شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فلسطینی‌ها «یاسر عرفات» را با لگد بیرون می‌اندازند!

همنشين بهار

جمعه، ناهید‌شید‌‌‌آریائی (چهارم آذر ماه خورشیدی، بیست و سوم ماه عبری هشوان، ۲۵ نوامبر ۲۰۰۵) ــ جناب آقای مناشه امیر در بخش فارسی رادیو اسرائیل ضمن اشاره درست به فرصت طلبی استبداد دینی حاکم بر میهن ما که پس از چند هفته تأخیر، برای یاسر عرفات مجلس ترحیم و یادبود می‌گیرد ــ از جمله  فرمودند:

«...یک روزنامه فلسطینی به نام الحیاة الجدیدة، که در نوار غزه انتشار می‌یابد و بیانگر مواضع حکومت خودگردان فلسطینی است، کاریکاتوری را در این هفته انتشار داد که در آن روح یاسر عرفات در آسمان سرگردان است و دو فلسطینی از دو سوی کاریکاتور با لگد او را از کتاب تاریخ دنیا و از کره جغرافیائی جهان بیرون می‌اندازند. عرفات مُرد و فلسطینیان او را به فراموشی سپردند همانگونه که همه رهبران نالایق و فتنه‌جو و ستمگر جهان به زباله‌دان تاریخ افکنده شده‌اند.»

***

از آنجا که رادیو اسرائیل ادعّا می‌کند یک منبع قابل اطمینان خبری است، از گزارش مزبور حیرت کردم... روزنامه «الحياة الجديدة» در سامانه اینترنتی‌ ِ زیر

http://www.alhayat-j.com /

در دسترس است و به راحتی می‌توان همه شماره‌های آنرا مرور کرد و دید که در این روزنامه اصلا و ابدا چنین کاریکاتوری وجود ندارد!

با کمال ادب، از کسانی‌که تصّور می‌کنند با اینگونه تفاسیر واقعی و بسیار قشنگ، می‌توان خاک در چشم حقیقت پاشید می‌پرسم آیا شما تصاویر تکان‌دهنده‌ای را که کودکان و زنان فلسطینی با عکس یاسرعرفات علیه اشغال سرزمین‌شان فریاد می‌کنند و در تمام شماره های روزنامه مزبور می‌توان دید ــ مشاهده نکردید؟ 

چرا باید ارزیابی جناب آقای مناشه امیر در مورد یاسر عرفات، شبیه امثال پرویز ثابتی باشد؟ چرا از کاریکاتوری در روزنامه «الحياة الجديدة» صحبت می‌شود که اصلاً وجود خارجی ندارد؟ مگر بخش فارسی رادیو اسرائیل ادعّا نمی‌کند مستّقل از سیاست‌های دولت آقای شارون است؟

***

مردم شريف ايران که قلب‌شان هيچگاه از عشق به آزاديخواهان تهی نبوده و نيست، ‌که پانزده قرن پيش نيز از پس‌‌ «عرب‌ منهای اسلام» برآمدند و نزديک به سه دهه، اصحاب‌ تزوير را «بی‌ ــ چاره» کرده‌اند، از همه اشغالگران در هر جای دنيا که باشند، فاصله می‌گيرند. 

اين واقعيت به «شبه روشنفکران»‌‌‌ی که برای جنگ‌ آزادی بخش‌‌‌‌ «طالبان‌ نفت و دلار» پامنبری می‌کنند نيز، تنه می‌زند. 

***

 

گرچه داستان کوزه و آنچه از آن می‌تراود، روشن است و به قول مولوی: هرکسی بر طینت خود می‌تند ــ امّا اجازه می‌خواهم به نکته زیر گریز بزنم.

 

دوشنبه مهشید آریائی بیست و ششم ماه عبری هشوان (هفتم آذرماه خورشیدی) ــ بخش فارسی رادیو اسرائیل بازهم در مورد یاسر عرفات  لجن پراکنی را از سر گرفت و در مصاحبه با یک جناب خیلی پارسا (از لوس آنجلس و تلویزیون پارس)، هم به فیدل کاسترو، و هم به رهبر فلسطین توهین نمود.

 

آقای مهرداد پارسا از امثال عرفات با عنوان «آلودگی ها و آفات انسانی که وقتی مَرد، جهان راحت شد» ـ یاد کردند.

 

نسبت دادن جنبش فلسطین به تروریسم، در خوش بینانه ترین حالت، نشانه عدم شناخت از تاریخ کشمکش اعراب و اسرائیل، در نیم قرن گذشته است. البته حق آقای پارسا و هر کس دیگری است که از سیاست های اسرائیل و هرآن چه به آن مربوط میشود دفاع کنند و نیز حق ایشان است که هر سیاستمدار و رئیس دولتی را زیر ضرب ببرند، ولی... ولی دست بردن در واقعیت های تاریخی ناحق است.   

 

***

 

آقایان و خانم های محترم که به مقاومت مشروع یک ملّت‌ تحت‌ ستم برچسب تروریسم می‌زنید، حقیقت رود خروشانی است که سنگ انداختن ها نمی تواند راهش را سّد کند.

 

هیچ کس مبارزه آزادیخواهان آمریكائی را در برابر سلطه ی انگلیس، که در پایان قرن هجدهم رودرروی ستم ‌ایستادند و حتی شبانه به کشتی های دشمن هجوم برده، شبیخون زدند ــ تروریستی قلمداد نکرد. هیچ کس جز فاشیست‌ها و نوکرانشان مبارزان مقاومت فرانسه ــ «رُزفرانس» ها، و کسانی را که می‌رفتند گل نسرین بچینند و برای آزادی سرزمین شان سلاح به دست، با اشغالگران نازی به مبارزه برخاستند، تروریست ننامید...

 

برای فرهیختگان جهان روشن است که جنبش مقاومت فلسطین به این دلیل پا گرفت که سرزمین فلسطین به اشغال اسرائیل در آمد و به رغم تمام قطعنامه های سازمان ملل، اسرائیل با پشتیبانی اجداد سیاسی بوش و بلر از تخلیه این سرزمین و شناسائی حقوق مردم، خودداری کرد. 

 

برای یهودیان با‌فرهنگ و صلح دوست که در آتش فتنه گری می‌سوزند و بهره ای جز دود ندارند نیز،  روشن است که ‌ ظلم امروز، ظلمت فردا است.

 

فوت ‌کردن به آتش برادرکُشی، آخر عاقبت ندارد. شما باد می‌کارید پس چرا هر کودک فلسطینی یک یاسرعرفات نباشد؟  چرا از پای بنشیند؟

 

ناله آب از ناهمواری زمین است.

بيآئيم به قول کنفسيوس‌ ‌حکيم، به جای لعنت به تاريکی، شمعی برافروزيم.

...

سلام بر خواهران و برادران صلح‌دوست یهودی در اسرائیل و سرتاسر جهان.

بی تردید روزی فرا خواهد رسید که مهر و بردباری جای برادرکشی‌ را بگیرد. 

روزنامه «الحياة الجديدة» را اينجا کليک کنيد

***

همنشین بهار

hamneshine_bahar@yahoo.com

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همنشين بهار:[تاریخ ارسال: 27 Nov 2005]  [ارسال‌کننده: هدایت اشتری لرکی]  [ hedayat@noos.fr ]  
یاسرعرفات میدانست که اسراییل یک محل تعیین شده ازسوی انگلیسی ها برای جمع کردن بی وطنانی مانند این صیهونیست هاست.چرا که این ها یعنی صیهونیست ها از بن وبیخ هم بی بوته هستند و هم بی سرزمین. آوره گانی که با خیانت به حضرت عیسی اورا با فتنه وخدعه به دار کشیدند. یهودا پدربزرگ اینهاست کسی که حضرت عیسای مسیح را بدست رومی ها ازمیان برد. فیلم اخیر مل گیبسون اسرار این قوم را فاش کرد. خدا را شکر که یاسرعرفات این فیلم را درست نکرده بود. حساب صیهونیست ها و یهودیان اهل کتاب که مورد احترام قرآن ومسلمین است ازهم کلا جداهستند.این بیچاره های دربدر درزمان شاه ابزارشکنجه برضد آزادی خواهان. بگمانم بیشتر آزار متوجه مجاهدین بود که هم مسلمان بودند وهم با جنبش آزادی بخش فلسطین در یک جهت حرکت میکردند. افرادی که داشتن ناشنالیتی یا کارت ملیت را محک ایرانی بودن میدانند جاهلانی هستند که باید بیشتر مطالعه کنند.رئیس جمهور اسراییل متولدیزد یا اورشلیم اصغر زمان پهلوی است. این رئیس جمهور به محض فرار شاه از کشور با اهل و بیت به اسراییل گریخت. چون دکتر مصدق را دشمن خود میدانستند. درهر حال توهین به مبارزان نهایت بی سرمی و بی ابرویی است   

[تاریخ ارسال: 27 Nov 2005]  [ارسال‌کننده: رضا فلاحی]  [ rfalahi@hotmail.com ]  
با سلام
این اولین بار نیست که مناشه امیر این صهیونیست افراطی این گونه دروغ ها را می سازد. این گونه تحریف ها که در مکتب آنها کاملا عادی و سفارش شده است عمق نفرت و کینه ی مناشه امیر و یارانش نسبت به مردی نشان می دهد که در طول چهل سال مقاومت پر افتخار خویش رویای سیاه و ضد بشری اسرائیل را به کابوس تبدیل کرد و سبب شد که صهیونبست ها که می خواستند نصف خاورمیانه را به عنوان اسرائیل بزرگ صاحب شوند در همان فلسطین اشغالی زمین گیر شوند و سی سال است که این شکست برایشان تبدیل به یک عقده ی تاریخی شده است.
صهیونیست ها که از عرفات سیلی تاریخی خورده اند اینک اینگونه عقده گشایی می کنند.
آقای بروخیم
مناشه امیر و بسیاری از یهودیان نفوذی در ایران کمترین چیزی از ایرانیت ندارند که موجب افتخار ما باشد. همه ی ان سوابق آقای مناشه امیر را هم که نوشته اید برای خودو کشور عزیزتان اسرائیل و رادیوی دروغ پراکن آن نگه دارید. با ایران و ایرانی کاری نداشته باشید.
ما ایرانیان عرفات مبارز را چون برادری دوست داشته و خواهیم داشت و تا جهان جهان است خاطره ی مقاومت او در مقابل اشغالگران صهیونیست را گرامی خواهیم داشت. یادش پربها و راهش پر رهرو باد.
  

[تاریخ ارسال: 27 Nov 2005]  [ارسال‌کننده: اسماعیل بروخیم]  [ rk@aciiran.com ]  
نویسنده این مطلب که بدون شک عرب است یا عرب تبار، همه‌اش با نیش و کنایه خواننده را به سمپاتی نسبت به یاسر عرفات می‌کشاند. حالا فرض کنیم چنین کاریکاتوری که عرفات را از گردونه تاریخ به زباله دانی پرت کرده، نباشد. خب که چی؟ آیا شکی در تروریست بودن عرفات هست؟ آقای محترم همین الآن به اسم او و چه میدونم گردان های الاقصی و قدس شریف و ... برای جنایت های تازه برنامه ریزی می‌شود . دقیقا به اسم عرفات. او از همان آغاز نوجوانی عقده داشت و به همین دلیل در سازمان های تروریستی رفت. اما در مورد آقای «مناشه امير» که شما ایشان را زیر سئوال برده اید . لطف کنید روزهای یکشنبه به گفتگوی شنوندگان از ایران و اقصی نقاط جهان به رادیو اسرائیل گوش کنید . هر کس با هر عقیده ای می‌آید حرفش را می‌زند و حتی مثل جنابعالی توهین هم می کند اما ایشان با سعه صدر و حوصله جواب می‌دهند. اصلاً شما ایشان را می‌شناسید؟ بگذار برای شما قسمتی از صحبت های خانم فرنوش رام را که در نیمروز چاپ شده بود بنویسم : «آقای مناشه امیر هنگامى كه هنوز ۱۶ سال بيشتر نداشت، در روزنامه «كيهان تهران» كه آن زمان اعتبار زيادى داشت، در بخش اخبار خارجى، مشغول به كار شد. هنگامى كه «جواهر لعل نهرو» و دخترش «اينديرا گاندى»، به ايران آمدند، «مناشه امير» براى «كيهان تهران» با آنها مصاحبه كرد. «مصطفى مصباح زاده» پايه گذار مؤسسه «كيهان» ايران همواره گفته بود كه «مناشه امير» جوان و تيزهوش را به خوبى به خاطر دارد. عكس هاى «مناشه امير» نوجوان در كت و شلوارهاى مدل دهه سى خورشيدى و موهاى بشدت پرپشت و پرچينش هنوز خاطره انگيز است و در آلبوم عكس هاى خانوادگى باقى مانده است. «مناشه امير» به فعاليت هاى سازمانهاى يهودى ايرانى نيز علاقه نشان مى داد و به كانونهاى آن ها مى رفت. او در ۱۷ سالگى، همراه با گروهى از جوانان يهودى به اسرائيل سفر كرد و با اين كشور آشنا شد و همان زمان تصميم گرفت در پايان تحصيلات دبيرستانى در ايران براى زندگى به اسرائيل باز گردد. پس از آمدن دگربار به اسرائيل، در دانشگاه عبرى اورشليم به تحصيل پرداخت- و پس از مدتى كوتاه، در بخش فارسى راديو اسرائيل، كه تازه برپا شده بود، به ترجمه اخبار و گويندگى روى آورد. از آن زمان تا كنون كه ۴۵ سال مى گذرد، «مناشه امير» به اين خدمت ادامه داده است.» امیدوارم همین مختصر کافی باشد و شما هم اینقدر سنگ عرب ها و یاسر عرفات را به سر و سینه نزنید. سرتان می|‌شکند! اسماعیل بروخیم   

[تاریخ ارسال: 26 Nov 2005]  [ارسال‌کننده: Z]  [ z.saman@yahoo.com ]  
ديدگاه: کاربر محترم، لطفا در کنار اسم کوچک، و اي ميل، نام فاميل را هم قيد کنيد.علي ناظر - 5 آذر 1384 - ديدگاه


___________


رادیو اسرائیل سیاست رسمی دولت های مختلف اسرائیل را در تمام دوران حیات خود پیش برده و همچنان هم به این کار ادامه میدهد. این رادیو یک رادیوی صددرصد دولتی و وابسته به تندروترین جناح های دولت اسرائیل است.
جای بسی تعجب است ، که دولتی بودن این رادیو برای آقای همنشین بهار روشن نباشد.
  

[تاریخ ارسال: 26 Nov 2005]  [ارسال‌کننده: فرشاد امیری]  [ farshad@aol.com ]  
دست از سر ملت فلسطین بردارید و اجازه دهید عرفات در قبرش آرامش داشته باشد. ملت فلسطین با عرفات یکی نیست.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.