شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وقتي امضا امضا نيست
فراخوان ديدگاه
با اعتراض به‌ صدور حکم اعدام
برای نجات جان ولی‌الله فیض مهدوی بکوشیم

علی ناظر

در عرض 24 ساعت گذشته که ديدگاه براي نجات جان ولي الله فيض مهدوي فراخوان داده است ، نزديک به 280 انسان، فارغ از تمام مخالفتها و موافقتها با مجاهدين، از اين فراخوان حمايت کرده اند؛ و مطمئن هستم که تعداد اين امضاها در عرض يکي دو روز آينده خيلي بشتر از اين خواهد شد؛ اما...
مجامع سياسي و مدافع حقوق بشر براي اين تعداد از امضا تره هم خورد نخواهند کرد، چرا که آنها در حال معامله با رژيم هستند، در حال داد وستد با رژيم هستند. اما با توجه به تمام اين واقعيت ها، مي توان آنها را مجبور کرد تا گوشهاي کرشان را باز کنند - تنها اگر تعداد امضا ها قابل توجه شود.
من از همهء شما خواهش مي کنم که حتي اگر براي رو کم کني هم شده، اين فراخوان را چاپ کرده و در محل زندگي خود، محل کار خود، سر بازار ميوه فروشها، و... بگردانيد و امضا جمع کنيد. از مسوولين همهء سايتها و وبلاگهايي که نوکر وزارت اطلاعات نيستند بخواهيد که اين فراخوان را در سايت هاي خود بگذارند. به آنها يادآوري کنيد که 8 روز بيشتر نمانده، به آنها بگوييد که مي توان رژيم را به عقب نشاند. با حرکت خود، در آخرين لحظات احتمالي زندگي فيض مهدوي، به اپورتونيستها، سياست بازها، اصول فروشها، بفهمانيد که انسانيت نمرده است.
من فکر نکنم براي فيض مهدوي آنقدر مهم باشد که ما موفق به نجات جانش مي شويم يا نه، اما براي او حتما مهم است که بداند ما پاسيو نشده ايم، رژيم نتوانسته و نمي تواند حس «اي بابا، حالا فرض کن امضا کرديم، رژيم آنقدر جنايتکار است که توجهي نخواهد کرد» را در ما بپروراند، يا «اي آقا، امروز از مجاهدين دفاع مي کنيم، فردا که خرشان از پُل گذشت يقه خودمان را مي گيرند». در اينجا صحبت از خر مجاهدين نيست، اينجا صحبت از جان يک انسان است، صحبت از آرمان و باورهاي خود ماست. حمايت ما از اين فراخوان، بخاطر اين است که بگوييم، اگر حس همبستگي از ميان ما رخت بر بسته، حس انسان دوستي در ما نهادينه است.
علي ناظر -  8 روز تا تاريخ اعدام ولي الله فيض مهدوي
 لينکها به
فارسي:
http://www.didgah.net/FarakhanSafheyeNakhost.php

انگليسي: http://www.didgah.net/Farakhan1EngilshFeyz.php

فرانسوي: http://www.didgah.net/Farakhan1FrancFeyz.php

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 09 May 2006]  [ارسال‌کننده: کاوه مرادی]  [ no_contact ]  
سیاست شما در مقابل این موضوع اشتباه می باشد. شما بهتر است برای فراخوان، رژیم را جنایتکار و غیره خطاب نکنید. برای گرفتن امضاء بهتر است این دلایل را بیاورید:
1- ما مخالف حکم اعدام به علل سیاسی و غیر سیاسی هستیم.
2 - ما معتقدیم حقوق بشر در ایران باید رعایت شود.
3 - ما مخالف روش خشونت برای حل مسائل انسانی هستیم.
4 - ما خواستار علنی شدن دادگاه آقای فیض می باشیم.

بعد ذکر کنید که خواستار امضاء برای آزادی ولی الله فبض هستید.

اما مهم است که اتهامات وارد شده بر این شخص ذکر شود.

شما باید در هر لحظه در نظر بگیرید که آگاهی شما آگاهی خیلی ها نیست و برای کار اجتماعی شما مجبورید از آگاهی دیگران شروع کنید. با این روش شما امکان اصلاح اشتباهات خود را فراهم می کنید. اگر شما کلمات تند و خشونت آمیز بکار ببرید، بعضی ها بیانات شما را اعتقاد به زور و خشونت می پندارند و نمی پذیرند که یک خشونت طلب مغلوب را علیه یک خشونت طلب حاکم همراهی کنند.

تمام فعالین مسائل اجتماعی باید: 1 - اعلام کنند که خواستار خشونت و جامعه مبتنی بر خشونت نیستند، 2- زبان خشونت بکار نبرند، 3- با استثمار مخالفند.

وسیله همیشه معنای هدف را در خود حمل می کند.

ممکن است که بگوئید مسئله از روش صلح گذشته. اما اگر چنین است، شما بر خلاف گفته اتان آقای فیض را وسیله کرده اید. در این موقعیتها بهترین کار اتکا به انسانگرائی است و در آن خطا وجود ندارد چون هدف زندگی انسان در آن خلاصه شده.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.