سايت ديدگاه

ماهنامه دیدگاه سوم، شماره 13، منتشر شد
یاران دیدگاه


25 بهمن 67 یادآور روزیست که خمینی، سلمان رشدی را بخاطر نوشتن کتاب آیات شیطانی مهدور الدم خواند و فتوا داد که "به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می رسانم مؤلف کتاب «آیات شطانی‌» که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن، محکوم به اعدام می باشند. از مسلمانان غیور می خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعاَ آن‌ها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس که در این راه کشته شود، شهید است ان شاء الله. ضمناَ اگر کسی دسترسی به مؤلف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد. والسلام علیکم و رحمة الله وبرکاته" ميرحسين موسوي، نخست وزير وقت ايران نيز پس از انتشار اين بيانيه چهارشنبه 26 بهمن 1367 را عزاي عمومي اعلام كرد.

هر چند شایعه شد که سلمان رشدی فوری و فوتی پوزش خواسته و منظوری نداشته و نمی خواسته به اسلام و مسلمانان توهین کند، اما خمینی پایش را در یک کفش کرد و چهار روز بعد گفت حرف همان است که او زده و "سلمان رشدى اگر توبه كند و زاهد زمان هم گردد، بر هر مسلمان واجب است با جان و مال تمامى همّ خود را به كار گيرد تا او را به دَرك واصل گرداند. ".

ربع قرن گذشت و در 17 دی 93، به دنبال حمله ای به دفتر مجله شارلی ابدو  5 کاریکاتوریست به قتل می رسند. در عکس العمل به این کشتار، شارلی ابدو کاریکاتور دیگری از پیامبر مسلمانان  منتشر می کند، اما، جانشین خمینی، ولی فقیه و رهبر شیعیان دنیا کم آورده و حنّاق می گیرد. گویی ریش رهبر معظم و فرزانه و چه و چه و چه انقلاب، بدجوری در گرو مذاکرات هسته ای است؛ و پاسدار بیضه اسلام، در اوج بی بیضه گی، می خواهد انتشار کاریکاتور موهن پیامبر اسلام را با یک استغفرلله بی رمق نادیده  بگیرد، و فقط به پیامی فاضلانه به "جوانان اروپا و آمریکای شمالی" بسنده کند. ظاهرا، افسار ولایت این روزها در دست رفسنجانی است تا مصلحت نظام را تشخیص دهد.
خیمه نظام از ترس تحریم ها و تهدید کنگره آمریکا برای تشدید آن، بی توجه به اینکه امامش خمینی و پیشکسوتش فضل الله نوری در قبر این دنده و آن دنده می شوند، و بسیجی ها جلوی سفارت فرانسه یقه می درانند، می خواهد در یک نرمش قهرمانانه حیثیت پیامبر اسلام را برای بقای بیت رهبری معامله کرده و ثابت کند که آخوند جماعت برای تصاحب منبر، حاضر است امام حسین را ده بار بکُشد و صد بار دور صحرای کربلا تشنه بچرخاند.
هرچند اینگونه فتاوی بیانگر درک ارتجاعی آخوندها از آزادی بیان است، اما عدم عکس العمل از سوی امامزاده خامنه ای دو نکته را مسجل می کند. اول اینکه نعلین عنوان امام برای این آخوند روضه خوان خیلی گشاد است. دوم اینکه، تأثیرات سوء وافور بیشتر از آنست که "حضرت آقا" بتواند در برابر غرب عرض اندام کند، و به مجرد شنیدن اولین پخ، جاخالی می دهد.
شاید هم رهبر فرزانه و عمار زمان که می گفت "ديپلمات نيستم، انقلابيم"، متحول شده و به جمع "اصلاح طلبان" بی بُتّه پیوسته و بقول کیهان حسین شریعتمداری به جمع "عده‌ای مسلمان‌نما"، ملحق شده است. به هر دلیلی که ولی فقیه متمدن شده باشد، انصار حزب الله را عمّار دیگری باید.
وقتی نظامی سیاسی تمام موجودیت خود را روی باورهای ایدئولوژیک استوار می کند، عاقبتی بجز همین چپ و راست زدن ها، و سرانجام وارد جاده خاکی شدن ندارد.

ماهنامه دیدگاه سوم

بهمن 1393

فوریه 2015

 

 http://www.mostazafin.tv/user-send/video/1630

http://ayatesheytani.blogfa.com/post-2.aspx

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/285227

http://www.bbc.co.uk/persian/world/2015/01/150107_l45_french_satirical_magazine_attack

http://www.bbc.co.uk/persian/world/2015/01/150114_l03_charlie_hebdo_new_issue

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931102000012

http://www.ammariyon.ir/fa/news/25376

http://kayhan.ir/fa/news/34895

http://www.mojahedin.org/news/149012منبع: ماهنامه دیدگاه سوم، شماره 13[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.