توجه به زمان وقوع آنها نه تنها باعث ارائه تحلیل های آبکی می شود، بلکه ردپای دگماتیسم را هم در افکار تحلیلگر بر ملا می سازد. توجه آقای مصداقی را به چرخ سنگین گذر زمان و تأثیر مداوم آن بر پدیده ها جلب می کنم.   

[تاریخ ارسال: 17 Jun 2006]  [ارسال‌کننده: جوان ایرانی]  [  ]  
خوب است هواداران مجاهدین لااقل این نظرات را بخوانند یا آن‌ ها را نقد کنند و یا به اشتباه خودشان اعتراف کنند.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.