سايت ديدگاه

گفتگوي تلفني متكي با كاكاوند
فارس


گفتگوي تلفني متكي با كاكاوند تبعه ايراني دستگير شده در فرانسه

خبرگزاري فارس: وزير امور خارجه كشورمان در تماسي تلفني با تبعه ايراني دستگير شده در فرانسه ابراز اميدواري كرد كه به زودي رأي برائت دادگاه فرانسه در مورد كاكاوند صادر و وي به كشور بازگردد.

 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان در تماسي تلفني با «مجيد كاكاوند» تبعه ايراني كه در زندان‌هاي فرانسه به سر مي‌برد، گفتگو كرد.
منوچهر متكي در اين تماس تلفني اقدامات انجام شده در خصوص مجيد كاكاوند توسط بخش‌هاي مختلف وزارت امور خارجه به ويژه سفارت جمهوري اسلامي ايران در پاريس را وظيفه اداري و تكليف اعتقادي دانست و افزود: مسئولين جمهوري اسلامي ايران توجه ويژه‌اي نسبت به حقوق هموطنان عزيز در خارج از كشور دارند.
وزير امور خارجه كشورمان اضافه كرد: خوشبختانه باطل بودن ادعاي آمريكايي‌ها در خصوص جنابعالي براي دادگاه‌ فرانسه و براي قاضي محرز شده و همانگونه كه از ابتدا هم مشخص بود، هيچ جرمي براي جنابعالي ثبت نشده است.
متكي تصريح كرد: آمريكايي‌ها سناريوي واحدي را براي اتباع ايراني در برخي كشورها طراحي و اجرا كرده‌اند كه عمده آنها نيز شكست خورده است.
وزير امور خارجه كشورمان ابراز اميدواري كرد كه به زودي رأي برائت دادگاه فرانسه در مورد كاكاوند صادر و وي با سربلندي و سرافرازي به ميهن اسلامي بازگردد.
مجيد كاكاوند نيز در اين تماس تلفني گزارشي از وضعيت خود به وزير امور خارجه كشورمان ارائه و از پيگيري‌هاي وزارت امور خارجه كشورمان در خصوص پرونده خود تشكر و قدرداني كرد.منبع: فارس، 20 فروردین 1389[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.