شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پیام نوروزی ترامپ

علی ناظر

عالیجناب، پرزیدنت دونالد ترامپ
به عنوان یک ایرانی مقیم اروپا، پیام نوروزی شما خطاب به مردم ایران و دیگر ملیت هایی که نوروز را جشن می گیرند، را خواندم.
شما ایرانی-آمریکایی ها را از موفق ترین مهاجرین به آن کشور ارزیابی کرده، و از کورش نقل قول آورده اید.
شما نخستین رئیس جمهور آمریکا نیستید که به ملت رنجدیده ایران پیام نوروزی می فرستید. پیش از شما، بارها و بارها چنین پیام هایی داده شده است، اما از پیام شما شگفت زده شدم.
شگفتی من در اینست که شما، همچون دیگر سران دولت های غرب، نوروز را به مردم ستمدیده ایران تبریک می گویید و از فرهنگ باستانی ملت شریف ایران با احترام یاد می کنید، اما در موضعگیری های خود، جنایات بی حد سران جمهوری اسلامی که دستشان به خون ملت شریف ایران آغشته است را به نام ملت ایران نوشته، و مردم صلح دوست ایران را شریک در تروریسم قلمداد می کنید؛ و یا از ورودشان به آمریکا ممانعت می کنید. شما به خوبی می دانید که ایرانیان در اقصی نقاط دنیا، مخالفت مستمر خود با جمهوری اسلامی را بارها اعلام کرده اند.
در موضعگیری هایتان، بجای تقبیح و محکوم کردن نظام اسلامی حاکم بر مردم ایران، دائما از نقش «ایران» و نه «جمهوری اسلامی» در تروریسم بین المللی نام برده، و به شخصیت ایران و ایرانی، و دوستان «ایرانی-آمریکایی» خود اهانت می کنید. گویی که نمی دانید، ملت شریف ایران خود اولین قربانی تروریسم – خمینی و انصار او – بوده اند. گویی وزارت خارجه شما نمی داند که بیش از 38 سال است که فرزندان ملت شریف ایران، برای دموکراسی، آزادی اندیشه، ادیان، و مطبوعات، و عدالت اجتماعی و حقوق زنان، مبارزه کرده و هزاران نفر از این جوانان بر سر چوبه دار و یا بر تخت شکنجه جان سپرده اند.
جناب رئیس جمهور،
من، بعنوان یک ایرانی، از تاریخ، از کورش و از فرهنگ غنی کشورم آگاه هستم و لازم نمی دانم که بیگانگان آن تاریخ و ارزش های فرهنگی را در پیامی سیاسی، به من یادآوری کنند. پیام نوروزی شما بعنوان رئیس کشوری که نقش مستقیم و مخربی در کودتای 28 مرداد و سقوط دولت ملی دکتر مصدق داشت، شایان تأمل است؛ و شک ندارم که بسیاری از هموطنانم آن را مضحکه ای متکبرانه از سوی شما و یا دیگر روسای جمهور آمریکا تعبییر می کنند. هرچند زخم کودتای 28 مرداد بر تن اعتماد این ملت هنوز التیام نیافته، اما ملت ایران همیشه حساب دولت آمریکا را از مردم خونگرم آمریکا جدا کرده است.
سخنگوی ملت بزرگ ایران نیستم، اما پیام نوروزی شما زمانی قابل تقدیر است که سیاستمداران حساب مردم ایران را از دولت جمهوری اسلامی جدا کنند؛ در پشت پرده و از جیب ملت ستمدیده ایران، با جمهوری اسلامی به سازش نرسند؛ ودر برابر خروش سرنگونی طلبانه ملت غیور ایران نایستید.

آقای دونالد ترامپ
از تاریخ و میراث ملی ایران یاد کرده اید.  «به عنوان نماینده مردم آمریکا»، با جنگ افروزی علیه آن خاک و بوم «باستانی»، ملت ایران را برای همیشه از خود بیزار نکنید.
علی ناظر
2 فروردین 1396

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.