شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ -  ۴ اکتبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فراخوان ديدگاه - سخن کوتاه

علی ناظر

تناقض در اين بود که براي ولي الله فيض مهدوي کاري بکنيم، يا بهتر است که سکوت اختيار کرده و باعث نشويم که او متحمل فشار بيشتري شود. براي پاسخ، گذشته را بخاطر آورديم، و از آنجايي که فيض مهدوي به مجاهدين خلق وابسته است، تاريخچهء مجاهدين خلق را ورق زديم. درست در زماني که سازمان مجاهدين زير شديدترين فشارهاي امنيتي، سياسي و ايدئولوژيکي بود، کاظم رجوي توانست حکم اعدام مسعود رجوي را به حبس ابد تغيير دهد.
نمي دانم که چه پيش خواهد آمد. شايد به نفع سياست بازان باشد تا فيض مهدوي را به قتل برسانند تا در مراودات ديپلماتيک به همه بگويند ديديد که اين رژيم قاتل است، ولي مگر مي شود جان يک انسان آزاديخواه را وجه المعامله کارهاي ديپلماتيک کرد؟ شايد اگر زنده بماند و فشار ها طاقت فرسا تر شود، توبه کند، و آنها که به دنبال بهانه هستند بگويند که ديديد سلحشوران شما تا چه حد بي اصول هستند. اما قضاوت پيش از عمل هم نتوان کرد. امروز که اين جملات نوشته مي شوند، او ايستاده است، و ظاهرا، تا چند روز ديگر به خيل عظيم جانباختگان راه آزادي مي پيوندد.
گمانه زني آسان است، اما يک نکته حتمي است، رژيم مي خواهد با ادامهء قتل هاي سيستماتيک، از جمله قتل مبارزيني چون فيض مهدوي، به ما بقبولاند که تنها راه، سازش است. تنها راه تسليم است. مي خواهد به ما بقبولاند که مبارزه بيهوده است. مي خواهد به ما بفهماند که هر چند تا امضا هم که جمع شود، اگر تمام مردم دنيا هم بخواهند، باز هم اين رژيم است که حرف آخر را مي زند. اگر بخواهد اعدام ميکند، و اگر بخواهد آزاد مي کند. مي خواهد مأيوس بشويم. به راهمان شک کنيم. به باور هايمان شک کنيم. به خودمان شک کنيم.
بيچاره شب پرستان، نمي دانند درست در همان لحظه که دلها را غم گرفته و سر ها خموده مي شوند، از پشت درب هاي بسته زندان صدايي رسا بلند مي شود که «تسليم هرگز».
به ناگاه نوري تمام ظلمت شب را مي شکافد و رهنمود مي دهد.
در برابر تندر مي ايستند
خانه را روشن مي کنند
و مي ميرند
علي ناظر – 10 روز به اجراي حکم اعدام فيض مهدوي
لينک به پيام ولي الله فيض مهدوي

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 06 May 2006]  [ارسال‌کننده: سلیم ازدشیری]  [  ]  
می خواهید باور کنید می خواهید نکنید اما هرچه تعداد اعدامی بیشتر باشد به نفع مجاهدین است. پس بهتره من و شما کاسه گرم تر از آش نشویم . مگر ندیدید اعدام حدود بیست هزار نفر از جوانان میهن مان را به صد و بیست هزار نفر ، کش دادند؟ مگر قتل عام حدود ۴۰۰۰ نفر را در سال ۶۷ به سی هزار نفر نرساندند؟ ای خدا ، این جوان زنده بماند به درک که رژیم نانش را می خورد. بالاخره آخوندها چون باطلند زمین می خورند و رسوا می شوند چه فیض اعدام بشود چه صلاح ببینند، زنده بماند.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.