شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -  ۸ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

آن روز «من» کجا خواهم بود؟

علی ناظر

بنا به گزارش خبرگزاري فارس (1)، اواسط شهريور احمدي نژاد بعنوان رييس قوه مجريه رژيم جمهوري اسلامي وارد نيويورک مي شود تا در سازمان ملل سخنراني کند. بطور حتم غرب منتظر خواهد بود که ببيند محافظان بيت رهبري چه پيامي براي جهان دارند. اروپا به دنبال بهانه براي ادامه مماشات با رژيم خواهد بود، برخي ديگر از کشورهاي «جهان سوم» به دنبال حقالزحمه خود از منافع ملي ايران، براي پشتيباني از رژيمي شکنجه گر و تروريست. و اين در زماني است که ملت ايران دست در گريبان فقر و اعتياد و تن فروشي، و بخشي از آن کشتار 67 را به ياد مي آورند.
ورود احمدي نژاد براي گروگانهاي سفارت آمريکا يادآور 444 روز زجري است که با طراحي احمدي نژاد و هم باورانش کشيده اند، خواهد بود.
نمي دانم که آيا اين گروگانها مي توانند از لحاظ حقوق بين المللي، درخواست منع بازگشت احمدي نژاد به ايران را بکنند يا نه، اما مي دانم که ورود يکي از طراحان گروگانگيري، قتل قاسملو و... نبايستي از مصونيت ديپلماتيک برخوردار باشد و به کشوري رفت و آمد کند که شهروندانش قرباني او بوده اند. براي لحظه اي تصور کنيد که بن لادن به نيويورک سفر کرده و مردم آمريکا هم اعتراضي نکنند.
مي خواهم به کليه سازمانهاي سياسي و مدافع حقوق بشر ايراني، از تمام گويش هاي فکري و سياسي، که خواهان سرنگوني اين نظام هستند، پيشنهاد کنم که براي يکبار هم شده در يک برنامه هماهنگ بزرگترين تظاهرات خارج از کشور را در نيويورک سازماندهي کنند. مطمئن هستم که تعداد بيشماري از مردم آمريکا در اين تظاهرات شرکت خواهند کرد، در عين حال که بزرگترين گام در راه همبستگي ملي برداشته خواهد شد. اين موقعيت طلايي را از دست ندهيم. آن روز «من» کجا خواهم بود؟
ديدگاه همچون گذشته امکانات خود را در اختياز سازمان دهندگان اين تظاهرات خواهد گذاشت.
علي ناظر – 8 مرداد 1384 - ديدگاه

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 08 Aug 2005]  [ارسال‌کننده: یک دوست]  [  ]  
سلام آقای ناظر . من متعجبم که چرا شما درهرتفسیر و تبین و پیش بینی اول از همه نگران خودتان میشوید. نکند باورکرده اید که جهان بی وجود شما و خارج از اینکه شما باشید یا نباشید و کجا باشید تکان نمی خورد؟ فقط جهت تذکر بود   

[تاریخ ارسال: 06 Aug 2005]  [ارسال‌کننده: موسی کا شا نی]  [ mk_future2001@yahoo.com ]  
جناب ناظر ! ماجرای گروگان گیری در سفارت آمریکا اعم از اینکه آن عمل درست بود یا غلط ،این نیروهای ضد امپریالیست و در راس آن مجاهدین بودند که از دانشجویان «خط امام » حمایت کردند یعنی اگر نادرست بوده ما هم بوده ایم و نمی شود از کنار آن گذشت ! امروز بهتر است که ما سرنگون طلبان صادقانه تمام رفتار26 ساله خودمان و اعمال خائنانه ی حکومت را با اسناد و مدارک و شواهد موثق ادعا کنیم از طرح مسائل احساسی و ساخته ی رژیم و یا رسانه های تجارتی پرهیز کرده که می تواند به آسانی علیه نیروهای ضد رژیم تبدیل شود.هنوز آمریکائی ها در باره ی نقش احمدی نژاد در گروگانگیری مرددند و حجاریان و عبدی هم حاضر نیستند که افتخارات گروگانگیری را با دیگران قسمت کنند.فراخوان برای جمع آوری مدارک و اسناد علیه رژیم و عناصر و هوادارانش بسیار کار خوبی خواهد بودکه در دادگاههای بین الملی ارائه شود.   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.