شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -  ۸ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

موشک و تهدید و گوسفند قربانی

علی ناظر

جمهوری اسلامی پس از اینکه موشکی به هوا پرتاب کرد که در وسط راه منفجر شد («فاکس نیوز به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شده بود که ایران روز یکشنبه آزمایش موشک بالستیک میان-برد «خرمشهر» با بُرد 4000 کیلومتر را در 140 کیلومتری شرق تهران انجام داده که البته بعد از طی مسافتی حدود 1000 کیلومتر منفجر شده و این آزمایش «ناموفق» ماند.»)، ترامپ و فلین که انتظار موش دوانی نداشتند، دست به کار شده و تا توانستند ایران (حتما منظورشان جمهوری اسلامی است و نه مردم ستمدیده ایران) را تهدید کردند که اگر دست از پا خطا کند، دولت جدید آمریکا واقعا عصبانی می شود، و هارت و پورت که هیچ گزینه ای از روی میز برداشته نشده است. جمهوری اسلامی که مار افعی خورده است، در سمنان دست به یک رزمایش موشکی زده و رادارهای خودش را آزمایش کرد، و به تهدید کننده ها گفت که روی سرتان آنقدر موشک می ریزیم که موشک دانتان پر شود.

این درحالی بود که مردم هاج و واج زده و گیج آمریکا به خیابان ریخته و با صدای بلند فریاد می زنند ما علیه اسلام نیستیم و حرفهای این «یارو» به آمریکا ربطی ندارد.
خلاصه اینکه، جوّ حاضر کاملا نظامی، مهیج و پرتنش به نظر می رسد، و کارشناسان از احتمال بروز جنگ صحبت می کنند. اما به ناگاه، خبری روی آنتن می آید که آسوشیتدپرس کشف کرده که مجاهدین خلق به وزیر جدید (راه و ترابری) آمریکا، به رودی جولیانی، و به یک سری شخصیتهای سیاسی دیگر پول داده تا در گردهمایی های مجاهدین چند دقیقه ای سخنرانی کنند. آسوشیتدپرس «شیره را خورد و گفت شیرین است».

کسی نیست به آسوشیتدپرس بگوید آخر مرد مؤمن این هم شد خبر؟ و یا از رادیو فردا بپرسد که آسوشیتدپرس نمی فهمد و خبر قدیمی و سوخته را آنتنی می کند، تو چرا توی همان چاله می افتی و خبر را با یک سری «نظر» که همگی فحش و ناسزا به مجاهدین است را منتشر می کنی؟


ولی، گویی موضوع کمی فراتر از انتشار و گزارش اخبار تکراری و سوخته است. گویی، می خواهند به جمهوری اسلامی چراغ بدهند که نگاه کن چطوری می توانیم اپوزیسیون تو را مثل گوسفند قربانی هرجا و هرموقع که دلمان خواست سلاخی کنیم؟ می بینی که اگر راه بدهی، و بجای موشک بالستیک، موشک کوتاه برد شلیک کنی (مانور در سمنان)، چطور می شود میز را به نفع تو چرخاند؟ سر عقل بیا و همانطور که با اوباما ساختی با ترامپ هم بساز.

 

پیش از این در (چاله ترامپ) نوشته بودم که کاسبکاری یکی از ویژگی های ترامپ و مشاورانش است، و نمی شود روی حمایت آنها حساب باز کرد.

علی ناظر

 

17 بهمن 1395

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.