شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ -  ۱ ژوئن ۲۰۲۰

سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
Facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ضحاک مار دوش
کـوروش آریـا

در اسطوره های ایرانی آورده اند که ضحاک مار دوش از بلاد بین النهرین و عرب نژاد بود، با قتل جمشید – پادشاه عصر طلایی ایرانیان – به قله قدرت رسید و مفصل است داستان مارهای به دوشش که هر روز دو جوان قربانی فراهم آوری خوراک شان می شد تا با خوراندن مغز به مارها جان ضحاک به سلامت بماند.


 این افسانه حکایت حاکمی ستمگر است و مارهای سر دوشش سمبل ظلم و مغز جوانان نماینده رشد و آگاهی می باشد که سلطانی روشنی آگاهی را قربانی بقای خویش می کند ولو به قیمت ترویج مرگ و جهالت . اژدهای سه پوزه ( ضحاک مار دوش) گویی در این زمان - شاید به حکم قاعده تکرار تاریخ ! - رخ نموده و شمایلی پوشیده در ردایی دارد که سلسله جاهل پرور و ظالم صفوی به قواره متکبران و کوردلان دوخته تا هر که بر تن کند خود را عقل تام و حق مطلق بیابد. ردایی که بر تن کننده اش داعیه برتری دارد و مجاز به هر ستم به بهانه و نام دین می شود حال آن که برداشت نظری و عملی وی از دین کمتر از یک متر می باشد ، از مدخل تا حدود مخرج و از بلع تا دفع .


رخ نمود این اژدهای زمان ، پس از انقلاب با ژست های غربی روشنفکر نما و پس از سواری گرفتن از موج احساسات و استتار در قامت موسس حزب جمهوری اسلامی در این ملک آغاز شد. حزبی که تاسیسش پوششی بر سازماندهی  برای ترورها ، اعدامها ، سرکوبها و تبعیدها بود . تولد فعالیت حزبی مقدمه ظهور استالین سایی شد که حتی انحلال حزب مطبوعش مانع تحرکاتش نگردید زیرا موقعیت شرایط  و وقوع مرگی سبب تا به راس حکومت رفتن (نا) مردی شد که انگارخود  تعمدا خواهان تداعی و تجلی مجدد استبداد استالینی بود .


 گلوگاه های اقتصادی و کلیه منابع درامدی این ملک به یوغ و اختیار اختاپوسی در آمده که بر همه روزنه های قدرت نیز چتر و سیطره افکنده است.هر صدایی وحشیانه ساکت می شود تا مبادا خصلت ضحاک از زیر پوشش اسلام و شعارهای عوام فریبانه بیرون افتد و خون ملت مظلوم مکیده می شود تا شاید ضحاک شاداب گوی سبقت از آتیلا و چنگیز و تیمور- سو استفاده گر از حافظ قران بودن - بر باید .


افعال سلطان حاکم باید در قیاس با معاویه و یزید و بنی امیه و بنی عباس و چنگیز و تیمور و استالین و هیتلر سنجیده شود تا مبرهن باشد که مستبد و دیکتاتور صفات مناسب اویند . حاکمیتی ماکیاولیستی که آن جلوه ها بر محراب و منبر کردند و چون به خلوت (قدرت) رسیدند کارها کردند تا روح چنگیز و تیمور و سکندر را شادمان سازند!


هویت ضحاک زمان بر همه واضح و آشکار است و همتی چون کاوه آهنگر نیاز موقعیتی می باشد که اتلاف زمان مجال نمایاندن دندان های تیمور و چنگیز را بروی ملت ایران فراهم می آورد. بر ماست که بپا خیزیم و تا اعاده شرف از پای ننشینیم .


 منبع: سايت ديدگاهنسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از کـوروش آریـا:


يافت نشد.


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.