شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۰

سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
Facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ستار لقایی - تسليت
سياوش دانشور


آقاى على ناظر عزيز٬ از طريق سايت ديدگاه با خبر شدم که دوست و رفيق همکارتان آقاى ستار لقائى بدليل بيمارى سرطان درگذشته است. درگذشت آقاى ستار لقائى را به خانواده محترم ايشان٬ بستگان٬ شما و دوستانش صميمانه تسليت ميگويم.


 


ستار لقائى را از طريق نوشته هايش ميشناختم. مستقل از هر اختلاف ديدگاه٬ برايم اين نکته جالب و قابل احترام بود که ايشان٬ برخلاف بسيارى از نويسندگان و ژورناليستهاى قديمى٬ در موج هاى مختلف به هوادارى از جمهورى اسلامى برنخواست. سرنگونى طلب ماند و در مناسبت دفاع از کارگران ايران قلمش را راجع به سفره هاى خالى اى که فقط بوى نفت ميدهد چرخاند و دعوت به شرکت در مراسم و اجتماع حمايت از کارگران در ايران کرد.


 


اينروزها با تاسف زياد ميشنوم که فعالين نسل انقلاب ۵٧ در گوشه اى٬ بيمارستانى و يا خانه اى٬ دنيا را با تمام زشتيها و زيبائيهايش ترک ميکنند. هيچوقت نستالژيک نبوده ام و حتى به اين منتاليته حساسيت دارم. اما بخودم حق ميدهم بگويم نسل انقلاب ۵٧ عليرغم هر کمبودى بر ديدگاهها و عملکردش٬ نسلى آرمانگرا و نسلى در نبرد بود و آرزوهاى شيرينى در سر داشت. از آن سالها تا امروز دنيا و ايران و سياست و چهارچوب هاى فکرى بسيار تغيير کرده است و تعميم آن سالها به امروز قطعا نابجا و نادرست است. اما آرمانخواهى٬ برابرى طلبى٬ آزادمنشى٬ خواست دنيائى شايسته انسان بقوت خود باقى است و اين مرز و تفاوت نسل ها را در مينوردد.


 


آقاى لقائى بيمار بود اما تا انرژى داشت تلاش کرد. آنچه از او بجا ماند٬ همان نيک نامى و تسليم نشدنش به ارتجاع بود و راستش همين کافى است تا مرهمى بر فقدان او براى عزيزان و نزديکانش باشد. يادش گرامى باد!


 


سياوش دانشور


١۴ سپتامبر ٢٠١٠


 منبع: سايت ديدگاهنسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از سياوش دانشور:[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.