شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حجت زمانی هم رفت، اما جادوی نگاهش باقی خواهد ماند

ایرج مصداقی

«ترانه نگو
بنفش،
بنفشه رسته بر گلو
لولی نگو،
شقایق
شکفته بر ستیغ کوه
و نگاه،
نه ماه،
جادو بگو. »
حجت زمانی نیز به خیل جاودانه فروغ‌ها پیوست و گوهری دیگر به دامان گوهردشت فروغلتید. گویی همین دیروز بود، چقدر بچه‌ها، همان‌ها که امروز در میان ما نیستند و با یادشان دلمان گُر می‌گیرد، کتک ‌خوردند به خاطر این که رجایی‌شهر را «گوهردشت» می‌نامیدند و بر آن پای می‌فشردند. آنان «باغ این دشت را با خون خویش از گِل گوهر پر کردند» و امروز حجت که از همان «جوهر» است، دوباره چنان کرد.
نگاهی به پشت سر، نگاهی به پیش رو، ما را بر آن می‌دارد که دگر بار بانگ برآوریم که: «چه شکوهی دارد جان نامیرای دریاها! هر چه از آبش می‌نوشند هر چه از ماهیش می‌گیرند باز دریا آبی‌ست باز لبریز ماهی‌ست!» حجت «بنفشه بر گلو» به پیشواز بهار رفت تا با سری برافراشته دوباره بخوانیم: «چه راز شیرینی‌ست در سرسبزی‌ما! هرچه خزان سبزمان را می‌‌گیرد باز سرسبزیم هر چه تاریکی از ما ستاره می‌چیند باز هر شب بر شاخه گل داریم چه شکوهی دارد راز سرسبزی و سرشاری ما» اما دور نیست روزی که از «آب، آتش جوشد.» ایرج مصداقی اشعار مورد استفاده در این نوشته از سروده‌‌های زندان است که به مناسبت‌های مختلف سروده شده و من فرصت و امکان به خاطر سپردن آن‌ها را یافتم.

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرج مصداقی:[تاریخ ارسال: 16 Feb 2006]  [ارسال‌کننده: شهرام فاضل]  [ shahramfazel1360@yahoo.com ]  
دورود به قهرمان شهید مجاهد خلق حجت زمانی. تسلیت به خانواده گرامی این عزیز شهید خلق و به امید مجازات جنایتکاران پلید خمینی صفت در آینده نزدیک. شهادت حجت عزیز را به سازمان مجاهدین خلق ایران تسلیت گفته و آرزوی پیروزی برای این دوستان مقاوم دارم. حکومت جنایتکار خمینی با این جنایتها فقط گور خود را عمیقتر خواهد کرد و از آینده تاریک برای خود و سرنگونی حتمی رهای نخواهد داشت.
  

[تاریخ ارسال: 16 Feb 2006]  [ارسال‌کننده: niloofar_e shemieraani]  [ niloooofar_sh@yahoo.de ]  
یادش گرامی و سپاس از شما آقای مصداقی برای سروده های زندان... دوست عزیز، نام ونام خانوادگی شما با حروف لاتین نوشته شده بود که آنرا به خط فارسی دوباره نوشتم. لطفا در نوبتهای بعدی به این مسئله توجه کرده و موازین ستون نظر دهید کاربران را مطالعه کنید.
مسئول ستون کاربران
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.